Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Rośliny owocowe

Truskawki

I kto ich nie lubi ? Tylko praca ciężka .


Informacje o zdjęciu Truskawki


13 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Właśnie tego nie wiem pytałem na forum i użytkownicy twierdzą że może to być marmolada zamówię jak będzie w szkółce tą marmoladę i porównam , a może ktoś ma inną propozycję co to może być za odmiana . :)

U mnie ostatnie trzy lata plon był niezły (klasa ziemi IV) choć w zeszłym roku sporo truskawek zostało  na polu najwięcej na odmianie  filut . Dawniej truskawek w ogóle się nie pryskało ,a teraz bez oprysków na grzyby to szkoda sadzić .

Piękne truskawy, dużo masz? :)U mnie było tylko troche, ale w tamtym roku susza dała się we znaki i część zaorana

Nie dużo po 10 arów młodych ,2 letnich i 3 letnich (razem 30 arów) . Z 20 arów to tak ok. 5 ton i troche w tym z młodych bez dużego wkładu finansowego bo wszystko idzie na przetwórnie ,  dużo zależy od pogody w 2012 połowa tego bo pływały w wodzie w tym roku może być mniej  zaszkodziła im zeszłoroczna susza ,a do zbiorów może być jeszcze różnie (jak nie leje to grzeje  :(  ).

Jeśli chodzi o truskawki to 30 arów to sporo, w tym roku ceny rekordowe zapowiadają, u nas w świętokrzyskim duży popyt podobno ma być, bo plony u większości dużo mniejsze z uwagi na zeszłoroczną susze

A Ty dużo sadzisz ? Mogła by być lepsza cena niż w ubiegłych latach , ale żeby niebyła niższa :D

Miałem nawet sporo , ale w tamtym roku susza je zniszczyła, została tylko garstka ( z 5a ), reszta bardzo słabe krzaki więc stwierdziłem, że bez sensu przy tym robić, pryskać itd, więc zaoarałem. Troche szkoda bo cena pewnie ładna będzie, ale zasiałem mieszanke i dynie na tym kawałku i mam pasze na zielono dla opasów :) Ogólnie z cenami to różnie bywa, pamiętam po 1-2 zł za koszyk, choć w ostatnich latach całkiem niezła.

U mnie niezłe krzaki ale owocu wydaje się mniej . A jakie odmiany sadzisz ? Ja po zbiorze trzech letnich zakładam  glebogryzałkę i sieję QQ dla opasów na zielono  :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×