Skocz do zawartości
Co widzimy na zdjęciu John Deere 1075?

Kombajn John Deere 1075 podczas postoju na placu gospodarstwa. Model ten, wyposażony w heder z motowidłami, jest przystosowany do koszenia zbóż. Napędza go silnik o mocy około 150 KM, co zapewnia odpowiednią wydajność podczas prac żniwnych. System omłotu opiera się na tradycyjnym rozwiązaniu bębnowym, a zbiornik ziarna, o pojemności blisko 4000 litrów, umożliwia dłuższą pracę na polu bez potrzeby częstego rozładowywania. Zielona kolorystyka i charakterystyczny design konstrukcji marki John Deere przyciągają uwagę, jednocześnie zapewniając maszynie rozpoznawalność.


Rekomendowane komentarze

Nam się w sumie nie psuł za bardzo, nic poważnego. Łożyska ani jednego nie zmienialiśmy więc nie wiem czy to prawda czy mit że są w calach i ciężko dobrać. Rozwalił się mechanizm regulujący obroty wialni. Czyli koło pasowe rozsuwane + obudowa z blachy + jakiś napinacz sprężyna, dokładnie nie pamiętam ale to wszystko w kupie było przykręcone w obudowie do boku kombajnu.

To pod zbuzczynem jest taki szrot kombajnów. Pojechałem wykręciłem od pierwszego lepszego aby JD. To obudowa była inna (miała inne mocowanie) więc przełożyłem koła pasowe do mojej obudowy i dalej w pole.

a więc tak Panowie 

niektóre wężyki mają calowe łączenia i łożysko w kole na młocarni jest calowe ja czekałem zimą dwa tyg bo szło z USA ;p reszta łożysk praktycznie jeden rozmiar w całym kombajnie ;) a jak by ktoś był chętny to może będę po sezonie sprzedawał  :P 

miałem wcześniej claasa i teraz jelonka i szkoda że nie da się ich połączyć w jeden :D 

Edytowane przez micgal39533
Gość

Opublikowano (edytowane)

To jest całe sedno rozkminki. Nie ma idealnych maszyn, co jednej brakuje druga to spełnia i na odwrót. A z tym łożyskiem od młocarni to krzywa akcja, bo w sumie unieruchomiony kombajn na 2 tyg. ni jak to przerobić dorobić na szybko jakieś inne rozwiązanie.

Mogę podpowiedzieć że kosa na napęd szumachera jest zajeb..sta. Ja nie koszę tylko tata i przekazuję tylko spostrzeżenia, wcześniej był rekord jak sam wiesz Danielu, to rekod jak tylko rosa siadła już ledwo docinał, a tym JD na szumacher to łąkę można było kosić. I w rekordzie to mieliśmy na stanie zawsze główki zapasowe i w sezonie ze dwa razy była zmieniana. A w JD 2 czy 3 lata go mieliśmy to nawet nie wiem czy on miał główkę czy nie :D

Mogłeś brać JD od Tomka Szczyg. jego był w dobrym stanie. Nie wiem, może teraz Darek Bel. będzie wymieniał na nowszy model, u niego na pewno też maszyna odszykowana jest, zawsze możesz zapytać. I u Czajki zimą stał jakiś JD byłem aby mi przewód zalutowali gazami to ten JD na moje oko był w porządku nie zużyty bardzo ale bardzo wąskie opony miał, tylko teraz chyba ma ze 2 czy 3 szt to nie wiem aktualnie jak tam sytuacja z maszynami u niego.

 

Powiem ci tak, to nie ma co patrzeć czy JD czy class czy MF, trzeba patrzeć na stan maszyny i tylko tyle.

Edytowane przez damianzbr

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v