Skocz do zawartości

JD 550 zegar ciśnienia



Czy po zamknięciu klapy powinno być "nabite" wysokie ciśnienie? U mnie ta wskazówka rusza się tylko trochę do góry.


Rekomendowane komentarze

To jak wysoko wskazówka podniesie się po zamknięciu komory zależy od ciśnienia jakie podaje ciągnik i od szczelności układu. Jeśli uszczelnienia w rozdzielaczu będą zużyte to drgnie niewiele i zaraz opadnie. Widzę tylko, że wskaźnik masz nieco inny niż u mnie, bo czerwone pole jest bardzo małe. U mnie wygląda to mniej więcej 2/3 zajmuje zielone a 1/3 czerwone. Jak byś potrzebował pomocy w sprawie prasy pisz do mnie na PW. 

Pasy się nie naciągnęły, bo nie opadł napinacz. Podłącz prasę do ciągnika z wydajniejszą hydrauliką, bo ta prasa tego wymaga lub tym który masz na pełnych obrotach otwórz i zamknij komorę. Jak dalej będzie przycinać pasy to tuż przed zamknięciem zatrzymaj opuszczanie komory i odciągnij pasy do tyłu a następnie dalej zamykaj komorę i naciskaj dźwignię w ciągniku tak długo, aż opadnie napinacz. Na pewno pomoże. Co do ciśnienia na zegarze to pokaże się ono dopiero po całkowitym zamknięciu komory i opuszczeniu napinacza. Wskazówka wskaże wtedy ciśnienie przekazane z ciągnika, choć nie zawsze, bo rozdzielacz może być zużyty i tego nie zobaczysz.

oki dzięki dziś sprawdzę czy pomoże a i jeszcze mam jedno pytanie bo odłączyłem podbierak gdy on był uniesiony i nie dałem rady go spowrotem podpiąć wiec podstawiłem pod niego pieniek i spuściłem trochę oleju ale w tym czasie się zapowietrzył układ i teraz ani nie opuszcza ani nie podnosi podbieraka wiec jak to odpowietrzyć w którym miejscu ???

Z hydraulicznym podbieraczem nie miałem do czynienia, ale jest tam pewnie siłownik jednostronnego działania. Tam nic nie powinno się zapowietrzać, bo siłownik jest chyba podłączony bezpośrednio pod gniazdo ciągnika? Jeśli tak jest to co najwyżej możesz poluzować przewód przy siłowniku. No chyba, że przewód podbieracza przechodzi przez jakiś rozdzielacz to inna sprawa.

Na rozdzielaczu, którym ustawia się zbicie beli w modelu 550 są od góry wkręcone 3 korki z sześciokątnym otworem. To są właśnie korki odpowietrzające, które należy poluzować, aby usunąć powietrze. Jeśli ich nie ma to pozostaje tylko poluzowanie przewodu przy siłowniku i podstawienie wiadra na wypływający olej. Innego sposobu nie znam. W tej prasie tak jest, że ciężko jest odpowietrzyć jej układ.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v