Skocz do zawartości

bamberszol

Members
  • Postów

    177
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia bamberszol

Praktykant

Praktykant (3/14)

  • First Post Unikat
  • Collaborator Unikat
  • Conversation Starter Unikat
  • Week One Done
  • One Month Later

Najnowsze odznaki

28

Reputacja

  1. jak w temacie wyskoczył mi słonecznik i ostropest w pszenicy. czy chwastox extra zwalczy je?
  2. witam. jak w temacie jakimi środkami pryskacie len. zasiałem 10hektarow w bezorce jest 3 dzień po siewie. co polecacie na oprysk?
  3. jak w tytule jaka oczyszczarke do nasion polecacie do lnu i ostropestu? szukam czegoś do 10 tysięcy złotych.
  4. czy mogę siać co roku ostropest na danym polu czy to będzie kolidowało w dopłatach? mam 15ha z tego 10 obsiewam ostropestem.
  5. Jak w temacie mam działke 2ha. Chciałem ją podzielić na 10 małych działek rolnych nie można. Powiedzieli na gminie bo działka nie jest objęta MPZP. Ręce już mi opadają. Mam klientów którzy chcą kupić jako działke rekreacyjna nikt tam nie będzie nic budował ale nie da rady tego podzielić. Jakiś pomysł macie?
  6. Jak w temacie mam działke 2ha. Chciałem ją podzielić na 10 małych działek rolnych nie można. Powiedzieli na gminie bo działka nie jest objęta MPZP. Ręce już mi opadają. Mam klientów którzy chcą kupić jako działke rekreacyjna nikt tam nie będzie nic budował ale nie da rady tego podzielić. Jakiś pomysł macie?
  7. Oprysku nie ma za bardzo więc dziabka a zbiór ręczny i delikatnie się obchodzić. Big bagi się nie nadają bo zrobisz kompot z tego przerabiałem to. Aha i co chwila kontrola z inspektoratu ochrony roślin czy przypadkiem nie użyłes środka potencjalnie zakazanego.
  8. Ale mówię że nie narobić. Się przy rzepaku trzeba być dyżurnym na polu a ja tego nie chce. Nie mam czasu na to ...nic nie wróci czasu przeznaczonego na bawienie się w gospodarkę na czas stracony nie poświęcony rodzinie. Dzisiaj majster ze szpachelka przychodzi i kasuje 120zl/ godzina . A rolnik jak ceni swoją godzinówke?
  9. Uprawiałem dynie 4ha jak nie chodziłem na etat. Poza tym ciężko z ludźmi do pracy a za 40zl na godz i tak nikt nie przyjdzie. Chyba że pijaczek na kacu nieubezpieczony który zeslabnie na polu przyjedzie karetka i problem bo on nieubezpieczony.
  10. Jak w temacie. Myślę o ostropescie lub len? W przypadku ostropestu dotacja do miododajnych i sprzedać ostropest? Co polecacie na mały areał 20hektarow? Nie chcę się narobić bo nie mam za bardzo czasu żeby tyrać w gospodarstwie bo chodzę do pracy na etat. A zaoszczędzony czas przeznaczyć dla rodziny. Odpada produkcja zbóż bo ziemia średnio 4klasy i 4tony z hektara daje żyta więc wychodzę na zero.
  11. Czy można siać co roku na całym areale rośliny miododajne tj. ostropest z facelią? Mam tylko 20ha. Tylko nastawić się na dotacje tak żeby roboty nie było. Zboże kiepsko wychodzilo mi ostatnio 4t z hektara żyta średnio więc tyły albo na zero a roboty kupa przy tym.
  12. Sprzedam działkę 2,01ha działka znajduje się dokładnie na granicy województwa wielkopolskie/lubuskie gmina zbąszyń/zbąszynek Graniczy z lasem lasów państwowych. Ziemia klasy 4-5. Działka atrakcyjna ok 300 m do drogi powiatowej. Tel. 886 202 438 Paweł
  13. Witam. Zasialem mieszankę roślin miododajnych ostropest z facelią. Pisałem na to ekoschemat. Czy na dzień dzisiejszy mogę zebrać ten ostropest kombajnem facelia już się obsypała. Wymogiem ekoschematu było że roślina do 30 sierpnia musi być na polu. ?
  14. Witam. Zasialem mieszankę roślin miododajnych ostropest z facelią. Pisałem na to ekoschemat. Czy na dzień dzisiejszy mogę zebrać ten ostropest kombajnem facelia już się obsypała. Wymogiem ekoschematu było że roślina do 30 sierpnia musi być na polu. ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v