wz19

Members
  • Ilość treści

    23
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O wz19

  • Ranga
    Nowicjusz
  • Urodziny 05/22/1964

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Dolnośląskie

Ostatnio na profilu byli

1231 wyświetleń profilu
  1. Tak, trzeba odkrecic obydwie rurki potem srube dolna pompy kierownicy i dwie srubki na imbus od tloczkowej. Wyciagamy pompke i najlepiej wkladamy dekielek i przykrecamy (poniewaz ta pompka jest nie potrzebna a cisnienie na pomocnicze idzie z glownej) go nastepnie wkrecamy dolna srube pompy skretu. Wszystko.
  2. Do wladek99 nie przedstawiaj pompy tylko wałek zaworowy o 1 ząbek do przodu, żeby zawór ssący otwierał się 6° przed górnym punktem.
  3. wz19

    Ursus C-360

    Ja we wszystkich traktorach i 2 kombajnach mam TURDUS 15W40 ponieważ na PLATINUM niższe ciśnienie jest . Do passata też leję TURDUSA. Już koło 10 lat.
  4. Jeżeli jeszcze nie zrobiłeś to spróbuję pomóc bo też to kiedyś dawno temu przerabialem. Też pompę wtryskowa parę razy do remontu wozilem, wtryski, tuleje z tlokami wymieniałem a moja 40-tka dalej ciężko paliła tylko pierwszym razem oczywiście, później następne razy od strzała już. Aż w końcu sprawdziłem kiedy otwiera się zawór " ssacy " i okazało się że za późno. Więc przedstawiłem na walku rozrządu o 1 ząbek do przodu i pali od strzała nawet w mrozy i nie dymi za bardzo. Żeby szybciej odpalal traktor trzeba taki trik zastosować, dzwignię gazu odbić do końca w przód "na minimum " następnie naciskamy starter i jak zrobi obrót to dopiero wciskamy pedal na max dawkę. Działa jak przyspieszacz.
  5. Problem z grzaniem się Pronara rozwiązany - wstawiłem dodatkowo uszczelki teflonowe na cylindrach (takie jakie są w MTZ 82) i wszystko gra nie grzeje się nawet w najgorsze upały. Widocznie sama uszczelka miała delikatne przedmuchy i wyrzucało cześć płynu do zbiorniczków (dwa zbiorniczki miałem po 3 litry każdy) jak było zimno dawał radę ale jak słonko przygrzalo to się przegrzewał. Teraz cały sezon orałem i uprawialem i nawet kropelka nie wyleciała do zbiorniczka i nie grzeje się.
  6. Z regulatora napięcia RNA-2 pin 67 połącz w alternatorze z M a ten z regulatora pin 15 połącz z alternatorem R i ma ładować. Ja wywaliłem jeszcze z tego alternatora diodę która idzie od masy do szczotki. Ładuje mi bardzo dobrze około 14,25V. Można też podłączyć RNC 12 ale obydwie szczotki muszą być odizolowane tak jak w maluchu 126p. Obydwa regulatory działają - sprawdzone u mnie. Według rysunku amperomierz odwrotnie i 30 z alternatora na +.
  7. Zielony z czarnym do kontrolki. Druga końcówka od zaroweczki pod 15/54. Żaroweczka musi być dobra nie przepalona bo nie będzie wzbudzenia.
  8. Już kiedyś pisałem o tym problemie, wystarczy szczelinę wlotowa zwiększyć. Np. w bizonie fabrycznie ma być 16/3 to należy przeregulowac na 30 nawet 35/3 i będzie dobrze. W mdw 524 mam w tej chwili około 40/5 przy podniesionym i też jest dobrze.
  9. Ja ustawiam inaczej tzn. ssący 0.25 (nie może być ani setki mniej) a wydechowy 0.40 luźno ma się przesuwać szczelinomierz (max. 0.45). Różnie już próbowałem ale tak jest najlepiej, dymku prawie nie widać.
  10. wz19

    MDW 527

    Panowie mam problem z moim fortschritt mdw 524. Nie mogę ściągnąć z wału odrzutnika (prawa strona) tego szerokiego koła pasowego, nakretke i śruby odkrecilem. Bilem dużym młotem i przecinak i nic nawet nie drgnie. Może ktoś to już sciagal i wie jak to zbić? Już sciaglem, to bardzo proste trzeba połówkę tarczy ściągnąć z tym kołem pasowym i od tyłu śrubki odkręcić. Tylko teraz problem z tuleja, chyba będę ciał wzdłuż.
  11. Nie świeci się,ja czyszcze filtr powietrza codziennie jak robię orke lub uprawiam.
  12. Głowice sprawdzane na szczelność,uszczelki nowe,tuleje nowe . Chyba wina tych pomp.
  13. Są 2 termostaty i otwierają się mniej więcej przy 80 st. i wtedy zaczyna pomału wypychac do zbiorniczkow płyn. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Kolega ma też pronara 1221 ale musi mu dobrze dać popalić to wtedy też mu wyrzuci płyn.
  14. W moim pronarze wszystkie kanały są czyste i chłodnica też jak nówka w środku, zalany zawsze płynem i podczas orki lub uprawy w pewnym momencie jak się otworzyl termostat to wyrzuci z 5,6 litrów płynu do zbiorniczkow i więcej już nie wyrzuca ale od tego momentu zaczyna się grzać momentalnie do 115 st. i powyżej do gwizdze parą przez zbiorniczki. Trzy pompy nowe już zakładałem i nic to samo, jedynie było lepiej jak założyłem wirnik plastikowy z zestawu naprawczego "białoruski" to wtedy nie wyrzucal tyle płynu i można było pracować. Ale plastik za jakiś czas zaczął się obracać i lipa. Ten wirnik białoruski miał 6 łopatek ale inaczej wygięte. A ten metalowy w pompie 7 łopatek i dziwnie wygięte. Późną jesienią jak było chłodno to było dobrze wyrzucił może ze 2 litry.
  15. U mnie już jest w porządku okazało się że kabelki dotykaly kabiny (robiło się zwarcie). Ciśnienie skakalo. Do henes Jeżeli masz taką samą skrzynie biegów jak u mnie w 1222 to : 8 atm. wystarczy, ale możesz troszkę zwiększyć. Z prawej strony skrzyni jest filter (Bąk) poniżej są 3 zawory. Pierwszy od góry to jest właśnie od tego ciśnienia, dajesz cienką podkładkę i masz większe ciśnienie. A pierwszy zawór od dołu jest od smarowania skrzyni ma być ustawiony na około 2 atm.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj