yacenty

Zuzycie paliwa w agregatach uprawowo-siewnych

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

DF 120KM z biernym 4m, około 6-7l/ha, przy wydajności ponad 2.5ha/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zetor 12145 z zestawem Ares TL + Kongskilde Demeter Classic CS3000 on jest z komputerem także wyświetla wydajność 3ha/h odjąć uwrocia to licze tak ok 2.5ha/h zetor pali 10l/h także na hektar wnosi 4-5 litrów ;[ Silnik mam po remoncie i kawałki pola były ok 400m długie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Te wydajności,to są określane jako czas jazdy z zasypywaniem czy bez,bo na 2,5ha przy pojemności 250kg to trzeba ze dwarazy zasypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zetor proxima 8441+agromasz 2.7+poznaniak. Spalanie ok. 6-6.5l/h przy wydajności ok. 1ha/h przy zasypywaniu siewnika samemu bez pomocy. Dodam że jeżdżę 4 szosową 1500obr/min przy skrzyni 12/12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te wydajności,to są określane jako czas jazdy z zasypywaniem czy bez,bo na 2,5ha przy pojemności 250kg to trzeba ze dwarazy zasypać.

 

Jak jade 10km/h to mam wydajność 3 ha/h na ale odjąłem uwrocia i zasypywanie. Także " na czysto " 2.5 ha/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

gratuluje wszystkim spalania. wydaje mi się ze macie dużó za duże zbiorniki paliwa w swoich maszynach.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

nie ma co patrzyc na spalanie po zestawie agregat uprawowo-siewny sa duzo leprze wschody i gestrze zboza niz po tradycyjnej uprawie chyba ze po siewniku sie jeszcze walami przejedzie al to nastepne koszty i czas

 

ale jaja 3ha/h to bajka jakas ja zetorem 7011 z siewnikiem famarol 3m to sieje hektar 40 minut i tzreba zapierdzielac 4 i nawet 5 bieg trzeba wbijac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

ale jaja 3ha/h to bajka jakas ja zetorem 7011 z siewnikiem famarol 3m to sieje hektar 40 minut i tzreba zapierdzielac 4 i nawet 5 bieg trzeba wbijac

 

Nie wiesz a pier... na wiosne nakręce filmik to zobaczysz że komputer wyświetla wydajność ile ha zasiałeś w ciągu godziny... jak jade 10km/h to wyświetla 3ha/h ale mówie że odejmuje uwrocia i zasypywanie...

a 5 bieg to sobie z głowy wybij... a później gadasz że wschody kiepskie bo zboże na wierzchu... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

hm ja za wolno sieje musze to zweryfikować. Bo widze że wydajnosci u mnie leżą całkowicie.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja sieje zetorem 7011 z siewnikiem famarol i predkosc zalecana to 17 km/h ale mozna siac przy 24km/h tak jest w instrukcji obslugi a jak docisne redlice to wszystko jest w ziemi i pozniej walem jade i jest ok wiec nie mow ze nie wiem o czym mowie i ze 5 biegu nie wbije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sieje zetorem 7011 z siewnikiem famarol i predkosc zalecana to 17 km/h ale mozna siac przy 24km/h tak jest w instrukcji obslugi a jak docisne redlice to wszystko jest w ziemi i pozniej walem jade i jest ok wiec nie mow ze nie wiem o czym mowie i ze 5 biegu nie wbije

 

A był smok w tej baśni?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ktoś tu już pisał że smutnym jest fakt iż dzisiejszej młodzieży nie stać na porządne narkotyki biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293

PROPONUJE przy pisaniu osiagów pisac swój wiek to bedzie od razu klarowalo podejscie czytających do wypowiedzi


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocki0076    0

Belarus 820.2 i agregat uprawowo siewny + poznaniak szer 2.7m

prędkość 8 km/h, 1.3 ha/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Wiek forumowicza najłatwiej rozpoznaję po załączanych buźkach ,poważny forumowicz nie będzie z reguły załączał dziecinnych gadżetów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12
:) :) Dziwne teorie kolega głosi ;):D . I niech mi ktoś powie że nasza cywilizacja się nie cofa :) na początku było pismo obrazkowe (hieroglify) i teraz znowu wracamy do pisma obrazkowego :) :) tak nawiasem mówiąc mam 23 lata i lubie te buźki bo są zabawne :) ;[ :) ( Sorka za OT)

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja posiadam zestaw unia ares + famarol 3M + pronar 1221A

sieje na 2 biegu na 4 zakresie

wydajnosc okolo 2 ha na godzine

spalania jeszcze nie sprawdzilem ale jeszcze 25 ha zostalo to moze sprawdze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip524    1

To i ja się pochwalę . Nie wiem czy jest czym. :rolleyes: Podczas siania w tym roku agregatem Unia Mars 3m + Poznaniak + Zetor 6340 średnia na hektar wyszła 7,5-9 l/ha przy czym siałem około 1h 10 min - 1h 15min/ha . Siane było w polu zoranym i pobronowanym :D

Edytowano przez filip524

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja Case MX 150 i agregat Focus T Drwie 3 metry około 10 litrów na 1 hektar. Prędkość 14km, dziennie zasiałem do 20 hektarów w 10 godzin. Pole róznie, orane lub agregat podorywkowy, po kompaktorze, lub wałach tytanach z wóką.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj