Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Łąki i pastwiska

Młoda trawa

Jak myslice da sobie rade w konkurencji ze stara trawa? W tym roku pierwszy raz zastosowałem podsiew bo niestety jedna działka praktycznie w 50% wymarzła i na innej placowo więc zrobiłem podsiew siewnikiem horsha. Poschodziła ładnie rzadeczki sa aby tylko teraz poradziła sobie w konkurencji z chwastami i pozostałosciami starej trawy ( zostałą głownie dzika niska u nas nazywana "perzówka" )


Informacje o zdjęciu Młoda trawa

Zrobione z Sony D5803

  • 4,6 mm
  • 10/8000
  • f f/2.0
  • ISO 50
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

3 komentarze

Rekomendowane komentarze

Jak będzie padać to spokojnie da radę. W tamtym roku co ludziom robiłem podsiew w kwietniu, to prawie do końca czerwca się utrzymała, a później to już wszystko wypaliło łącznie ze starymi, następnie zimą wymroziło i takim o to sposobem tej wiosny 2 tyg. jeździłem i podsiewałem. Więc wszystko zależy od warunków pogodowych.

Dużo zależy od tego jakie gatunki wysiałeś. U mnie po zimie żadnej życicy na łące nie znajdzie. Latem uschła a co zostało to wymarzło. Ja podsiałem na zwykłym siewnikiem zbożowym stopkowym 2 tyg temu i wschodzi. Były puste place to próbowałem. Zobaczymy czy się utrzyma.

Wymarzła akurta na suchej łace podsiałem miesznka typowow na suche stanowiska, kupkówka, życicie, troszke konczyny i wierzchlin. Mam tez łake gdzie dominuje w 90% życica i tez mocno ucierpiała placami całkiem poleciałą a gdzie zostałą to juz plonu nie było jak zwykle. Tez tam podsiałem w pustych placach widac elegancko rzadeczki i łądnie rosnie młoda trawa gorzej z ta w strej gdzie cos zostało bo jest zagłuszna.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×