Polecane posty

kadman    0

Na obrotach poniżej 1000 świeci mi kontrolka od oleju ( dwa trybyki jeden w drugim ) - ona jest chyba od oleju w skrzyni? Zawsze gasła po zapaleniu. Stan oleju prawie max sprawdzałem? Czy to wina filra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
( dwa trybyki jeden w drugim )

Jeden w drugim czy jeden na drugim? A może kropelka w trybiku? Bo coś nie moge skojarzyć co to za kontrolka... B) A w MF kontrolek z trybikami może być 5 różnych :)

 

Chyba że to druga od lewej w dolnym rzędzie, to... cholera nie wiem co znaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

Mirasek a może napisz jaka kontrolka za co odpowiada i co oznacza jej zaświecenie jeżeli wiesz, napewno przydało by się dla wielu użytkowników B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

"kropelka w trybiku" - ciśnienie oleju hydraulicznego

"dwie kropelki w trybiku, brudna i czysta pod przerywaną kreską" - filtr oleju hydraulicznego

"dwa trybiki, jeden na drugim" - przekładnia nawrotna lub powershift (podaje kod błyskowy)

"przekreślony trybik" - sprzęgło (wielotarczowe mokre)

"trybik w trybiku" - tej właśnie nie znam... Ktoś wie od czego to?

 

W nowszych modelach razem z którąś z powyższych zapala sie duża kontrolka z trójkątem. Wszystkie kontrolki czerwone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mirasek mówi ta duża kontrolka gdzie jest trójkąt oznacza tak pisze w instrukcji(kontrolka uszkodzenia,włancza sie razem z kontrolką ostrzegawczą.eżeli nastąpi to przy uruchomieniu należy natychmiast unieruchomic ciągnik) :)

 

 

 

Najprawdopodobniej jest to kontrolka "kropelka w trybiku" kontrolka ostrzegawcza cisnienia oleju niskiego obiegu niskiego cisnienia 17bar


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadman    0

Problem narazie nie rozwiązany bo w Greene narazie nie ma tego filtra. Do Żniw będzie wymieniony. Poprzedni właściciel powiedział że to raczej filter bo on go nie zmieniał a miał ciągnik 4 lata a u nas jest 2 rok a nie wiadomo kiedy był zmieniany Jak zmienie to coś więcej powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

Czekam za odp bo u mnie ten sam problem ;/ po wymianie oleju ta kontrolka mi świeci a stan oleju max ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadman    0

Dzisiaj z tatą zmieniałem filter ten duży i przemyliśmy ten wstempny, kontrolka już nie świeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matidi    0

co ile wymienia sie filtry powietrza i czym je czyscicie i czy da sie wyczyscic dziękuje Ci mirasek jak zwykle ratujesz sytuacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matidi    0

no ja zawsze spręzarkę dmucham a tak jak wyzej napisałes to rozumiem ze to był zart... z tym myciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Pewnie masz papierowy wkład, więc wymieniasz go kiedy uznasz za stosowne ale nie rzadziej niż 1000mth.

 

Jak już Ci sie kontrolka zapaliła to go wymień, doraźnie możesz go przedmuchać sprężonym powietrzem odwrotnie do kierunku ssania. W serii 30xx jest jeszcze wstępny filtr cyklonowy nad maską, oczyść go, ew. umyj i wysusz (pewnie ten miał na myśli goolman).

 

Sprawdzenie filtra powietrza powinno być rutynową czynnością przed dłuższym wyjazdem w pole. Po pracy w dużym zapyleniu zawsze sprawdzam co tam sie nazbierało i ew. przedmuchuje filtr. Przy przytkanym filtrze wzrasta zużycie paliwa i zadymienie spalin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matidi    0

no ja go czyszcze codziennie bez względu czy było zapylenie czy nie a o który filtr chodzi ze trzeba go umyć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ten na masce, pewnie wystarczy tylko wytrzepać kurz z miseczki, choć przepływu powietrza to on nie blokuje.

 

A pod tym filtrem papierowym masz może tzw. wkład bezpieczeństwa? Jeśli tak to też go trzeba wymieniać co 1000mth z tym że jest jednorazowy i sie go nie czyści. Nie wiem czy te starsze MF go miały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

mój mf rocznik 89 ma ten wkład bezpieczeństwa


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matidi    0

no to tak ja mam tez ten wkład wymieniłem filtr a kontrolka dalej swoje... co jest tego przyczyna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj