Skocz do zawartości

Ziemniaki

Ziemniaki Odmiana Rudawa (Przemysłowe)
Stan na 7.06.2012


Informacje o zdjęciu Ziemniaki


6 komentarzy

Rekomendowane komentarze

gdzie to później odstawiasz? Opłaca się? Miałem z 10 ha w tym roku sadzić dla Niechlowa ale w ostatniej się rozmyśliłem

no ja z 70 km. Robiłeś już wcześniej dla nich? Jak w tym roku będą płacili? Ile sadzeniaki płaciłeś? Napisz wszystko o współpracy z nimi bo ja rozmawiałem z jakimś ichnym kierownikiem a to zawsze ładnie wygląda. Wole od rolnika sie dowiedzieć. Było zebranie w głogowie ale nie byłem a gość mi później wydzwaniał i płakał że się rozmyśliłem

Robię dla nich od 30 lat, dziadek był inicjatorem współpracy z PPZ w Niechlowie;) w tym roku będą płacić tak jak zawsze czyli przy skrobi 20% płacą 180 zł/tona + dopłaty (dopłata do produkcji skrobi ziemniaczanej+płatność niezwiązana+zwrot podatki VAT +dopłata do transportu pow. 30km)plus premie z zakładu dla dobrych plantatorów. Za sadzeniaki płaciłem w tym roki po 1200 zł/tona. ja wziąłem 1,5 tony (Rudawa), tak jak co roku resztę mam swoje sadzeniaki. Co do zapłata za dostawy zawsze były na czas, zapłata z dostawy była zawsze do dwóch tygodni po ostatniej dostawy. Nigdy nie było problemów z wypłatą pieniędzy. Uważam że warto współpracować z PPZ Niechlów.

Dopłaty do produkcji jeszcze są, natomiast za tonę ziemniaka wychodzi około 240/tonę przy średniej skrobi 18%. Rudawa zgodnie z książką ma około 21% skrobi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×