Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Łąki i pastwiska

Granum KŁ-6 i TŁ-9

Mieszanka siana 26 kwietnia ubiegłego roku. Miejsce okresowo zalewowe. Pierwszy pokos koszony 6 czerwca. Nawożenie pod potraw 145 kg saletry. Najwyższe trawy w tym miejscu osiągnęły 70 cm. :)


Informacje o zdjęciu Granum KŁ-6 i TŁ-9


10 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Szczerze mówiąc nie wiem. Nie pamiętam ile rok temu było za nie płacone, a w tym nic nie sialiśmy. Pogrzebałem nieco w Internecie i wygląda to tak:
KŁ-6 około 13,5zł/kg
TŁ-9 około 20zł/kg
Widełki od tej ceny mogą być duże.

A masz gdzieś samą KŁ-6 ?. Bo ta TŁ-9 to droga trochę :D. Siałeś czystą czy z osłoną , jak z osłoną to na ziarno czy kiszonka ?

Dawałeś jakąś osłonę? Rośnie na torfie? Niedawno zasiałem jakieś 30 arów na próbę mieszanką kł6 i tł9 w miejscu gdzie zawsze na wiosnę stoi woda. Szukam odpowiedniej mieszanki bo będę miał kilka ha do obsiania w przyszłym roku.

Koszenie przewiduję na dniach. ;) Mi też się podoba :)
KŁ-6 jest i sama. Siana była z owsem, a pierwsze koszenie przeprowadzone przed stwardnięciem zboża. ;) Natomiast jeśli chodzi o mieszankę ze zdjęcia, to siana w czystym siewie, lekko ponad normę. Trudno mi powiedzieć czy rośnie na torfie. Tu akurat jest działka między trzema stawami. Nie wiem czy nie przesadzę jak powiem, że na pługu mazało się to jak mada rzeczna.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×