Skocz do zawartości

Amazone D7 ''special''

Praca nim to sama przyjemnosc7 komentarzy

Rekomendowane komentarze

masz racje ! ile wykrece tyle wyleci ! ja jeszcze mam grabki na koncu a tak to to samo. ziarna na wierzchu praktycznie nie znajdziesz.

To nie jest mój siewni ja nim tylko siałem, wczesniej miałem meprozeta i powiem tylko tyle: jaka cena to i takie wykonanie i precyzja siania.

Warto kupić takiego używanego Amazone za Poznaniaka?

Ja to zrobiłem sprzedałem Poznaniaka chodź miałem go tylko 2 sezony i teraz mam okazje kupić amazone D5 powiedzcie mi co uważacie? 2,5 metra? skrzynia juz jak w D7 ? cena 2,5 tys i siewnik mało przepracował (oryginalna farba na redlicach) Do 3p siewnik. Czy panowie poczekać i kupić D7? bo dopiero większa gotówka po żniwach ;/

To nie jest mój siewni ja nim tylko siałem, wczesniej miałem meprozeta i powiem tylko tyle: jaka cena to i takie wykonanie i precyzja siania.

Witam kupiłem Amazone D7 Special typ 30 chyba jest taki sam jak twój wejdź do mnie i zerknij mam w galerii. Mam pytanie jak zrobić próbe kręconą wiem już ze na jeczmień muszę mieć zasuwy otwarte te na rolki w skrzyni a na pszenice ustawione na 3/4 otworu wiesz o co mi chodzi ? o te zasuwy co dozują ziarno idące na rolk co pchaja ziarko do lejka. Następnie po lewej stronie siewnika jest wajcha co tam jest 8 zębów można tam otworzyć i wysypać ziarko z skrzyni do siania na którym ząbku musi być na 2 ? bedzie dobrze ?

 i najważniejsze mam koła 4.00-16 ,25 lejków i odstępy 12,5 cm   do próby kręconej nie mam wajchy bo w skrzyni przekładniowej nie ma nawet czworokontu na kolbę tylko kołem od siewnika krecę. Najważniejsze ile obrotów kołem mam zrobić do próby ? i razy ile to pomnożyć  (wage zboża) ? żeby wiedzieć ile wysieje mi na ha ?

 z góry dziękuje za pomoc :) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×