AGRObombula

dmuchawy do zboża

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AGRObombula    3

zakładam te forum bo mam pewien pomysł i chce sie dowiedzieć czy da sie tak przerobić dmuchawę do zboża aby była sąco tłoczącą. Może ktoś juz sie spotkał z czym takim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

dzięki za linka ale tam niema nic na temat jak przerobic tam jest tylko hasło jak kupić. może ty wiesz czy by sie dało przetrobic dmuchawę tłoczącą na sąco tłoczącą. no bo patrz jaby tak nad kosz zasypowy dospawać zamkniety zbiornik pociągnać dwa węże jeden do wentylatoro tam gdzie powietrze zasysa, a drugi wąż przez który bedzie zboże zasysane do tego zbiornika. no jak mysicie zaziała ten patent oczywiście by trzeba obroty ziekszyc ale to nie problem bo orginaly silnik ma 7,5 kw a ja mam silnik wysoko obrotowy 20 kw. czy sos mi trzeba jeszcze do tej konstkukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
dzięki za linka ale tam niema nic na temat jak przerobic tam jest tylko hasło jak kupić. może ty wiesz czy by sie dało przetrobic dmuchawę tłoczącą na sąco tłoczącą. no bo patrz jaby tak nad kosz zasypowy dospawać zamkniety zbiornik pociągnać dwa węże jeden do wentylatoro tam gdzie powietrze zasysa, a drugi wąż przez który bedzie zboże zasysane do tego zbiornika. no jak mysicie zaziała ten patent oczywiście by trzeba obroty ziekszyc ale to nie problem bo orginaly silnik ma 7,5 kw a ja mam silnik wysoko obrotowy 20 kw. czy sos mi trzeba jeszcze do tej konstkukcji

 

20KW powiadasz... jestem ciekawy co masz za dmuchawę . Poza tym taka moc to jest i za duża i się marnuje w tym przypadku.... . Tylko jeśli byś poprowadził rurę zasysającą na wirnik to mogło by Ci łamać i kruszyć ziarno (chyba że to na futer) .


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

guercus ale ty go źle zrozumiałeś. on chce zrobić podobnie do oryginału i w sumie jest to możliwe. Wszystko zależy od umiejętności cięcia, gięcia i spawania.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

no orginalnie ta dmuchawa ma silnik 7,5 kW to jest zaslaby silnik wiem ze musi być mocny no tomam 20kW powinien starczyć no a rury metalwe też mam bo ze starej dmuchawy zbiornik też mam ze starego małego baniaka wodnego ma tak może 35l tylko większe otwory kosz zasypowy sie zrzuci i zbiornik zamontuje zespawaniem też niema problem bo spawać umiem ale jest jeszcze jeden problem orinalnie te dmuchawy mają coś co powoduje podciśnienie to wiem jest wentylator ale nadole tego zbiornika jest jakis zawór no i tu jest problem jak ktoś takie coś orginalnego ma niech sie odezwie i wytłumaczy jak to wygląda i jak powoduje ze powietrze wydmuchiwane niejest zasysane do zbiornika serdecznie dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

deer dziekuje za informacje to ja już wszystko wiem, choć maże mi powiesz jeszce czy to wypali przerobić na sącotłoczącą bo ja mam taką samą dmuchawę jak twoja da rade ją przerobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Wszystko da radę jak się chce.

Pytanie tylko czy skórka warta wyprawki ?

Wg. mnie nie.

A to z tego powodu że jeśłi zaadoptujesz wentylator od starej dmuchawy, to będziesz musiał zwiększy jej obroty o ok 2 razy. Także jeśli teraz masz silnik 7,5 kw to będziesz potrzebował silnika z 30 kw. Więc taniej będzie kupić nową, lub jeśli masz czas i chęci weż tylko kup oryginalny wyważony wentylator i dorób calą reszte, a wtedy wystarczy silnik ok 11kw.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
guercus ale ty go źle zrozumiałeś. on chce zrobić podobnie do oryginału i w sumie jest to możliwe. Wszystko zależy od umiejętności cięcia, gięcia i spawania.

 

A no faktycznie mi zupełnie o co innego chodziło patrząc na te zdjęcia :P


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutomir    0

Ja mam dmuchawę która służy do zboża.Z początku zboże z świdra wlatywało do tej dużej dziury lecz zboże mi cięło i nie nadawało sie do siania potem przerobiłem zrobiłem dziurę w wylocie i wspawałem lejek teraz zboże wlatuje a powietrze wyrzuca zboże.I teraz zboże jest całe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj