Skocz do zawartości

Rekomendowane komentarze

Jedna działka 1,4 ha Rubena pewnie bardzo poważnie myślę, czy jest sens zbierać. Pozostałe to też bez szału - o dziwo to ores zapowiada się lepiej niż dobre Ruben. Jakby 5 ton średnio wyszło to byłoby ok, ale t raczej to nierealne. Rok temu miałem 2,5 tony średnio. Wczoraj robiłem ziele, a w tyg plan na przedziorka - bo już powoli się pojawia

ja przędziorka profilaktycznie robiłem jakiś czas temu i na razie spokój. wczoraj poszedł robak parę dni temu grzyb i chyba już tylko siarczan plus jakieś aminokwasy i koniec do zbioru


patrykjd napisał:

Ilu letnie te porzeczki? Polecasz ogólnie tą odmianę? ogólnie spoko nie narzekam. te mają 8 lat. jest fajna pod tym względem że nie leży na ziemi tylko rośnie w górę a nie na boki że nie ma później nawet jak z herbicydami przejechac

no to sam przędziorek to jakieś 200zl, mszyca i reszta robactwa to mniej więcej z 5x150zl, grzyb i inne choroby 4x150zl odzywki to już wiadomo to zależy kto co leje ale z 500 trzeba liczyć do tego nawozy ja sypie Yara mila complex jakieś 250kg to jakieś 600zl , jeszcze herbicydy na jeden zabieg to jakieś 200zl a zabiegów mi wychodzi 3 w roku. i w sumie tyle na 1 ha
npewno można mniej pryskać albo jakimiś nie rejestrowanymi opryskami typu difcor dawne score ale to już każdy robi jak uważa. wtedy koszt będzie mniejszy. a można walić cały czas zato calipso i signum i koszty będą większe takze tak to mniej więcej wygląda
pamiętaj każdemu rolnikowi nigdy się nie opłaca ;) a jak jest wiadomo. rok rokowi nie równy ale ogólnie ja wychodzę z założenia że jakby mi się nie opłacało to bym tego nie robił. wiadomo pierwsze 3 lata dokladasz do danej plantacji ale to normalne. akurat 3 lata jeszcze mało. w leszczynie dokladasz przez 7 lat.... a i tak ludzie sądzą z resztą ja też i jakoś to idzie :) a z jakich okolic jesteś?

Mógłbyś dokładniej opisać środki, bo jakoś spore sumy piszesz 🤔 5 razy owad to chyba sporo - co dajesz i w jakich dawkach? Mospilan nawet oryginal to 200 gram niech będzie 100 zł - dużo zawyżam. Calypso nie daje, tylko proteus - 1 l to koszt 125 zł. Po zbiorach chloro - to do tej pory było max 40 zł. Grzyb - nawet 5 kg siarkolu to max 40 zł, pencozeb 2 kg to też 50. 200 gram zato to ok 120, TOPSIN 1,5 l to tez 100 zł. Co tam jeszcze dajesz?

A ziele to daje 200 l wody na Ha i do tego 2 l glifo plus 1 litr golda - 70 zł. Odżywki natomiast daje z intermagu - staram się zrobić ich zalecany program. Z góry dzięki...

Edytowane przez grzesio31

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v