Skocz do zawartości

Krowa

Jedno z największych cieląt jakie kiedykolwiek sie u mnie urodziło (z tego ujęcia nie rzuca się to w oczy), 12h po wycieleniuInformacje o zdjęciu Krowa

Zrobione z LG Electronics LG-P710

  • 3,2 mm
  • 1/12
  • f f/2.4
  • ISO 1600
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

11 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Nie ważyłem cielęcia ale ciężki to on na prawdę jest... jak stoją obok równo to spody brzucha są na podobnych poziomach :)

o mleku ciężko mówić jak nawet 24 godziny nie minęły od wycielenia, samej siary zdojonej po raz drugi było wiadro- 10 litrów a wydojone tak żeby tylko wymię trochę zmiękło czyli zapewnie połowa została w wymieniu. Także jeśli jej trochę pocisnę paszy myślę że do 40 powinna spokojnie dojść.

ja w lipcu miałem chyba wiekszego ciężko szedł i długo go ciągnęliśmy a jak sie udało to nie zywy był ;)

po jakim byczku to sprawdzę w papierach jutro, chociaż jeden insyminator nie zostawiał papierków (ale zawsze ładne cielaczki po nim były). sztuk mam niedużo, troszkę ponad 20 bo ogranicza mnie areał więc trzeba dobrze dbać o to co jest ;)
a w ubiegłym roku to od tej krowy też było ładne ale martwe cielę bo krowa nie okazywała objawów chęci wycielenia i przeczekany był, w tym roku już zaczynałem się martwić bo też ciąża trwała 9 miesięcy i 11 dni

teoretycznie tak, chociaż u mnie normą jest 9 miesięcy i rzadko która dłużej chodzi, ewentualnie ze 2 dni dłużej, chociaż fakt, że była i taka która 9 i 17 dni.

a po jakim byczku ten cielak?

niestety nie mam świadectwa unasieniania, jednak nie zostawił insyminator. W każdy razie nasienie jest ze SHiUZ Bydgoszcz, a ten insyminator zawsze mi ładne cielaczki zostawia, z tym że często jest dość zabiegany i odsyła do innych stąd nie wszystkie u mnie są takie ładne.

ta akurat była zasuszana około 2,5 miesiąca- za dużo miałem mleka więc musiałem taki okres przyjąć ale doskonale to wpłynęło na mleczność, na prawie że samych objętościowych 35 l/dobę i zero problemów po wycieleniu.

cielę po 15 dniach od narodzin sprzedane w wadze 70 kg netto :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×