Skocz do zawartości

Obora



Wyposażenie- aparaty udojowe.




Rekomendowane komentarze

Już przestań z tym pracowaniem na własny rachunek/utrzymywanie przez rodziców bo aż żal d*pę ściska. 

Pytasz się ogólnie o wodę, nawet nie podałeś jak duża obora gdzie będzie ta dojarka, równie dobrze może pójść tej wody 100 litrów dziennie a równie dobrze 200 litrów. Przy stawce 2,5 zł/m3 wody to na prawdę koszty ogromne, żeby wszystko chciało mieć taką cenę... 

Z prądem jeszcze prostsza sprawa, porównać silnik z konwiowej do tej co ma być w przewodówce i mniej więcej czas doju, bo sam chyba wiesz ile Ci się krowy doją, tylko nie pisz że na sztukę średnio Ci wychodzi powyżej 7-8 min bo Sławuś będzie znów prawił swoje mądrości jak to się powinno doić krowy żeby szybciej było. A silnik to jak i z tą wodą, mogą założyć małe gówienko bo pompę będziesz chciał docelowo dla max 3 aparatów a mogą Ci założyć z pompą która może pociągnąć i 10 aparatów i wtedy silnik będzie o wiele większy. 

 

To tak samo jakbym ja Ci zadał pytanie. Planuje zakup ciągnika i ile on będzie mi palił na godzinę? Powiesz mi? Bez takich danych jak moc, rodzaj pracy, obciążenie silnika, ukształtowanie terenu itd to możesz mi strzelać z rozbieżnością od 3 l/h do 70 l/h. Jest rozbieżność no nie? 

 

Jakie pytania zadajesz takie i dostajesz odpowiedzi.

Podaj jaka duża ta obora, w ilu rzędach krowy, ile średnio Ci się krowa doi, ilu krów do doju, na ile aparatów będzie dojarka, z jakim silnikiem, i jaki masz koszt prądu i wody i wtedy można podawać koszty użytkowania a nawet mogę Ci je co do złotówki wyliczyć. Pozdrawiam. 

 

u mnie rachunek 100 procent do góry za energie.

 

To dziwna ta Pana dojarka. U mnie z 750 zł wzrósł rachunek do 900 zł. Czyli 20% a nie 100%.  :wacko:

Widocznie tylko Ty masz prawo pisać i komentować na forum,i każdy ma chwalić Twoje rację,niestety,każdy ma swoje zdanie i ma prawo je wyrażać,nie Ty to forum tworzyłeś i nie Ty będziesz nam mówił co mamy pisać i co robić,w przeciwieństwie do Ciebie wyrażamy obiektywne opinie a nie nakazy albo drwiny z kogoś,w przeciwieństwies do Ciebie,co dziś udowodniłeś.

ja doiłem 20 krów na 3 bańki 1,5 h a teraz 20 na 4 aparaty w 1 h (+2 szt bańką w tym czasie) i to w 2 osoby na luzie , można i samemu ale to z potem na plecach (w obu przypadkach) tylko z 20 min dłuższy dój będzie

 

To niewiem jak ty Sławek74 30 krów sam doisz :huh:

 

Prąd to mi wzrósł chyba tak jak ktoś wspominał z 700-750 do 900 zł

przewodówka dłużej się myje ale krócej doi . Może i 50 min doje nie mierzyłem dokładnie

 

Woda jak ktoś pisał znikomy koszt do mycia na raz 4x 10-15 l ale musi być 2 dwa razy gorąca to i prąd na bojler potrzebny , no i szambo pojemniejsze trzeba ;)

 

No i koszt płynu bo pół szklanki na jedno mycie idzie (ale to już pisałem post wcześniej)


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v