Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Budynki i obejścia gospodarskie / Farm buildings

17 komentarzy

Rekomendowane komentarze

55 legowisk na krowy dojne czyli optymalnie mozna dojć 65 , 23 legowiska na jałówki czyli około 30 może stac i 2 kojce na ściółce 5*5 czyli po 4 sztuki może stać , więc uwarzam że około 100 może stać.

Bo trzeba modernizować gospodarstwa i budować obory, nie tylko dla wymogów weterynarii itp ale dla własnej wygody i dobrostanu zwierząt. To cenię u ludzi a nie, gdy ktoś utrzymuje zwierzęta w powojennych a nawet przedwojennych budynkach i udaje wielkiego gospodarza.

bo może ci z obórek nie wyciągają ręki po "darmowe" pieniądze z prowu chociaż muszą w formie podatków i tak się dołożyć.

Coś dużo ludzi budową obór się interesuje - szykuje sie kolejny dołek?

 

 

Obory nie buduje sie na rok czy dwa i to akurat wtedy gdy jest dobra cena ale jakie są koszty , prawdziwe rolnictwo trwa pokoleniami i jak to w kazdym biznesie jest górka i dołek .

Sam wiem z własnego doświadczenia że bez warunków mażna zapomnieć o długowieczności zwierząt czy zapewnieniu im dobrostanu a także trzeba pamiętac o sobie żeby sobie jeszcze z tym radzić , bo gdy nie panujemy nad tym za co jesteśmy odpowiedzialni to sie robi bałagan.

do czego pijesz kolego?? dają, to się bierze - proste;)

odpowiedziałem @thomasowi. Jakoś nie wszyscy co chcą to dostają. A także niektórzy mają swój honor

<br />bo może ci z obórek nie wyciągają ręki po "darmowe" pieniądze z prowu chociaż muszą w formie podatków i tak się dołożyć.<br />
<br /><br /><br />

 

My kolego nie wyciągaliśmy ręki po Unijną kasę, bo budowę obory rozpoczęliśmy jeszcze w 2003 roku. Była budowana z kredytu i później własnych pieniędzy i została spłacona mimo ceny 50-kilku groszy jakie otrzymywaliśmy za mleko 2 lata temu. A co do korzystania ze wsparcia nie wstydziłbym się go wziąć, bo rodzice głosowali za Unią i nie są hipokrytami, którzy byli przeciw, a teraz poszli po pieniążki.

nie pisałem konkretnie o tobie bo nawet nie wiedziałem że masz oborę. A jak się ktoś rozwija za swoje a tym bardziej na kredyt to szacunek.

Ci na zasiłkach, zapomogach czy rentach kombinowanych też się nie wstydzą. Tylko czemu ja muszę się do tego dokładać?

Ja podczas tamtych wyborów akurat we Francji byłem więc nie głosowałem. Za to nasłuchałem się na temat ue sporo (i to nie superlatywy) bo oni znacznie dłużej to przerabiają. Niektórzy już po tych paru latach to pojęli a niektórzy jeszcze wierzą

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×