Sianokiszonka
 

Sianokiszonka

  • 5927 wyświetleń

Stan sianokiszonki z września .


Informacje o zdjęciu Sianokiszonka


Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • Tworkowiak
  • 108 1815

A co Ty byś chciał żeby każdy miał PGRa i po 100 krów? :P Reszta siana może na sucho albo kiszonki z QQ dużo.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • pimper21
  • 61 1186

to dla ciebie mało ? nie którzy by ci napisali że w takiej ilości się nie opłaci w bele , ze taniej wyjdzie w pryzmę !  

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • bodzio1108
  • 181 1847

nie opłaci się tego w belki, taniej, szybciej i lepiej w pryzme. pozatym takie jakieś małe te belki

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • pimper21
  • 61 1186

ja w tym roku łącznie zrobiłem coś w okolicach 400 sianokiszonki w bele, i coś mi się nie wydaje aby opłacalne było wynajęcie przyczepy samozbierającej (niektóre łąki po 30 km oddalone) 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

czy tak szybciej to nie wiem, jak ktoś ma łąki w 15 różnych kawałkach i oddalonych od siebie po kilka kilometrów to  nie wiem czy zdąży wszystko zrobić na raz, zwłaszcza że na każdej może być trawa w innej fazie, także nie wystarczy powiedzieć że przyczepa jest najlepsza bo nie wszędzie się sprawdza 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • AndrzejMikulewicz
  • 258 1949

ja w tym roku łącznie zrobiłem coś w okolicach 400 sianokiszonki w bele, i coś mi się nie wydaje aby opłacalne było wynajęcie przyczepy samozbierającej (niektóre łąki po 30 km oddalone) 

To pomyśl nad kupnem przyczepy.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • JarosawBocheski
  • 12 182

Łącznie w stogu jest około 450 belek większośćto lucerna wielkość belki 150cm+ 40 belek suchego. Nie opłaca mi się robić w pryzne bo w dobry tydzień nie idzie ogarnąć zrobienia belek jak są łąki oddalone odemnie 25 km w 10 kawałkach. I belki sa lepsze do przechowania .

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

pomyśleć to trzeba nad tym czy coś się opłaci w danym gospodarstwie a nie pisanie komentarzy że przyczepa najlepsza i trzeba kupić, 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • AndrzejMikulewicz
  • 258 1949

Przecież logiczne jest, że myśląc nad zakupem przyczepy trzeba pomyśleć nad opłacalnością i czy sprawdzi się ta technologia.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

stronę wcześniej gość napisał że ma łąki daleko oddalone i nie opłaci mu się kupować przyczepy a ty piszesz żeby pomyślał nad kupnem przyczepy, 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • pimper21
  • 61 1186

ty ja myślę czy mi się kupno belarki opłaci a ten mi z przyczepą wyjeżdża, jak dla mnie nie ma szans ogarnąć tego przyczepą, mam 15 ha oddalone średnio 35 km od domu  ładuje na lawetę kosiarkę przetrząsarkę i za lawetą zgrabiarkę kosze sobie to na trzy razy tzn. jeden dzień 5 ha i rozwalam na drugi dzień kolejne 5 ha kosze, potem lecę zgrabiam to co kosiłem dzień wcześniej kosiłem zgrabiam i na drugi dzień zbieram, i zazwyczaj zdążę jeszcze pokosić te ostatnie 5 ha , i tak po kolei, sprzęt zostawiam u właściciela łąk. A jak bym miał latać samozbierającą gdzie w jedną stronę średnio jadę  godzinę z hakiem  to ciekawe ile bym w dzień zrobił :D 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • bodzio1108
  • 181 1847

pamietacie uzytkownika @robertbara?? on belki robił chyba juz przed rokiem 2000 jak gadalismy czy w pryzme nie lepiej to sie wkurzal ze belki najlepsze itp itd. pryzma to najgorsze zło i W ogole. W zeszłym roku zrobili pryzme przyczepa A w tym roku wynajeli firmę z sieczkarnia i przyczepami do odwozu. Koszt cięcia i przewiezienie jednej przyczepy 170pln, maksymalnie w tegiej trawie dwie z hektara. zrób belki bądź wynajmij sprzęt żeby za taką kasę zebrać hektar. Robert zadowolony i mówi że żałuję że tak późno na pryzme się zdecydował. nie mówiąc już o oszczędności paliwa przy robieniu tmra

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Marcin5885
  • 88 871

bele mają jeden wielki plus, zajmują mniej miejsca, nie zrobisz pryzmy z trawy na wysokość 3,60 czy 4,80 i nadążysz zdawać żeby się nie psuła, druga sprawa mając przyczepę samozbierającą i tak trzeba mieć belarkę do słomy czy siana na sucho, chyba że ktoś ma na kratach wszystko

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • AndrzejMikulewicz
  • 258 1949

ty ja myślę czy mi się kupno belarki opłaci a ten mi z przyczepą wyjeżdża, jak dla mnie nie ma szans ogarnąć tego przyczepą, mam 15 ha oddalone średnio 35 km od domu  ładuje na lawetę kosiarkę przetrząsarkę i za lawetą zgrabiarkę kosze sobie to na trzy razy tzn. jeden dzień 5 ha i rozwalam na drugi dzień kolejne 5 ha kosze, potem lecę zgrabiam to co kosiłem dzień wcześniej kosiłem zgrabiam i na drugi dzień zbieram, i zazwyczaj zdążę jeszcze pokosić te ostatnie 5 ha , i tak po kolei, sprzęt zostawiam u właściciela łąk. A jak bym miał latać samozbierającą gdzie w jedną stronę średnio jadę  godzinę z hakiem  to ciekawe ile bym w dzień zrobił :D

Robisz 400 belek sianokiszonki i nie wiesz czy ci się kalkuluje? Ja wszystkiego łącznie z słomą i sianem mam 600 i 2 lata temu kupiłem używaną prasę i nie żałuje. Nie wiem jak w Twoim regionie ale u nas koszt usługi prasą i owijarką łącznie to ok 22-25zł/szt. 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • pimper21
  • 61 1186

400 sianokiszonki + 350 słomy 12 zł szt. kasują i kupić kupie tylko powiedz mi jak się obrobię jak jestem sam na gospodarstwie bym musiał na tych łąkach najdalej oddalonych na miejscu owijać xD  a i tak jak już owijam to po nocach .

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • grzesmaly
  • 701 4070

up to cos tanio ja na usłudze biore od 45do 55 z zaladunkiem i ulozeniem . kolego prasa jest bardzo przydatnym uzadzeniem nawet na swoje potrzrby zawsze mozesz prasa przywiesc zielonke do paszenia na bieżąco

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • pimper21
  • 61 1186

u nas spory wybór można przebierać to i z cen poschodzili :D na wiosnę planuje coś kupić , ale myślę że bym nie kupował gdyby nie jeden  minus usługi mianowicie to ze nie zawsze ci pojedzie wtedy kiedy ty chcesz  bo czasami swoje robi albo u kogoś innego a deszcz wisi ...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • RafaKdziela
  • 443 3911

up to cos tanio ja na usłudze biore od 45do 55 z zaladunkiem i ulozeniem . kolego prasa jest bardzo przydatnym uzadzeniem nawet na swoje potrzrby zawsze mozesz prasa przywiesc zielonke do paszenia na bieżąco

Za co tyle kasujesz ? U mnie na usłudze prasowanie ,owijanie z folią plus ułożenie 35 zł .

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj