Skocz do zawartości

Badanie gleby



No to jak wszyscy się chwalą to i ja. Na szczęście moje nie wyszło wcale tak źle.


Rekomendowane komentarze

pytanie czy poznanie wyników analizy będzie miało jakieś znaczenie w wysokości nawożenia poszczególnych działek, zrobić próby to nie problem sztuką jest wykorzystać te dane w nawożeniu bo to się wiąże z kosztami i oszczędnościami w nawożeniu. ogólnie bardzo fajne wyniki przy racjonalnym nawożeniu wiedza o zasobności gleby pozwoli Ci sporo zaoszczędzić na nawozach sztucznych.

oczywiście że trzeba się znać trochę na tym temacie. ale myślę że nawet laik jak zobaczy przykładową próbę gdzie fosforu jest bardzo dużo a potasu poziom niski to zamiast ładować sam NPK cały czas, to zmniejszy jego dawkę a dołoży soli potasowej. Nie trzeba być jakimś mega uczonym żeby to rozszyfrować, a jeśli się czegoś nie wie to w necie można uzupełnić wiedzę.

własnie dlatego robię próby co kilka lat, bo np. na 6 dawałem siarczan magnezu żeby niedobór mg trochę uzupełnić. i ogólnie widzę gdzie czegoś mocno brakuję, jak pH zmienia się co kilka lat. I z nim jest ciekawie, bo na niektórych działkach szło wapno węglanowe około 4t/ha i zamiast pH trochę lepiej to jeszcze w dół. Chyba słabe te wapno luzem przywożą. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v