Skocz do zawartości

Poznaniak



nowy stary nabytek :)


Rekomendowane komentarze

Tego modelu to Ja bym już nie kupował. Jeśli już poznaniaka to tylko na centralnym docisku na sprężynach. Mój Wujek taki ma i nie jest zadowolony z głębokości pracy.

u mnie są lekkie ziemie głównie 4 5 klasa także nie powinno być problemu z głębokością brałem go bo u nas ciężko dostać jaki kolwiek siewnik w przyzwoitej cenie

  • AgroTeam

To Ja bym już wolał gdzieś dalej szukać i nawet parę zł dołożyć. Ja teraz szukam czegoś za poznaniaka to biorę pod uwagę maszyny w całej europie ważny jest tylko stan i cena do ok 9000zł

Jak coś kupię to będę sprzedawał swojego Poznaniaka właśnie tego na sprężynach za ok 2700zł i jak ktoś będzie chciał to można się dogadać co do transportu.

Mam podobny z '78 roku i nie polecam tej maszyny.

Jeśli chodzi o docisk to nie mam żadnych sprężyn tylko ewentualnie wiesza się ciężarki na redlicach. Z ciężarkami na lekkiej glebie sieje za głęboko a z kolei na ciężkiej bez ciężarków ziarniki lezą na wierzchu. Przy dużej zmienności glebowej nie można poprawnie zachować głębokości siewu. Znaczenie ma również szybkość siewu, przy większych prędkościach dokładność siewu maleje.

 

Jak będę miał "luźne" pieniądze to wymieniam na coś zachodniego!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v