Zetor Forterra 11441 + Kverneland EM-85
 

Zetor Forterra 11441 + Kverneland EM-85

  • 17791 wyświetleń

Odwiedziny @mateo12 i @tomi16 u mnie na polu :)
Fotki robione przez @mateo12 :)

ZESTAW TYGODNIA 15 III - 21 III 2009





Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • dyczkowski
  • 3 825

Obwieszałeś jak choinke :P ...zazdroszcze ci tej roboty, ja to tylko spoglądać moge na kałurze za domem :lol:

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • adikpl1
  • 257 4525

Ta fota mi się najbardziej podoba z tych które wstawiłeś :rolleyes: . Liczyłeś spalanie na hektar?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • zuras
  • 1 627

Spalania nie liczyłem.... ale spokojnie 15l na godzine sie mieszcze bo orałem calutkie 6 godzinek i tak pół baku z pełnego ubyło wiec tak coś koło tego wychodzi....

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • zuras
  • 1 627

Tutaj jeżdziłem 1 szona na jednym zółwiu wiec hektar w godzine machne.... Na lżejszych ziemiach gdzie jeżdze pełna 1 szos

ponad hektar machne :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak sie podoba to zapraszam do głosowania ;)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • MarcoWzu
  • 4 1514

mam kilka pytań..

można wiedziec jaką kupkę banknotów Cie ten pług kusztował????przody nie podrywa????

też mam forterre 114 tylko bez tura i chce sobie sprawic taki pług a i jeszcze jedno pytanie czy przy obrocie nie zawadza o ziemię???

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • zuras
  • 1 627

Ten pług jest z 2004 roku... może i dużo zapłaciłem (30tyś zł) ale chciałem pług odrazu do orki bez napraw itp.

Przodku nawet bez łychy jak sie delikatnie jeżdzi nie podrywa.. co do zawadzania kółkem przy obrocie to troche mogłby wyżej podnosić ale to jakos idzie przeżyć

 

Niby pisze że 40cm na korpus ale jak sie jeżdzi to widać że rzeczywista szerokość orki jest troche wieksza..

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • zuras
  • 1 627

Wiesz no ja akurat natknełem sie na niego na allegro.pl i kupiłem od zwykłego rolnika

Więc trudno mi powiedziec gdzie mozna takie cos nabyc

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • pawelmf
  • 238 3537

kolego tobie wychodzo 15l /h a ja mam mf i w orce na 185 cm wychodzi niecałą 10 l na naprawdę ciżkiej ziemi i hektar spokojnie zrobi e a ciągnik ma 95km a na lżejszych ziemiach wychodzi ok.8l

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • gleboryjca
  • deer
  • 180 2184

@pawelmf

Miałem nie reagować na takie banialuki ;[ .

 

Nie rozsmieszj mnie jednak więcej, bo zmarszczek mi od tego przybywa, 10 l na zaoranie 1ha ,,naprawdę ciężkiej ziemi'' :lol: :wacko: :ph34r: .

 

10 l to może Ci starczu na 1 ha piachów, które orzesz na 15 cm głęboko.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • farmermf
  • 80 2594

8 l na h ?Ciekawe.To czemu 130 km wtakich ciągnikach jak Valtra JD Lamborgini czy Mf wychodzi do 20l na h.To widać że zetor jazdzi na powietrzu albo wiadro jakim lejesz paliwo ma 20l pojemności aty myślisz że 10 o towtedy sie zgodze.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • pawelmf
  • 238 3537

Panowie mam go już troche i przemierzyłem ( to jest 4 cylindrowy ciągnik)i niech mi ktos nie mówi że mf pali dużó bo w to nieuwierzę a zetor jet znnay z tego że lubi pociągnąć ze zbornika. A ork ata na lżejszej ziemi jest robiona z prędkością 11km/h. Wiadrem nie leje tylko z dystrybutora i tak mi wyszło sam się zdziwiłem, ale to prawda.

 

 

Powód edycji: pisanie komentarza pod komentarzem. Moderator.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • pawelmf
  • 238 3537

a wiadrem nie leje tylko z dystrybutora i tak mi wyszło sam się zdziwiłem .ale to prawda .

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • gleboryjca
  • deer
  • 180 2184

Jak przy 11km/h to w zyciu Ci nie uwierzę że spalanie nawet na piachu zeszło poniżej 12l/ha.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • robertbara
  • 75 2668

Przy prędkości 11 km/h pługiem 185 cm zaorze więcej niż 1 ha/h to już w ogóle zamotałeś <_<

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • pawelmf
  • 238 3537

panowie niewiem czemu niechcecie mi uwierzyć ale j ateż bym w to sam niewierzył gdybym sie nie przekonał ze tak jest . A propo wcale on tak ciężko niema w tym pługu i dlatego tak mało pali .i teraz wiem że perkins to naprawdę mało pali

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • farmermf
  • 80 2594

umnie lambo 130km w agregacie siewnym 3m biernym 10 bieże a worce mniej jak 15 to nigdy niebyło a podorywkowym 4m to też 10 ajqk pługiem 1.85m zorać 8l to nawet na 15cm misie niewieży.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Nowicjusz
  • lox
  • 0 45

Żeby wyżej podnosił to trzeba przestawić ramiona od podnoszenia w miejscu gdzie są do bloku mocowane o 2,3 ząbki i się na końcu zawieszonej maszyny uzyskasz około 10cm wyżej. Tak mi mówił serwisant z zetora. Jeszcze tego nie robiłem ale mam zamiar bo na kołach 34cale agregat podorywkowy za nisko podnosi i jak się po drogach w pole jeździ to czasami się wałem po nierównościach zaczepia.

A co do tego spalania to nie ma mowy żeby 8l. starczyło na ha chyba ze orze się na 10cm. albo koniem. 13 l to minimum przy 90 km i szerokości 160-170cm.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • st220
  • 20 1437

U mnie na jesieni pługiem 4x35 z ciągnikiem 80km wyszło spalanie 12l/ha na 3 klasie ziemi.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • zuras
  • 1 627

Możesz bardzie wytłumaczyc?? nei rozumiem gdzie jest ten blok?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • greg93
  • 4 612

Łącznik centralny w ciągniku przestaw na najniższe położenie - na pewno trochę pomoże.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Nowicjusz
  • lox
  • 0 45

nie łącznik centralny tylko punkt mocowania ramion do obudowy ( ramiona gdzie jest mocowany siłownik wspomagający)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj