Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w MDW Erntemeister

Informacje o zdjęciu MDW 526

Zrobione z Orange Orange Rono

  • 2,9 mm
  • 1/122
  • f f/2.0
  • ISO 100
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

13 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Obok 521 to jeden z najbardziej egzotycznych modeli MDW jaki wyprodukowano, myślę że produkcja nie przekroczyła 100 egzemplarzy.Można prosić o zdjęcie tabliczki znamionowej? Pozdrawiam :)

 

Dodam jeszcze że ten model występował także jako Fortschritt MDW w charakterystycznym oliwkowym kolorze, łącznie wyprodukowano 12 sztuk w tym kilka wysłano na Węgry.

Oczywiście że mogło tak być, a który to jest rocznik? Końcowe egzemplarze mogły być sprzedawane jako MDW Erntemeister.

Istne szaleństwo. Jednak mało prawdopodobne żeby ktoś przebijał nr bo niby jaki miałby w tym interes? Równie dobrze mogło być tak że rama została wyprodukowana wcześniej tym bardziej że kombajn bazował w dużej części na modelu E-524. Ciekawi mnie czy kombajn posiada na zadrapanych elementach kolor który wskazywałby że był przemalowany, oczywiście robili to jeszcze w fabryce MDW bo z tego co widzę to na egzemplarzach znalezionych w siedzi widać na zadrapanych częściach oliwkową powłokę, typową dla kombajnów Fortschritt MDW. 

Oliwkowy kolor widać głownie na poszczególnych elementach po osłonami. A nr przebijal zapewne handlarz od którego go kupilem bo widać ewidentnie że ktoś przy niej grzebał. Spotkałeś się gdzieś z podobnym egzemplarzem? bo ja trafiłem tylko na 3 egzemplarze wystawione na sprzedaż na rosyjskich forach, i każdy był w olikowym kolorze. I wątpie by ten model był bazowany na 524 ponieważ oglądałem 524 i 525 i ten jest o wiele masywniejszy głównie tył kombajnu jest o wiele szerszy.

Osobiście nigdy nie spotkałem. Jeśli chodzi o tył to owszem, jest masywniejszy pewnie dlatego że ma dłuższe wytrząsacze. Trzeba by było odszukać prospekt tego kombajnu bo takowy był, tam jest dokładna specyfikacja. 

Teraz tylko większe wagony do odwożenia zboża bo nie nadążysz do silosów wsypywać :)  :P

 

Masz rację przyczepa jakaś by się przydała :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×