Skocz do zawartości



Rekomendowane komentarze

bronek napisał:

Pieniądze z tego są całkiem przyzwoite, ale jeśli nie masz kilku domowników, to te życie ogranicza się do ciągłej pracy, z krótką przerwą na sen😉 nie ma czasu na imprezy, wakacje itp. A nie samą pracą człowiek żyje.

Otóż to, współczuję osobom które same pracuja przy krowach,wtedy to już pieniądze nie mają dużego znaczenia, bo nawet nie masz ich kiedy wydawać, a tym bardziej na przyjemności.

Dnia 31.12.2019 o 16:59, Radzio25 napisał:

Jakie wymiary? ;)

Zapodaj więcej fotek obiektu :)

24x14

Wstawię jak jeszcze trochę posprzątam.

Dnia 31.12.2019 o 18:13, michalcium napisał:

Więcej fotek i opisu budynku;) obora marzenie 

No dach konstrukcja stalowa malowana. Szkoda że nie wzielelm z zetowników ocynkowanych a tak to tyle malowania. Płyta warstwowa z pianki 8 cm. Swietik to chyba na 15 płyt. Dojarka jednostka i pompa używane z Westfalii. Drzwi z płyty ściennej ocynkowane. W planach ma być wyciąg hydrauliczny no i jeszcze wszystko w płytkach ale narazie nie tak szybko

20 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Skromne masz marzenia. Fajnie to wygląda jak na uwięziówkę, ale debil wymyślił te ograniczniki karkowe na tej wysokości.

A Ty zaraz w obrażanie. Zmierzyleś że za nisko? Nisko to ja widziałem u jednego gospodarza. I żadnych niedogodności u niego nie ma, Był u mnie ten co stanowiska robi to mówił że jest dobrze. W starej oborze mam 6 stanowisk nawet z 1.5 nizej. Nie ma żadnych problemów.

 

8 godzin temu, poliniak napisał:

ładnie, czysto na razie😜. Jakie wymiary? na 30stanowisk?

36

 

8 godzin temu, logan3512 napisał:

No ta rura karkowa jest, za nisko . Cała z pustaka?

Tak, jeszcze te słupy w ścianach co kilka metrów i tam gdzie drzwi

 

6 godzin temu, danielhaker napisał:

Jakim pasem?
Jaka tu jest wysokość murka? Muszę na wiosnę wylać, bo miałem przykręcone deski do stanowisk i przez to kilka już ugniło ¬¬

Jest 13.5 w najwyższym punkcie bo kanty są zaokrąglone trochę.

@damianzetor9540 To tak farba 29 zł za litr koło 60 litrów kupiłem, benzyny ekstrakcyjnej też poszło. Stal 27 chyba ale żal trochę że nie wziąłem całej gotowej konstrukcji jak krokiew wyszło koło 8 metrów długości a dwuteownik ma 12 i resztę dałem w linii jak słupy. Płyta czyli obróbki wkręty taśma na konstrukcję ogólnie wszystko co trzeba- 40 tysięcy

35 minut temu, tedek2 napisał:

Ty zaraz w obrażanie. Zmierzyleś że za nisko? Nisko to ja widziałem u jednego gospodarza. I żadnych niedogodności u niego nie ma, Był u mnie ten co stanowiska robi to mówił że jest dobrze.

Do Ciebie nic nie mam tylko do tych co to wymyślają. Ulepi to i sprzedaje. Nie obchodzi już co będzie potem, czy krowy nie będą dostawać urazów, mieć problemów ze wstawaniem, itp a gość jak Ci to sprzedał to co innego miał powiedzieć?On przy nich chodził nie będzie.  Przykład to te podżeracze. One niczemu nie służą. Strata pieniędzy.Ja miałem znacznie szersze i póki krowy były małe 500-600 kg nic się nie działo. Jak pojawiły się większe krowy to zaczęły się kłaść skośnie na legowisku. Jak wstawały zaczeły się obijać o te rury łopatkami, pojawiły się odbicia i inne problemy. Wyciąłem je w pizdu.  Dobrze jak krowy są jednakowej wielkości, ale trafiają się duże i one już będą się męczyć pod rurą a mniejsze wejdą i nasrają. Wolałbym regulowany ogranicznik.

43 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

Dobrze rozumiem że 40 tys za konstrukcje i płytę, ogólnie cały dach?

Źle 27 konstrukcja płyta 40 @Thomas2135jego nie obchodzi jaki typ stanowiska weźmiesz nawet czy weźniesz. Ale nie w jednej oborze widział jak to się sprawdza. Podżeracze akurat w starej oborze mam  szerzej niż tu i krowy normalnie leżą nawet ta największa jaką mam. Modyfikować można po czasie. A co sądzisz o tym że pomalowałem stanowiska przy betonie lakierem asfaltowym? Czytałem w katalogu jakiejś firmy od wyposażeń że zalecają bo może rdzewieć nawet jak dobra powłoka. Przez prądy błądzące kiszonkę jakieś preparaty? Ogólnie te stanowiska sprzed 18 lat lepiej wyglądają niż te co mam 9lat a w tych nowych to ta powłoką tyle że błyszcząca

Edytowane przez tedek2

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v