Skocz do zawartości

John Deere 7930 + Zunhammer 27000L



Taki zestaw :)




Rekomendowane komentarze

Glownie chodzi o to ze z nawozem latwiej i szybciej mozna wjechac w pole w poranne przymrozki... moze kiedys dojdziemy ze nie warto ale narazie w planie jest wysianie pierwszej dawki.
Co do ilosci to napewno przed orka warto lac az plywa xD na lzejsze ziemie wiecej lejemy. Zboze czy rzepak ladnie zakrywa sciezki mimo szerekosci opon 650. Czytalem na forach ze ludzie nawet jesienia po wschodach leja okolo 10m3 na 1 ha. Ale po rzepak nie radze. Za bardzo wybujaly sie robi.

Znajomy ma 1tys szt macior i ponad 3 tys swin na tuczarni. On ma 80 ha i ja mam 130 ha. Lejac 25 tys na ha spokojnie zostalo gnojowicy na dobre 50 ha do 80 ha.
Z 2 tys swinek mysle ze spokojonie zalejesz 100 ha do 150ha. Jesienia i wiosna. Co do beczki...
Ja mam ta duza i latam z nia 50km/h... xD wszystko ucieka z asfaltu jak lece. Chce jeszcze mala beczke okolo 15 lub 18 tys lit i firimy fliegl. Cenowo z tych zachodnich wyszlo przyzwoicie i na kolach 30.5 cala. Wielkosc kol jest bardzo wazna poniewaz duzo lzej sie ja ciaga na polu i asfalcie.
I amortyzacja zaczepu na wieksze odleglosci pokonywane z wieksza predkoscia,oczywiscie z lancami, weze wleczone.
Wazne tez by taser z tyly byl ulozony pionowo a nie poziomo.
Wielkosc beczki musisz dobrac do ciagnika i uksztaltowania pol. Jesienia do 15 tys litrowej beczki to 150 konny ciagnik bedzie radzil ale wiosna to 200 km musi smigac. Chyba ze bedzie w miare sucho.
Szukaj tez beczki ktorej kola nie beda szly szerzej od ciagnika w sciezce.

U mnie to jest tak... beczkowóz 34 cale na 55 i 800 szerokie xD ciagnik tez mam na 800 szerokich laczach xD idzie jak czołg, co prawda nie wiem co na to skrzynia biegów xD
Moj faworyt na beczke to fliegl 18.5 tys litrow beczka plastik zawsze to 3 tony lzejsza opony 30.5 cala a szerokie 650 maxymalnie. Lance 21 metrow. Zaczep ortyzowany.

No i beczka z zwykla pompa wirowa najtansza najprostrza, jest ona tylko na wypompowywanie ale pompuje aktualnie pompa zasilana z wezow chydraulicznych ktore podczepiam pod ciagnik. Pompa ta kosztowala 1500 zl a 25 tys litrow pompuje w niecale 15 minut bez pienienia xD

Bez dwóch zdań sypiąc tylko saletrosan na start to koszt nawozu jest minimalny , u mnie ze stówe bym na nawozie rocznie zaoszczędził najbidniej, a u Cb ile na taki kurs może john spalić napełnienie dojazd rozlanie i powrót? koszt paliwa nie taki jak nawozu , a mineralne nawozy moim zdaniem są dobre na najlepsze gleby a średnie i słabsze to gnojowicy czy obornika nic nie zastąpi bo nawóz mineralny nie da tyle dobrego nalekkie gleby co naturalny

to demontujesz czipa gdy nie wozisz towaru ? nie myślałeś nad jakimś innym ciągnikiem żeby mniej palił , wiem o tym że johny to wół nie do zajeżdżenia ale czy nie sprawdzałeś jakiegoś innego ? takie johny mi się podobają , znajomy handlarz ma taki model tyle że bez obciążników to 2 stówki za niego liczy oczywiście nie czipowany

Ja mam model z 2006 roku 7920 bardzo zadbany... ale musielismy zrobic w nim skrzynie co wynioslo nas 40 tys plus 160 tys za ciagnik to 200tys. Ale mamy zdrowy ciagnik z nowa skrzynia chodz teraz wolalbym model 7930 na zwyklej skrzyni anie olejowej.
Co do marki john deere i tego paliwa.
Mam tez model 6930 premium i kolega deutz fahra 155km.
Porownujac zuzycie paliwa w lekkich pracach polowych jest podobna.
Ale orzac razem na jednym polu jeden za drugim ja plugiem uni 4 skibowy xxl 4+ a on kvernelandem.. to zeby utrzymac moja preskosci orki oral 20 cm wezej niz ja. Mimo to w glinie zostawialem go a na lekkich ziemiach mnie doganial. Kawalek mierzy ponad 1 kilometr. John przy duzym obciazeniu potrafi wykrzesac z siebie jeszcze pare konikow. To moje zdanie na temat ciagnikow. A ciagniki mozesz na youtub zobaczyc. Wpisz john deere 6930p vs deutz fahr agroton 150.
Przeciagalismy sie kiedys z nudow xD

U nas srednio mamy IVa i IVb klasy... to w tym roku srednio 7 ton pszenicy i 3.6 tony rzepaku.
W poprzednim roku mielismy srednio 8.5 tony pszenicy i 4.8 tony rzepaku.
Co do przeciagania to jest to wogole nie wymierne jak dla mnie xD za duzo czynnikow wplywa na wynik. Szerokosc kol i ich bierznik waga ciagnika cisnienie w kolach grunt pod kolami xD
Ciekawa jaka wiosna nas czeka w tym roku... i czy znowu deszcze beda przesadnie nas nekac.

a z którego roku df ? bo w spółdzielni rocznik to 2005-6 , u nas w większości też IV klasa , ten rok był słaby z plonami bardzo , w siedemnastym zima w miarę ładna mam nadzieje że wszystko przeżyje a wiosna to wielka nie wiadoma , mam nadzieję że sprawdzi się teoria 7lat nie urodzaju i 7lat urodzaju i w tym roku zaczniemy liczyć zyski w końcu


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v