Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Przyczepiane

16 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Nie wiem czy liczy się jako tarka , ale na dnie obudowy jest "karbowana" powierzchnia po której łopatki wygartują ściętą masę - mam taką samą sieczkarnię i u mnie ziarno jest w 95% przetrącone :)


 


  Nie masz problemu z zapychaniem , gromadzeniem się w "czubach" i wywracaniem kukurydzy ?  U mnie się to czasem zdarzało , ale możliwe ,że było to winą zbyt płytkiego siewu kukurydzy .


 


  Jakim biegiem pracowałeś ?Nie wiem czy liczy się jako tarka , ale na dnie obudowy jest "karbowana" powierzchnia po której łopatki wygartują ściętą masę - mam taką samą sieczkarnię i u mnie ziarno jest w 95% przetrącone :)


 


  Nie masz problemu z zapychaniem , gromadzeniem się w "czubach" i wywracaniem kukurydzy ?  U mnie się to czasem zdarzało , ale możliwe ,że było to winą zbyt płytkiego siewu kukurydzy .


 


  Jakim biegiem pracowałeś ?
 


 


Z zapychaniem nie daje gaz ręczny na maksa i ognia oczywiście że czasem zapcha ale to się rzadko zdarza , co do wywracania kukurydzy to jeżeli jest zachowany odstęp prawidłowy i kukurydza jest stojąca to nie ma problemu no chyba że się dziki wpiepsz.... to wtedy jest bo rządków nie znać :( . A kosze jedynką i obroty na maksa (oczywiście zależy od kukurydzy czasem to i nawet trójką ale to jak jest kiepska kukurydza ale przewarznie to jedynka )

To tak samo jak i Ja , też jedynką a gdy warunki pozwalają to szybciej , bo moim zdaniem lepiej rozdrabnia jak idzie łodyga za łodygą i ma cały czas pełne "gardło" .


 


  Twoja PZ'tka ma noże ścinające takie półokrągłe ostre czy "ząbki" nagarniające łodygi na przeciw nóż zamontowany w tylnej częsci na stałe ?


 


 


 Ja za swoją dałem 1500zł ale ma mankament bo nie posiada ostrzałki  , to pierwsza sieczkarnia więc możliwe ,że sie ją z czasem zmieni , bo nie zadawala mnie osobiście to ,że ma problem z rozdrobnieniem liści ;) z ziarnem i łodygami radzi sobie zadawalająco .

Ząbki  , ja za swoja nie pamiętam bo to było chyba już z dziesięć lat temu a może jeszcze dłużej ale kompletna z ostrzałka i nawet z kluczami , ale ma jeden wielki plus jest bardzo lekka w pracy nie ma większego obciążenia bo pottingery są dużo lepsze ale mają zgniotowniki i w tym wypadku ferguson jest za małym traktorem znajomy ma proxime 7441 i pottingera to mówi że czuje proxima i dlatego my mamy PZ jest bardzo dobra do małych ciągników

Gość Profil usunięty

ja pierdzielę  jedynką i to pewnie terenową to jaka ma to wydajność?

Zgadza się :) klucze również posiadam i też mam z tymi ząbkami . Na allegro widywałem z tymi półokrągłymi nożykami i innymi "czubami" , a nawet z starymi czubami a z nowymi ostrzami , tak więc widocznie ta sieczkarnia była stopniowo modernizowana .


 


  Jedynka w fergusonie/ursusie nie jest taka wolna przy obrotach 2200 rpm  ;)

Ja planuję kupić teraz PZMH80S jest dużo lepsza bo u nas tnie tylko nuż i czasem jak jest chwast to się zapycha pod nożem a w deszcze to już w ogóle nie utnie :( a tam daje radę chwasty nie chwasty deszcze czy nie ale idzie :) , tylko że jest problem trafić na taka bo większości są te modele E takie jak my mamy


 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×