Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Żniwa 2015

Żniwa 2015

Pierwsze zkoszone żyto w mojej okolicy.

  • Like 2


Informacje o zdjęciu Żniwa 2015


17 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Pomyśleć że nie tak dawno wszyscy tak kosili i dawali radę , a teraz kombajny , traktory , prasy i cała masa sprzętu , a wszyscy tak spracowani że szok B) .

  • Like 3

Ciekawe jaki postęp będzie od dziś za 20 lat, pewnie drony sterowane z chałupy będą znosić ziarnka do silosu jak pszczoły miód do ula.

  • Like 1

Raczej  tępa  kosiarka  :)  wysokie rżysko.....  i powrósła  a  nie sznurek, tak że snopowiązałka  odpada . ;)

W profilu masz napisane że jesteś z Celinowa, z tego koło Skulska? Bo kiedyś w tamtych stronach widziałem mendle na polu :)

U nas takie snopki stawialiśmy ostatni raz 21 lat temu. Nie wiem czemu, bo wcześniej było koszone kombajnem. W sąsiedniej gminie na kurpiach co roku widuję ten sam widok. Jak ktoś ma 30 arów, a nie ma co robić to czemu nie.

  • Like 1

Mój dziedek do kąd jeszcze mógł pracować kosił sobie co roku jakiś kawałek. Sam koosił sam ustawiał sam zwoził wymłócił (cepem) Na jesień okrywał nam tym kopce a zimą cioł sieczke dla swojego konia. Mimo ze maszyn u nas nie brakwało dziadek miał taką wizje na emeryturze My bizonem a dziadek obok kosą nie pozwolił sobie w tym pomagać. Stwierdziliśmy że jak sprawia mu to frajde to niech robi na starość co chce .

  • Like 3

Mówcie co chcecie ale to były piękne czasy gdy na polach widywało się takie dziesiątki :) 

 

   ... i jak to pogodzić ,że kiedyś ludzie snopowiązałkami dali radę na czas sprzątnąć zboże a teraz i nowoczesnymi kombajnami trudno się wyrobić ?

 

  Mam to szczęście ,że pamiętam czasy koszenia snopowiązałką :rolleyes:  ech ten zapach zboża , skwar , kompot z wiśni albo truskawek i tłuczenie się w cieniu dziesiątek :)

Najlepsze  było obcinanie  do snopowiązałki,  ustawianie, i zwózka  jak szła burza...... pot po jajach  ciekł <> te  wasze ,,mędle''  dziesiątki''    to u nas   stygi 

U mnie to były "Podstawki" stawiane ze "snopków" a te z kolei były wiązane " powrósłami"
Pamiętam pierwszy pokos koszony kosą, a dalej kosiarka konna i traktor,,, były czasy jak to koledzy wyżej doskonale opisali,,,,

5!

_______________

Pozdrowienia :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×