Skocz do zawartości

Biardzki 400l/12m & Ursus C-360



Dzisiejsza dedykacją soi..
Po inne lata nie desykowałem ale w tym roku z wiosny było czysto a potem chwasty odbiły i trafia się sporo lebiody..


Rekomendowane komentarze

Widzę że nie tylko u nas ta tzw " lebioda " jest :D tylko ze względu na lebiodę desykujesz? mi się wydaje że gra nie warta świeczki jak soja już liście zrzuciła. Przynajmniej u nas już soja liście praktycznie w 80% zrzuciła i lebioda się trafia ale nie znów jakoś sporo. Ale po zdjęciu widać że u Ciebie soja ma się jeszcze dobrze liści masa ;) 

@Theadam939

Siałem 10 maja. Ja też miałem dylemat ale już chyba nie ma na co czekać...Część liści była żółta ale część mocno zielona.. Strąki wykształcone dobrze ziarno część już żółte a część zielone ale już w pełni wykształcone Jednego roku już desykowałem tyle że za późno bo chyba tydzień przed koszeniem i  chwasty jeszcze nie wyschły tak jak powinny i się nie osypały i się kiepsko kosiło.. i w tym roku nie chciałem tego samego błędu popełnić. Zobaczymy  jak to będzie :)

@KubaMF

Lebioda w tym roku to przekleństwo. Szczególnie przez lebiodę ale trafiało się też sporo innych chwastów. Dlatego desykuję. U mnie jeszcze liści nie zrzuciła ;) tylko że ja chyba później siałem jak Wy i mam inną odmianę..Przed  tymi deszczami to jeszcze była zieloniutka...nawet zastanawialiśmy się że pewnie to będziemy w Październiku kosić😂

@MichalP

Gallup 360 SL

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v