Skocz do zawartości

marins21

Members
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O marins21

  • Urodziny 07/29/1993

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

1496 wyświetleń profilu

Osiągnięcia marins21

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

1

Reputacja

  1. Witam! Czytam Twojego posta i dość mnie zainteresował to też mam w tym roku zamiar zasiać tą odmianę i właśnie po rzepaku. Jakieś spostrzeżenia może ze strony kolegi po fachu? Na co zwrócić uwagę? Dobrze plonował? Podatny na choroby?
  2. Tak, zawsze sieje opóźniony zwłaszcza jak susze, wybieram mieszance z silnym wigorem jesiennym i w porównaniu do innych rzepakow zasilanych wczesniej w suche wychodzi naprawdę dobrze.
  3. Witam ja jeszcze przed siewem.. Mam mały problem bo w tym roku wyszło jak wyszło i będę siał na kawałku po jęczmieniu, mam naszykowane pod rzepak amofoske 4-10-28 ale chciałem tez dać wapna magnezowego luboplon, wiem ze nie powinno się dawać na obornik nic wapniowego bo traci się azot ale akurat w tym przypadku można pole potraktować tak jak by obornika nie było, boje się natomiast o uwstecznienie fosforu, co o tym sądzicie? Jaka dawkę tej amofoske polecacie wysłać? Strzelał bym w conajmniej w 4t/ha z pola była zebrana słoma, wapnowanie było by konieczne gdyż nie było robione na tym kawałku od niepamiętnych lat, ale może lepiej zrobić to pogłównie na wiosnę w tym przypadku, albo przed końcem wegetacji jesienią? Proszę o porady. Reasumując 1. Czy mogę zastosować luboplon wapniowe-magnezowy (27%CaO) pod pług kiedy będzie stosowana amofoska 4-10-28? 2. Jaka ilośc tej amofoski polecacie wysiać kiedy przedpłatom był jęczmień a słoma zebrana? 3. Kiedy lepiej zastosować wapno pogłównie jeśli nie da rady przedsiewnie, na jesień czy wiosnę? Z góry dziękuje
  4. marins21

    Kuhn MDS

    Panowie oriętuje się ktoś czy do starszego typu raucha zsb będą pasowały tależe od mds? Kupiłem niedawno rauch zsb z łopatkami o oznaczeniu DEB 10-12 i myslałem że na tyle posieją ale z instrukcji którą kolega kris14 podał na forum wynika że będzie rzucał na 20-24... łopatka i tak jest już do wymiany i myśle nad zastosowaniem od mds ale nie mam pewności czy będzie pasować..
  5. Powiedz coś więcej, jaki budżet nowy czy używany i do jakiego ciągnika? Bo bez tych danych ciężko coś poradzić
  6. Witam. Może odkopuje troche temat,ale przeczytałem całe 30stron i inne tematy i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie...Muszę wybrać siewnik, ma byc nowy na redlicach talerzowych, mechaniczny z kołami dogniatającymi, ścieżkami i fajnie jak by miał znaczniki przed wschodowe, ale nie koniecznie, szerokość 3m. Budżet najlepiej 40tyś brutto do 50 tyś. marki jakie przeglądałem to Gaspardo Nina, Kongskilde profiline, Pottinger vitasem Nie wiem czy z taką kasą podchodzic wgl do Kuhn i Amazone. Jak myślicie która marka wypada najlepiej? prosił bym najlepiej o opinie urzytkowników tych maszyn, naprawde nie mam pojęcia która z tych maszyn ma najlepszą jakość więc pytam tutaj. Z góry dzięki.
  7. Też szukam ale jest ciężko,, znalazł kolega może już?
  8. Ponawiam pytanie. Mam Krone mustanga 120/3 i laczki 420 przód i 520 tył. Robił ktoś podobnym zestawem? da rade to ustawić żeby nie gniotło?
  9. Witam! Panowie jak myślicie? Mam pług Krone Mustang 120/3 kupiłem ciągnik 110km opony przód o szerokości 420 a tył 520 myśle że maksymalne nastawienie pługo to będzie około 40cm na odkładnie. jak myślicie będzie ta orka takim zestawem możliwa? Wymiana pługa narazie nie wchodzi w grę jedynie mogę dołożyc czwartą odkładnię.
  10. Witam. poszukuje silnika do mojego zetora 7211. Nie musi być dokładnie taki, ale pochodny najlepiej od 77**, ale słyszałem, że jest nie do zdobycia.. Gdyby ktoś wiedział kto ma, bądź ma taki prosze o kontakt. Nie musi być kompletny mam wszystkie bajery tylko żeby był poskładany praktycznie do przykręcenia i regulacji. ewentualnie może też być bez głowic ale w rozsądnej cenie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v