Skocz do zawartości

tomek81ja

Members
  • Postów

    148
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez tomek81ja

  1. U mnie przed chwilą gard wymucił 6 hektarów rzepaku, odechciewa się wszystkiego
  2. 🙂dzięki kolego, ale to drugi koniec polski okolice zamościa. Myślę że 2,5 m można brać w ciemno kwestia zastanowenie jest nad 3 m. Dzięki za informację, do przyszłorocznych uprawek jeszcze kilka miesięcy, tak więc czas nadecyzję jeszcze jest.
  3. u mie bez górek, praktycznie równo jak na stole. Na testy nikt nie chce dać maszyny a w pobliżu też żaden znajomy niema. Trochę się obawiam że przy 2,5m koła będą zachodzić na robione, u mnie 650 z tyłu. Jak uciebie to wygląda nie zachodzi na uprawione.
  4. witam. jak sprawuje sie ciągnik przy tym agregacie i na jakich glebach uprawia. Też mam M7132 i chcę z niej zrobić 170-180km i myślę nad takim agregatem tylko 3m. Ciekawe czy by sobie poradził na 20-22 cm w glebie klasy 3a, 3b troche ginki czasami.
  5. Myślę ze umnie bez distance control by dało radę bo pola równe bez pochyłości, bardziej przy takiej szerokoći obawiam się poprzecznego falowania belki. U mnie 27 m nie wiele zmieni w ilości przejazdów musi być 33 bo chcę cigać dużym traktorem a tam opony 650.
  6. witam. planuję zmienić swój opryskiwacz ciągany 21m na 33 m. Jest kilka na olx. Mam pytanie do urzytkowników tak szerokich belek jak one zachowują sie na polu czy są w miare stabilne i jak wygląda ich praca w poziomie.
  7. myślałem właśnie dać na t1 duett na start zwiększyć 20% bo patrząc na substancje to chyba lepsze rozwiązanie niż 2L Artemisa. pszenica po rzepaku.
  8. Jakiś te kłosy wąskie, jeszcze nie spotkałem takich kłosów u siebie w pszenicy. może to taka odmiana nie wiem co myśleć pierwszy raz mam Belisse . trochę podobne te kłosy do orkiszu
  9. W pszenicy Belissa kwalifikat wychodzi dużo takich kłosów. Nie wiem co to jest ani to pszenica ani to pszenżyto. Jest to napewno z materiału siewnego bo występuje tylko w sianych rzędach. Mieliście takie przypadki.
  10. co polecacie na poprawkę chwastów w pszenicy (chaber, przytulia i oset) w rozsądnych pieniądzach, liścia flagowego jeszcze niema faza trzeciego kolanka.
  11. tomek81ja

    Bobik

    witam. jest możliwośc zwalczenia samosiewów rzepaku w bobiku po wschodach.
  12. Żle napisałem regulacja i fungi w jednym Toprex + micro w tym roku dr green zobaczymy jakie efekty po nim + inazuma
  13. Ja właśnie wruciłem z pryskania. Robiłem regulację i micro. Miałem zrobić jeszcze jedne opryskiwacz ale chyba się nie wyrobie bo o 18 ma być już 9 stopni więc zanim bym skończył było by pewnie ze 6, na toprex chyba trochę zimno
  14. Ja jutro jadę z regulacją i T1 rzepaku w poniedziałek pszenicy bo od wtorku znowu deszcz i tęperatura poniżej 10 stopni. Okolice Zamościa
  15. Tylko że makroelementy ja podaje doglebowo i to ma wystarczyć.
  16. Ja tam żadnych moczników i siarczanów magnezu nie daje. W opryskiwacz idzie micro bez żadnych P, K, N, S i Mg. Szkoda pieniędzy żeby makro przelewać przez opryskiwacz.
  17. Witam. Mam jeszcze kilka pytań odnośnie hali. Jak pasowały ze sobą te wszystkie elementy otwory na śruby długości posczególnych elementów np łat. Dało radę montować krokwie ładowarką czy był potrzebny dźwig. Jak oceniasz halę po kilku latach użytkowania.
  18. Ja w tym tygodniu chcę rozlać rsm na n2, a wprzysłym tygodniu t1 i regulacja. okolice Zamościa
  19. bez skaracania 8 ton nie ustoi.
  20. było już kolanko oderwane
  21. Ja nie uznaje nawozów dolistnych z makroelementami bo to naciąganie kasy. Tylko mikro nalistnie, makro w glebę.
  22. widzę teraz moda na ten dr green, naprawdę taki dobry. Pytam bo jeszcze nie stosowałem. Ja daje adob zboża i rzepak, sprawdzałem skład adob i dr green to adob trochę lepiej wypada co do ilości mikro no i cenowo.
  23. Tak teraz wygląda belissa. Moim zdaniem zbiera się lepiej niż rzepak okolice Zamościa foto 2 Tak wyglądała na początku marca foto 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v