Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Budynki i obejścia gospodarskie / Farm buildings

Biny 3x60ton

:)
Zaloguj się, aby obserwować  


9 komentarzy

Rekomendowane komentarze

jakie ma wymiary jeden bin i jaka cena z montażem ?? Móglbyś powiedzieć jeszcze jak robiłęś tą płytę pod silos tzn jaka grubość i czy jakaś podsybka pod to z czegoś czy co?? Z kąd je brałeś ??

wymiaru i ceny jednego bina nie pamiętam.Jak chcecie to na jutro sprawdze lub jak pisze kolega Przemo85 możecie zobaczyć na stronie bina.

co do płyty to dokładnie nie pamiętam , musiałbym gdzies poszukać.

Jak znajde to wam napisze.

Najpierw musisz usunąć odpowiednią warstwę ziemi i nawieźć ok 30cm piachu i najlepiej go ubić. Następnie robisz szalunki o wysokości 45cm najlepiej jakbyś je wypoziomował. Przed zalaniem chudziaka trzeba umieścić mniej więcej na środku jakąś rurkę która będzie służyła do odprowadzania wody gromadzącej się pod podłogą silosu. Następnym krokiem jest wylanie warstwy 15cm chudego betonu(B10). Na koniec wylewasz 30 cm mocnego betonu (B15) w który musisz włożyć dwie siatki zbrojeniowe z tym że druga musi być obrócona o 45 stopni względem pierwszej. Różnica między najwyższym a najniższym punktem na płycie nie może przekraczać 10mm. To tak mniej więcej by było wszystko

 

Paweł czemu ci tak ten pierwszy Bin nierówno wyblakł?

Słaby też raczej nie jest w każdym razie na podstawy do silosów wystarcza w zupełności. Ja zamawiałem gotowy B10 i B15 bo jakbym miał sam robić beton o takich parametrach to by mnie to drożej wyniosło. Jak przywieźli B10 to stwierdziliśmy że jest mocniejszy od betonu który sami robiliśmy do zalewania podłóg w domu

zetor1111 U mnie z płytą pod silosy czynności były prawie takie same jak u Przema85 ,tylko że u mnie piachu nawożono 60 cm a betonu 30cm .

W moim przypadku całą płyte wykonywała firma.

 

Przemo85 W pierwszym binie u dołu jest inna blacha,dlatego tak wyblakło.

Jak u mnie wstawiali silosy to pracowali przez dwa dni ,ale przez jeden dzień postawili dwa silosy.Do mnie przyjechali o 5 rano a wyjechali o 23 .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×