Skocz do zawartości

Bele

Pierwsze 36 bel z 2.5 ha jak dobry wynik waszym zdaniem ?
Można było bardziej dobić belki ale cóż nie ja byłem operatorem :(


Informacje o zdjęciu Bele


6 komentarzy

Rekomendowane komentarze

praktykował ktos z was robienie sianokiszonki z żyta koszonego koniec kwietnia/ poczatek maja i kukurydza na kiszonke po zycie? ile czasu po skoszeniu zyta owijac bele folią?

Trochę słaby wynik, u mnie wyszło narazie 20 bel z ha i ten wynik mógłbym poprawić bo na połowie tego co zebrane trawa jest o wiele za rzadka. Wg mnie dobry wynik to 25 bel z ha 120x120 o przyzwoitym zgniocie.

 

A co do kiszonki z żyta to ja skosiłem końcem kwietnia i po tygodniu zbelowałem (tyle czasu bo deszcze padały) a w taką pogodę jak była ostatnio (25*C i słońce to 2 dni i wystarczy). Owinąłem i już je skarmiam :) Ważne aby skosić przed wykłoszeniem bo wtedy to już traci na wartości i to tylko taki zapychacz. Wartość tej paszy porównuję do wartości sianokiszonki z trawy z kupkówki. Dla krów średnio sie to nadaje (narazie jedzą 3 dni i mleka nie ubyło i mam nadzieje że nie ubędzie), ale dla jałowizny i zasuszonych to świetna pasza. QQ zasiałem 8 maja, narazie ma się dobrze :D

u mnie było 50 bel z 2,2 ha wynik myślę że zadawalający jak dla mnie ale by mogło być więcej gdyby w paru miejscach trawa była by gęstsza i koniczyna by była. kiszonka była robiona z pastwiska w którego skład wchodziła trwa koniczyna biała i trochę lucerny :)

mysle o tym jako dodatek dla opasów zamiast siana lub razem z nim do kiszonki z qq osypki troche siana i sianokiszonka no i jakies bialko ;)

powiem tak trawa też na łąkach które są koszone jest rzadka i wymagała by przesiania i są to łąki torfowe i już bardzo stare :(

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×