Skocz do zawartości

Kukurydza San

Przy Opoce wypadła marnie... Wysokość od 1,9 do 3 m w zależności od kawałka ziemii,plon niezbyt zadowalający...


Informacje o zdjęciu Kukurydza San

Zrobione z Nokia C6-00

  • 4,7 mm
  • 3000/1000000
  • f f/2.8
  • ISO 60
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

6 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Wap mag 150 kg, fosforan 200, mocznik w dwóch dawkach w sumie ok 150, ok 40 ton obornika, 8 tys litrów gnojówki. Może jakaś sugestia podpowiedź z Twojej strony? a i odżywka w jednej dawce...

No fosforan zapewne na podsiew więc bardzo dobrze, tak przyglądając się fotce wydaje mi się że zbyt gęsty siew. Co do nawożenia obornik i gnojówka jak najbardziej wap mag raczej nie bardzo, brakuje mi tu potasu (oprócz tego z naturalnych nawozów) sól potasową w ilości takiej jak fosforan czyli 200kg co do azotu to forma amonowa jest korzystniejsza dla qq. Odżywki w dwóch dawkach nawet wraz z 10kg mocznika i 2kg siarczanu magnezu (na zakwaszenie wody i zmniejszenia napięcia)

Uprawiam w monokulturze już 5 rok kuku na mozaice glebowej lekko zakwaszonej powierzchnia 6ha (taki eksperyment) i co roku obornik 20t/ha na całość 1t fosforanu na podsiew, 1t soli przedsiewnie i 1t - 1,5t saletry też przedsiewnie potem dwa opryski ekolistu na qq wraz z mocznikiem i siarczanem w dawkach jak wyżej. W tym roku trochę za gęsto posiałem ale przeważnie sieje 80000 nasion na ha jeśli chodzi o plon to w granicach 60 do 90 ton z ha kiszonki i bardzo dobry stosunek kolb do masy zielonej. Ważnym elementem są jeszcze herbicydy takie które nie zahamują wzrostu kukurydzy a zwalczą chwasty.

Soli chyba 80 kg ojciec sypał zaraz po orce. Owe pole było mocno zakwaszone, dostało już wapno, nie wiem czemu oprysk na chwsty nie zadziałał, może przez częste opady sam nie wiem.. LG i opoka były bardzo ładne, a tutaj sam widzisz. Ziarko od ziarka co 9 cm wszędzie było, kolba bardzo ładna ale łodygi nie zbyt dużo. Faktem jest że woda na wydmie w tym roku nawet u nas stała po opadach więc może wiosenny nadmiar wilgoci ją zatamował bo w momentach miałem wrażenie że jej nawozu brakuje. A  moooże głębosza tu trzeba?

głębosz nie wiem czy coś zmieni, może być że ta odmiana po prostu nie nadaje się na te grunty i klimaty, a co do gęstości ziarna to zbyt gęsto bym spróbował o 5 cm rozrzedzić siew (mniejsza konkurencja) rośliny rosną swobodniej i lodygi są dorodniejsze a co ważne mogą rozwinąć dwie a jak dobry rok nawet trzy kolby.

W LG jedna bardzo dobrze wykształcona kolba była a w opoce dwie, z tym że qq była przy obydwu odmianach wysoka. Możliwe, że azot sie ulotnił przez częste opady, w przyszłym roku damy taką samą ilość ale w dwóch dawkach dolistnie dodatkowo,dodam że gęstość siewu wszędzie była taka sama, a plon masy o 1/3 był większy w wyżej wymienionych dwóch odmianach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×