Zetor 10245 + przyczepa D35
 

Zetor 10245 + przyczepa D35

  • 4216 wyświetleń

Przygotowany do odwozu nasion. Sąsiad jutro będzie siał Ultimą i kupił u ojca przyczepę jęczmienia paszowego do siewu.



Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • Bob
  • 820 2107

Jęczmień paszowy do siewu dobre :D Zamiast kupić kwalifikowany na fakturę wystąpić o zwrot to ludzie taki badziew sieją (Yacenty nie obraź się, nie mówię tu o Twoim zbożu)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • yacenty
  • yacenty
  • Root Admin
  • 3838 48408
Jęczmień paszowy do siewu dobre :D Zamiast kupić kwalifikowany na fakturę wystąpić o zwrot to ludzie taki badziew sieją (Yacenty nie obraź się, nie mówię tu o Twoim zbożu)

kolego od kiedy zrobiłem próby kiełkowania mojej starej pszenicy a materiału siewnego który kosztował 4razy wiecej już nigdy nie zasieję pola tylko materiałem kwalifikowanym, teraz jesli chodzi o zboża to wychodzi mi pół na pół - kwalifikowany i mój z poprzednich lat

 

2. kwestia nie wiem czy wiesz ale w zbożach sa odmiany typowo paszowe lub typowo konsumpcyjne (browarne/chlebowe) -> paszowe nie znaczy gorszych parametrów tylko innych parametrów

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Retired Moderator
  • krolikNH
  • 56 5176

Po miniaturce wiedziałem czyj to sprzęt :) Te opony rzucają się w oczy :rolleyes:

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • yacenty
  • yacenty
  • Root Admin
  • 3838 48408

bo takiego 2 w Polsce nie ma :) w polu daje rade.

Ojciec zrobił robote wiosenna i od razu stare oponki kazał postawić na alledrogo i inne serwisy ogłoszeniowe

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Moderator bez Pola... ;)
  • zetor
  • 4 3594

przecież zboże kwalfikowane nie rośnie w kosmosie ;)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • yacenty
  • yacenty
  • Root Admin
  • 3838 48408

ja myslałem ze tylko w sklepie :)

zapewne kolega ma takie pojecie o zbożu ze jak widzi magiczne hasło "paszowe" to od razu ma na myśli syf :)

moge powiedziec tylko tyle - u mnie świnie często wcinają pasze z lepszego zboża niż niejednokrotnie idzie do młyna a później jeden z drugim z tego chleb robi a jeszcze inny to je :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Bob
  • 820 2107

To napisz że odmiana typowo paszowa, bo wywnioskowałem z opisu (może i nie tylko ja) że paszowy z przeznaczeniem na paszę a nie do siewu bo to dwie różne kwestie. Za kwalifikowanym przemawia fakt że jest już zaprawione, a "swoje" musisz zaprawiać i się babrać a jeśli kupiłeś kwalifikat ze słabą siłą kiełkowania to współczuję no chyba że chciałeś zaoszczędzić i kupiłeś "z bagażnika przygodnego handlarza".Pozdrawiam.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • yacenty
  • yacenty
  • Root Admin
  • 3838 48408

kupuję tylko z 2 uznanych w Polsce firm, odmiany elitarne bo pszenice tylko taka sieję, zrobiłem doświadczenie i wyniki były tragiczne jak na kasę którą trzeba było wyskoczyć za każdy "ometkowany" woreczek

co do zaprawiania to nie ma dyskusji - trzeba sobie zaprawić lub nie :) zalezy kto co lubi i jak lubi, dawno temu zaprawiałem proszkiem u siebie, później żelowaliśmy usługowo, teraz znów zaprawiamy sami proszkowo

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • oFsik
  • 138 3407

Ten proszek (który ja stosowałem był o du.. rozbić) teraz sam zaprawiam żelowo w betoniarce. A Ty dlaczego wróciłeś do proszkowego?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Nowicjusz
  • belarusek
  • 1 27

Jaki rozmiar tych opon,jaka firma i ile cię kosztowały? Przypuszczam że uciąg zwiększył się o niebo ,a czy wzrosło zużycie paliwa i obciążenie na silniku,ma ciężej? Jakie są twoje spostrzeżenia? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • MateuszG100
  • 0 113

No brak słów ,na tych oponach to jest ciągnik wy....y w kosmos super wygląda :rolleyes:

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • yacenty
  • yacenty
  • Root Admin
  • 3838 48408
Jaki rozmiar tych opon,jaka firma i ile cię kosztowały? Przypuszczam że uciąg zwiększył się o niebo ,a czy wzrosło zużycie paliwa i obciążenie na silniku,ma ciężej? Jakie są twoje spostrzeżenia? Z góry dziękuję.

oponki pirelli tm800 480/65 r24 - co do ceny tajemnica handlowa - wg katalogu 3000 za sztukę,

czy ma ciężej - nie zauwazyłem bo poki co siałem tylko 6ha jeczmienia i posiałem ok 60ha nawozu

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • KPK Kumurun Team
  • UrsusCzesio
  • 310 5513
To napisz że odmiana typowo paszowa, bo wywnioskowałem z opisu (może i nie tylko ja) że paszowy z przeznaczeniem na paszę a nie do siewu bo to dwie różne kwestie. Za kwalifikowanym przemawia fakt że jest już zaprawione, a "swoje" musisz zaprawiać i się babrać a jeśli kupiłeś kwalifikat ze słabą siłą kiełkowania to współczuję no chyba że chciałeś zaoszczędzić i kupiłeś "z bagażnika przygodnego handlarza".Pozdrawiam.

 

Kto mówi że musi zaprawiać?? Ja zmieniam co pare lat zboże i zawsze jest plon i rośnie mi dobrze nie narzekam zeby słabo wykielkowało i nie zaprawiane <_<

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • yacenty
  • yacenty
  • Root Admin
  • 3838 48408
u jakich firm kupujesz nasiona?

bierzemy z naszego zrzeszenia, a skad oni biorą - to teraz nie wiem dokładnie - na pewno od syngenty bo z nimi mamy kontraktację na browar

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj