Skocz do zawartości

6 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Ile krów może 1 byk w sezonie "obsługiwać" ? Mógłbyś wstawić zdjęcie popielatego cielaka, bo po nim takie wychodzą, tak? Jakiego ten byk jest wzrostu, będzie jeszcze rósł czy już nie? Jak się zachowują w stosunku do innych zwierząt np. koni, masz jakieś doświadczenie w tej sprawie?

Jeden buhaj spokojnie pokryje 40-50 sztuk. Fernando jest akurat niskopienny - około 150 cm, ale zauważyłam, że czarne buhaje są z reguły niższe, za to lepiej zbudowane w przedniej połowie ciała. Zdjęcie jest z jesieni zeszłego roku. Teraz skończył już 4 lata i wyraźnie nabrał masy mieśniowej, natomiast wzrost bez zmian i podejrzewam, że taki już zostanie. Dla porównania mój brązowy buhaj w wieku 4 lat był od Fernanda 15 cm wyższy. Wiem z doświadczenia znajomych hodowców, że często Highlandy trzymane są na pastwiskach np. z konikami polskimi, kozami, owcami etc i nie słyszałam, żeby ktokolwiek miał jakiś problem z ich adaptacją :)

Biją się mocno, dlatego chodzą w dwóch osobnych stadach. Raz ze względu na to, że inaczej zamiast zapylać krowy, to się tłuką, a dwa ze względu na genetyke :) . Buhajki mogą chodzić z matkami do roku, może półtora. Później zaczynają się awantury.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×