MTZ 82 + pług Kołaszewski 2,1metra
 

MTZ 82 + pług Kołaszewski 2,1metra

  • 4429 wyświetleń

Nasz kochany rusek, z takim sobie pługiem. Ile wy ciągniecie waszymi MTZ??



Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • Radek82
  • 0 374

U nas ten mtz chodzi z plugiem Unii Grudziadz 4x40. Orzemy nim na 3 polowej na zajacu. A jak na wiosne oralem i bylo stosunkowo wilgotno to taka plytka orke pod jeczmien robilem na 3 szosowej na zolwiu ale wtedy to ciezko mial. A na 3 polowej to idzie se lekko, nieraz jak sie spieszy to 4 wrzuce ale szkoda go meczyc. A wydajnosc przy orce na 3 to zalezy od pola ale na polu dlugim prawie 600 m to ha w niecale 1,5 ha. A na takich po 200-300 metrow to okolo 1ha/1,5h. Czasem dluzej jak trza czesto skiby czyscic nim sie wytra albo krotkie jest pole.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • lukash938
  • 4 115

Przyjedź do mnie z tym pługiem, to mtz wymięknie z takim pługiem. W pługu 4x30 trzeba mu redukować na 3 z 4 albo wrzucić mu reduktor.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • wlodiw
  • 2 1576

Kołaszewski z piecioskibowych robi tylko jeden model pługa i jest to: Pług zawieszany 5-skibowy (U-151/3) o szerokości roboczej 1,5m.

__________________________________________

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • DominikPocisk
  • 10 476

HE HE to nie jest pług 151/3 tylko 151/8 i bierze 40 cm na odkładnie. Te pługi już chyba nie są produkowane, bo również nie widziałem ich w ofercie. a jeśli ktoś nie wierzy to mogę podesłać fotki z miara ile wychodzi na jedną skibę.

I co teraz mi powiecie?? ten pług jest z 2003 roku i rzadko spotkać drugiego takiego.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • DominikPocisk
  • 10 476

NA takich glebach jakie są w mojej miejscowości, taki pług do MTZ nie jest w cale wygórowany ciągnę go 3 polową oczywiście zającem. A na dołkach zakładam jeszcze na przód betonową kostkę o masie 400 kg.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • DominikPocisk
  • 10 476

Jestem z niego zadowolony. Na lekkie ziemie za te pieniądze nie sądzę by dostało się coś lepszego. Od jakiego pługa zakładasz lemiesze piersi itp? BO ja od Unii.Który masz rocznik? Czy masz go od nowości?? Bo ja używanego kupiłem.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • DominikPocisk
  • 10 476

A jakie miałeś grube końcówki belki przy pługu na które zaczepia sie ramiona ciągnika?? bo ja 35 mm, były za grube i musiałem przerabiać :/

 

a to 3 lata temu jeszcze je produkowano?? bo sąsiad chciał teraz takiego kupić to tylko są te małe piątki to biorą 30x5

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj