Skocz do zawartości

farmer998

Members
  • Postów

    39
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

1298 wyświetleń profilu

Osiągnięcia farmer998

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

0

Reputacja

  1. farmer998

    Maliny

    Witam. Pytanie do doświadczonych plantatorów jak oceniacie malinę delniwe ? Ma ktoś doświadczenie w uprawie polowej jak plonuje jak działa na wirusy ?. Pozdrawiam
  2. czy czosnek lubi wapń ??
  3. ja też na Wszystkich świetych planuje
  4. ta gdzie jeszcze z 2 tygodnie sie wstrzymam z prognoz długoterminowych ma być u mnie jeszcze 27 stopni ale materiał już przygotowany a na polu jeszcze napowietrzam glebe
  5. cena 7 zł cie interesuje ?
  6. Arkus i Mega mieszane przy sadzeniu po wykopaniu nie da rady odroznić może nie wszystkie mają 5 ząbków jeden na 10 zdarzy sie że ma 7 albo 4 zabki ale 90% jest 5 ząbków :blush:
  7. ale ja wiem o tym i moi kontrahenci też. Pozdrawiam
  8. może to wina własnie deszczu była czasem może mieć ph nawet w granicach 4 ale rzadko i on zdecydowanie zakwasza glebe głolwki za 2 zł w sensie że głowka 2 zł czy ten najmniejszy co kilo kosztuje 2 zł ? ten za szt to na rynku (rynek jarosław i rynek przemyśl woj podkarpackie ) wywieszam kartke( idealny doo sadzenia ) i wszyscy działkmowicze ktorzy sadzą po około 100 zabków na własne potrzeby kupują ale dodam że głowki mają ponad 6 cm a net do 9cm dochodzą a sadze kilka odmian a ten ma 5 ząbków wiec wyobraz sobie głowka 8 cm i 5 ząbków sa gigantycznne i to przekonuje klientów którzy mowia ze lepiej dac wiecej zł bo trzeba duze zabki sadzić zeby duzy urósł ten zł za kilo to prywatym osobom na ich własne potrzeby a w tym sezonie masarni sprzedałem ale chyba z 50 kilo było tylko z prawie 3 ton wszystkiego a chciałbym poruszyć wątek czosnku słoniowego strasznie osób pyta na rynku o niego kupiłem już 100 ząbków na ryneczku rzuce po 6zł za 1 ZĄBEK a mniejsze po 4 i bedzie dopiero zysk a ty sadzisz słponiowy ?
  9. oczywiście wszystkie przetwórnie skupuja czosnek sęk w tym że niektóre mają już kupców z ktorymi mają kontrakty lub kupuja od zagranicznych kontrahentów którzy oferują lepsze ceny radze popytać po okolicznych przetwórniach zaoferować ceny minimum lub popytać sklepy spozywcze czasami chcą dużo , a czemu nie chcesz sprzedawać na rynku ja głowki ponad 6,5cm na rynku po 2 zł gonie za sztuke już do 20 kilo dobijam sam interes a jak sadzić emeryci zaczną to po 2,50 sprzedaje też biorą pozdrawiam
  10. oj kolego kolego czostek co ty wygadujesz , ale to ze obornik kurzy gołebi albo kroliczy zakwasza glebe to już szczyt bredni poczytaj ok ? http://niepodlewam.pl/nawoz-golebi-ph-sklad-zastosowanie-w-ogrodzie/ http://niepodlewam.pl/nawoz-kurzy-ph-sklad-zastosowanie-w-ogrodzie/ http://niepodlewam.pl/nawoz-krolikow-ph-sklad-zastosowanie-w-ogrodzie/ prosze poczytać lekture o poszukać słowa ,,odkwasza" myśle ze nie bedzie problemu z jego znalezieniem bo pojawia sie czesto ale idąc do sedna sprawy nawoz ten ma ph w skali 7-9 a wiec w nieznacznym stopniu przekracza norme ale jak ktoś rozsądnie korzysta z nowoczesnej techniki to można stwierdzić ze zwykły deszcz ma Ph 5-6,50 a wiec lekko kwaśny i problem sam sie rozwiązuje obornik PH 9 deszcz PH 5 a wiec śmiało możesz dawać obornik tylko z umiarem bo to jedne z bardzo azotowych nawozów pozdrawiam :blush:
  11. dobry pomysł ale najlepiej rok przed sadzeniem przecież obornik niezależnie jaki wprowadza do gleby zasoby potasu azotu itp. zmiane PH powoduje wapno
  12. że sie opłaci to mało powiedziane to jest prawdziwy interes sprzedawać na sztuki ale nie mam gdzie sprzedawć na sztuki tylko na rynku , a delikatesy nie są głupie i chcą tylko na kilo a więcej nie ma gdzie gonić
  13. a gdzie sprzedasz drożej w polsce max to 8 zł jest a ja sprzedam po 6 zawsze pożniej drożeje i zawsze chcą póżniej a gdzie sprzedasz drożej w polsce max to 8 zł jest a ja sprzedam po 6 zawsze pożniej drożeje i zawsze chcą póżniej
  14. jak po 3 to dobrze już jest
  15. segregujemy główki 6cm - 9cm idą na rynek i tam jak już wyżej gdzieś pisałem idą na rynek i tam lecą powyzej 1,50 za głowke a jak działkowicze sadzą na jesień to cena za najwieksze 2,50 zł . głowki w granicach 6, 5,5 cm idą do delikatesów ale oni tylko na kilo kupuja ostanio pytałem 100 kilo chcieli za 4,50 ale poczekam jak cena skoczy 6zł a najmniejsze (jest ich bardzo mało )to róznie zazwyczaj w gminie jak ktoś świnke bije i robi kiełbaski i takie rożne to zgłasza sie do mnie i ten najmniejszy to za grosze sprzedaje im ale zawsze zysk
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v