Skocz do zawartości
Co widzimy na zdjęciu Euforia?

Zboże ozime odmiany Euforia po burakach i facelii w fazie wschodów, z wyraźnie zarysowanymi rzędami siewu. Młode rośliny tworzą pojedyncze, cienkie liście przebijające się przez cienką warstwę świeżego, nierównomiernie rozłożonego śniegu. Obsada jest dość równomierna, lokalnie widoczne niewielkie przerwy między roślinami wynikające z grudkowatej struktury gleby i resztek pożniwnych po przedplonie. Gleba średniozwięzła, z resztkami łętów buraczanych i masy po facelii, bez oznak zastoisk wody. Brak widocznych objawów chorób czy uszkodzeń mrozowych; system korzeniowy i węzeł krzewienia pozostają pod powierzchnią gleby, chronione przez okrywę śnieżną typową dla zimowego okresu spoczynku.


Rekomendowane komentarze

Godzinę temu, kleine100 napisał(a):

Na sztuki nie liczę. W październiku sieję 200kg/ha, jak późny siew listopadowy to 220. 2 lata temu siana po rzepaku na przełomie września i października to 180kg, wtedy oddała 9,8t przy 12,9 białka. Przed siewem zwykle idzie 300kg NPK 7-20-30 z importu.

Ile azotu dajesz i na jakich ziemiach gospodarujesz ?

Rozumiem ze siejesz swoim nasieniem ?

Drobna była czy gruba pszenica ?

3a do 4b z przewagą 3a i 3b.

200l rsm32 + ok 200 saletra, czasami jak brakuje, to jeszcze 100 dorzucę na rokujące kawałki.

Akurat ta odmiana jest z własnego materiału. Pośladem nie sieje, ziarno raczej normalne. Ogólnie nie boję się rzadkiej pszenicy, bywało, że miałem  bardzo rzadka na wiosnę, we żniwa można było po niej normalnie chodzić, z kombajnu widać ziemię, a oddała 8t i ziarno bardzo grube. Jak bardzo gęsta pszenica, to jest dywan że słomy po kombajnie i jak krótki czas do siewu rzepaku i jeszcze sucho, to ona się nie rozłoży. Trzeba więcej azotu ładować pod rzepak, bo głoduje na jesieni. Albo słomę wywozić z pola, ale nie mam hodowli, to wolę  zostawić.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v