Dzień dobry, Szukam tylne opony do Zetora Forterra 10641, ale nie wiem na jakie felgi, średnica 38". Jaki to profil felgi (zdjęcia)?. Prawdopodobnie montowane fabrycznie, ale nie mam pewności, ciągnik kupiony używany.
Google twierdzi, że szerokość mierzy się od środka, ale tu to wykluczone. Szerokość do zagięcia przed zaokrągleniem obrzeża zaznaczona na czerwono (zdjęcie) to 36,5 cm, a strzałką żółtą to 38-38,5 cm (to chyba ta szerokość jest oznaczona jako nr 2), czyli jest to felga szer. 15"?
Opony aktualne to 18.4R38 i takie szukam, pasują do przednich. Sprawdzałam etykiety opon Alliance i Mitas i są na felgi: W16L, DW14L, DW15L, DW16L (Alliance), W14, W,15, W16 (Mitas). Co oznacza to L? Jaka jest różnica między DW i W (W to rolnicze, a DW?) Czy DW mogą być zamontowane do Zetora 10641 z 2002 r.?