Szron88

Agregat uprawowo siewny Kverneland Apollo DA 3m

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Szron88    8

Witam.
Zamierzam kupić taki agregat. Będzie on pracował z ciągnikiem Case Mx110 (6cyl turbo ponad 6ton masy plus pół tony obciaznikow na przodzie) Pytanie czy ciągnik da rade agregat jest dość długi. Gleby lekkie 4-6 klasa. Belka równająca, 3 rzędy zebow, wał pakera siewnik na budowany. Ktoś posiada taki agregat? Jakieś opinie na co zwrócić uwagę przy kupnie. Czekam na wasze opinie.
z góry dzieki☺

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez adam1996s
      Witam 
      Mam pytanie czy ursus 1201 uciagnie 4m agregat uprawowo siewny z wałem strunowym 
      Pozdrawiam
    • Przez simpleNICKpl
      Witam. Potrzebuję maszyny do wyrównywania i ewentualnie lekkiego spulchniania gleby bezpośrednio przed ciągnikiem (zawieszanej na przedni tuz). Chodzi mi głównie o większość prędkość pracy z siewnikiem. Myślę o prędkości ok 15km/h. Gleby mam różne, mozaika, na jednym polu może się zdarzyć piach 6 klasa i 50m dalej ciężka glina 3 klasy. Przy siewie bezpośrednio w orane pole przy już tych 10-12 km/h można wylecieć z ciągnika a wiadomo że im mniej przejazdów po polu tym mniejsze zużycie paliwa. I tu rodzi się pytanie: jaka maszyna najlepiej spełni to zadanie? Podoba mi się guttler duplex ale cena jest przerażająca. Jakie są wasze pomysły czy też inne propozycje maszyn? Pozdrawiam.
    • Przez vitoma
      Witajcie

W planach mam zakup uzywanej brony aktywnej 2,5m - uzycie głównie do równiania miedzyrzedzi w sadzie i uprawy pod nowe nasadzenia. Hydropacka nie potrzebuje, za to wał packera jest konieczny. Podobaja mi się rabe werki , mam tylko pytanie czym różni się model PKE od MKE ?

I dlaczego niektóre PKE i MKE maja takie mocowanie do TUZa:

a inne takie:

Chodzi o to że nowsze maja takie mocowanie jak na zdjeciu nr 1 ? Chyba jednak nie....

O typ wału też nie , bo widziałem już z packerem i mocowaniem jak na foto nr 2.

Pozatym na co zwrócić uwagę przy zakupie używanej brony aktywnej ?

pozdrawiam
      Piotrek
    • Przez ice2006
      witam potrzebuje porady co do zakupu wyżej wymienionego agregatu czy wart jest zakupu dotychczas uprawiam ziemie 2 razy tzn brona talerzowa mandam gal z packerem i potem siew i tak sie zastanawiam czy by nie zainwestować w tego taurusa żeby za jednym zamachem doprawić i posiać.Jakie opinie ma ten agregat?.Dodam że tego mandama mam z hydro pakiem.Ale praca z tym z siewnikiem to męczarnia (strasznie długi i ciężki zestaw,nie przemyślany hydropak nie bierze nad talerzówke.  
    • Przez arkadian12
      Witam
      Panowie proszę o informacje czym różnią się te koła crosskill
      Chcę do swojego agregatu który ma tylko jeden wał strunowy dołożyć jeszcze wał crosskill - ziemie średnie i ciężkie.
      Pierwszy ma średnicę 370 i oś 50 natomiast drugi 400 i oś 80
      Te drugi jest często spotykany w firmowych agregatach, główna dla mnie różnica to profil tych zębów osadzonych na kole. W tym pierwszym przypadku jest ich więcej i są gęściej (mniej wchodzą w ziemie? to koło jest podobne do wałów crosskill wykonanych z gumy które) 

Mam drugie jeszcze pytanie. Będę robił wał ciągany do uprawy po orce. Mianowicie chce wykonać wał typu crosskill (mam 4 takie stare wały ciągane które łącznie ważą ok 1200kg, średnica 41cm i mają szerokość 3,6m) do tego chcę dołożyć włókę z przodu z zębów (jak w wałach firmowych) będzie rozkładany hydraulicznie. Taki zestaw ma ciągać to ciągnik 90km, czy sobie poradzi, ale zastanawiam się czy za włóką nie dać dwóch rzędów łap aby po włóce trochę spulchniło ziemie a wał konkretnie przydusił i rozbił grudę. Chciałbym aby po takim przejedzie jednorazowym wałem przejechać jeszcze raz tylko agregatem uprawowym biernym - łapy 3 rzędy i dwa wały - strunowy i corsskill i już mona było siać. 
      Proszę o wasze sugestie.
      Pozdrawiam
      Arek
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.