Chlewnia na 1000szt
 

Chlewnia na 1000szt

Zaloguj się, aby obserwować  

pierwszy rzut w zmodernizowanej oborze. Świnie po 5tyg u mnie.

Zaloguj się, aby obserwować  

Informacje o zdjęciu Chlewnia na 1000szt


Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • farmerak
  • 0 648

Po ile tak na twoje oko mają kg? Kupujesz prosięta, jak tak to skąd? Z Holandii?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Bioły
  • 0 362

Po ile tak na twoje oko mają kg? Kupujesz prosięta, jak tak to skąd? Z Holandii?

 

Hoduję na kontrakcie z Agri Plus-em. nie wiem ile miały, teraz po 8tyg. mają średnio po 66kg.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Bioły
  • 0 362

póki co współpraca się układa <_<

 

Kolego Tomaszu pasze dostarcza mi Agri Plus, paszociag z firmy Agricon.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • tomaszs88
  • 3 461

ok. Agri Plus dostarcza pasze i prosiaczki a Ty tylko dbasz o nie...masz jakąś określoną stawkę za sztukę czy za kg...jak to jest? czy miesięcznie? a jak z lekarstwami?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Bioły
  • 0 362

lekarz od nich przyjeżdża, leki dostaje też od nich. na start dostajesz 5% sztuk więcej (na upadki) no i jeżeli mniej padnie to jest fajna premia... dodatkowo po każdym cyklu jest też premia za niskie zużycie paszy. a dostaję za "obsługę" najprościej mówiąc. Ta kwota jest wyliczana wg wzoru bazowego. Zależy co rolnik ma do zaoferowania, czy chlewnia zmodernizowana czy ruszt itd itp. ja akurat mam chlewnie po modernizacji także otrzymuję wyższą stawkę. a norma jest taka, żeby zrobić 2,8 rzutu w ciągu roku.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Firek
  • 2 183

Czyli na sztuce zarobisz średnio 30 zł, na ilości wychodzi niezła suma... ale jak byś sam kupował i sprzedawał to mógł byś zarobic przynajmniej 2 razy tyle. Mi się w tym roku na jednej parti udało zarobic 160 zł na sztuce to był ładny zysk, teraz jest troche gorzej.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • tomaszs88
  • 3 461

po modernizacji tzn że? wentylacja itp.? przy większej ilości jak masz 1000 to się opłaca...2.8 w ciągu roku to da się zrobić a do jakiej wagi masz trzymać?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Bioły
  • 0 362

Czyli na sztuce zarobisz średnio 30 zł, na ilości wychodzi niezła suma... ale jak byś sam kupował i sprzedawał to mógł byś zarobic przynajmniej 2 razy tyle. Mi się w tym roku na jednej parti udało zarobic 160 zł na sztuce to był ładny zysk, teraz jest troche gorzej.

 

a po ile sprzedawałeś, że zyskałeś 160zł na szt?? jak możesz to rozpisz swoje koszty...

zaletą mojej formy hodowli jest niskie ryzyko... praktycznie cena żywca mnie nie interesuje, co miesiąc mam pewny pieniądz, a po drugie żeby kupić 1000szt warchlaka trzeba trochę kasy mieć na start...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Bioły
  • 0 362

po modernizacji tzn że? wentylacja itp.? przy większej ilości jak masz 1000 to się opłaca...2.8 w ciągu roku to da się zrobić a do jakiej wagi masz trzymać?

 

dokładnie tak jak piszesz, z tym, że ja nie mam jeszcze super wentylacji. Najważniejsze, że jest paszociąg, świnie mają ciągle pełne karmiki...

waga tucznika około 118kg.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • tomaszs88
  • 3 461

160zł na szt. to cena w granicach 5.80zł + dodatki minimum 0,20gr (wbc) tak orientacyjnie napisałem... a padły już jakieś szt.?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Firek
  • 2 183

1 tona paszy kosztowała mnie w kwietniu średnio 700zł, średni całkowity koszt 1 tucznika 380zł a po sprzedaży dostałem 540zł za sztukę... ale wtedy zboże było tanie a za świnie płacili powyzej 5,5 na wbc... ale tak jak mówisz żeby kupic 1000 warchlaków to musisz miec teraz jakies 120 - 160 tys zł + pasza i robi sie niezły wydatek...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • tomaszs88
  • 3 461

Firek a mógłbyś napisać ile zjadają Ci koncentratu na szt. ile zboża...jakie przerosty i w jakiej wadze sprzedajesz?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Firek
  • 2 183

Zjadają mi dużo bo od 280 do 315kg paszy na szt, rosną od 4 do 5 miesięcy, sprzedaje w wadze około 125kg. Pasze mieszam sam 85% zboża + 15% koncentratu, dlatego jest wieksze zużycie na 1szt, gdybym kupował gotową pasze wtedy by mi zjadły mniej, ale koszty bym miał większe dlatego że kupna pasza jest średnio o 100zł droższa niż ta co sam mieszam.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • tomaszs88
  • 3 461

to mi zjadają koncentratu na szt. około 90 zł. łącznie z koncentratem 0,300 rzadko bywa żeby przekroczyło...i jak mają 4.5miesiąca to waga w okolicach 135 a po ile u was zboże? kolega ostatnio kupował przenżyto to po 660zł płacił jeczmień chyba 700zł...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj