Skocz do zawartości

Mark252a

Members
  • Postów

    122
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

823 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Mark252a

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • First Post Unikat
  • Collaborator Unikat
  • Week One Done
  • One Month Later
  • One Year In Unikat

Najnowsze odznaki

4

Reputacja

  1. A jak z tymi słonecznikami w końcu jest?wymagaja jakieś umowy kupna sprzedaży tych bukietów ? Bo różne opinie słyszę.
  2. Składał ktoś juz w tym roku wniosek o druga ratę? Te 12 tys? Długo trzeba czekać na przelew? Niby mają 90 dni roboczych.
  3. Szkoda ze przez takie właśnie działania małe gospodarstwa już całkiem nie będą rentowne,uprawa zboz przy ziołach to jest hobby na 6 7 hektarach.
  4. Okolice Lopiennika Fajslawic.Podobnie jak z mniszkiem , dużo ludzi tych co siało 20 lat i dłużej już nie sieje mlodzi też niektórzy poregnyzowali,a cena dalej spada jak na te czasy i ta prace która trzeba wykonać to jest po prostu załamka.Caly rok roboty inwestycji a później sb firmy wymysla żeby cenę zbic bo tak im się podoba.
  5. Wielu tak mowi a i tak sieją.U mnie w okolicy sam tymianek.
  6. No dobre pytanie.Przeciez to jest już katastrofa, ziola zawsze skupowali, a teraz nawet i to się już nie bd opłacało.
  7. Wiem że mniszek to do Niemiec HiszPani albo do Chin,ale ze do Rosji to nie słyszałem.
  8. Nie ma zamówień od zachodnich firm.Jedni mówią że mają zapasy z lat poprzednich,a część idzie z ukrainy wiadomo.
  9. Nie tylko z tymiankiem jest problem.Wiekszosc ziół teraz nie chcą skupować.
  10. No i po co siac a później problem sprzedać.
  11. Darmowy pieniędz,jak wszystkie plusy od państwa a później inflacja.A jak przyczepa za 80 tys 10 t przyczyni się do zwiększenia dochodowości? To lepiej kupić dwie używane 5 t.i jeszcze za resztę sprzętu by nakupil.Tylko ze wszystko musi być nowe żeby firmy się wzbogaciły a rolnik niech zapierdziela i się sie cieszy bo nówkę przyczepę.A późnij wozi pszenice po 700 bo z UA naciągną.
  12. No i jaki jest sens brac 100 tys męczyć się z wymogami ibwytycznyni żeby kupić jedna przyczepę 10 t.
  13. I cyk po zniwach po 500 zł.UE zniosła cła do czerwca 2024. To nie wiem ile lat trzeba będzie czekać żeby to się teraz zwróciło,i wgl kiedy sprzedać jak teraz każdy bd kisił to zboże u siebie nie wiadomo ile czasu.
  14. U mnie to samo z tym lejkiem, za ciągnikiem blade zboże a po bokach ciemne pasy
  15. Po 800 zł to będzie chyba nie realne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v