Skocz do zawartości

Sianokiszonka



Stan sianokiszonki z września .


Rekomendowane komentarze

ty ja myślę czy mi się kupno belarki opłaci a ten mi z przyczepą wyjeżdża, jak dla mnie nie ma szans ogarnąć tego przyczepą, mam 15 ha oddalone średnio 35 km od domu  ładuje na lawetę kosiarkę przetrząsarkę i za lawetą zgrabiarkę kosze sobie to na trzy razy tzn. jeden dzień 5 ha i rozwalam na drugi dzień kolejne 5 ha kosze, potem lecę zgrabiam to co kosiłem dzień wcześniej kosiłem zgrabiam i na drugi dzień zbieram, i zazwyczaj zdążę jeszcze pokosić te ostatnie 5 ha , i tak po kolei, sprzęt zostawiam u właściciela łąk. A jak bym miał latać samozbierającą gdzie w jedną stronę średnio jadę  godzinę z hakiem  to ciekawe ile bym w dzień zrobił :D 

pamietacie uzytkownika @robertbara?? on belki robił chyba juz przed rokiem 2000 jak gadalismy czy w pryzme nie lepiej to sie wkurzal ze belki najlepsze itp itd. pryzma to najgorsze zło i W ogole. W zeszłym roku zrobili pryzme przyczepa A w tym roku wynajeli firmę z sieczkarnia i przyczepami do odwozu. Koszt cięcia i przewiezienie jednej przyczepy 170pln, maksymalnie w tegiej trawie dwie z hektara. zrób belki bądź wynajmij sprzęt żeby za taką kasę zebrać hektar. Robert zadowolony i mówi że żałuję że tak późno na pryzme się zdecydował. nie mówiąc już o oszczędności paliwa przy robieniu tmra

ty ja myślę czy mi się kupno belarki opłaci a ten mi z przyczepą wyjeżdża, jak dla mnie nie ma szans ogarnąć tego przyczepą, mam 15 ha oddalone średnio 35 km od domu  ładuje na lawetę kosiarkę przetrząsarkę i za lawetą zgrabiarkę kosze sobie to na trzy razy tzn. jeden dzień 5 ha i rozwalam na drugi dzień kolejne 5 ha kosze, potem lecę zgrabiam to co kosiłem dzień wcześniej kosiłem zgrabiam i na drugi dzień zbieram, i zazwyczaj zdążę jeszcze pokosić te ostatnie 5 ha , i tak po kolei, sprzęt zostawiam u właściciela łąk. A jak bym miał latać samozbierającą gdzie w jedną stronę średnio jadę  godzinę z hakiem  to ciekawe ile bym w dzień zrobił :D

Robisz 400 belek sianokiszonki i nie wiesz czy ci się kalkuluje? Ja wszystkiego łącznie z słomą i sianem mam 600 i 2 lata temu kupiłem używaną prasę i nie żałuje. Nie wiem jak w Twoim regionie ale u nas koszt usługi prasą i owijarką łącznie to ok 22-25zł/szt. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v