Skocz do zawartości
Co widzimy na zdjęciu kubota m8560?

Ciągnik Kubota M8560, będący centralnym elementem zdjęcia, charakteryzuje się mocą znamionową na poziomie 87 KM, co czyni go wydajnym narzędziem w rolnictwie. Wyposażony w czterocylindrowy silnik o pojemności skokowej 3,8 litra od producenta Kubota, zapewnia nie tylko odpowiednią moc, ale też ekonomiczną pracę. Maszyna ta posiada mechaniczną skrzynię biegów 12/12, umożliwiającą precyzyjne dopasowanie prędkości do warunków pracy. Na zdjęciu Kubota M8560 współpracuje z pługiem, pokazując swoją efektywność podczas orki na polu. Moc pojazdu pozwala na skuteczną i energooszczędną pracę z maszyną towarzyszącą, co jest kluczowe w procesach przygotowywania gleby.

  • Like 1

Rekomendowane komentarze

Chwilowe spalanie nie wiele ma wspólnego z wynikiem całkowitym  To tak jak w aucie wciśniesz gaz to spalanie chwilowe wzrasta. Przejedziesz całą trasę i w zależności od tępa masz wynik mniejszy.

Co do orki patrząc na prędkość to wychodzi, około 2 hektarów na godzinę. Spalanie 13,5 l na hektar nie jest jakieś niskie. Wręcz normalne. Nie ma co ekscytować się spalaniem na godzinę. Bo plonów nie zbierasz z godziny tylko z hektara. I to spalanie na hektar trzeba liczyć do rachunku ekonomicznego.

Jesteś pewny, że ten operator ci dobrze głębokość zmierzył? Bo 38 cm to bruzda prawie w kolano. Jak już mówiłem nie ma co wierzyć przedstawicielom jakiej kolwiek marki. Ja bym zmierzył sam hehe.

Wiadomo że chwilowe spalanie zawsze jest większe, w aucie jak przyspieszasz to ci rośnie ale zaraz spada jak przestajesz przyspieszać a tutaj utrzymywało się cały czas  ;) Przedstawiciel mierzył głębokość razem z wujem to myślę że dobrze zmierzył (+/- można dać mu 5 cm błędu, ale było widać po pługu że głęboko bo czasami ziemia przesypywała się przez ścinacze, no i bruzda była głębokawa) Co do spalania na hektar to wyszło nam ok 20l jak dla mię to na te pole to mało porównując do mtz to ok 10-15 litrów miej, więc jest się czym ekscytować  :D. Podałem spalanie na godzinę bo każdy ma inne warunki i maszyny a według mię to było maksymalne spalanie kuboty więc jak komuś się uda zaorać hektar w godzinę to 7l/ha to bardzo mało.

 

Później bez wałka uzyskała prędkość ok 8 km/h.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v