tomekh

Jaki poszowóz do gospodarstwa z bydłem opasowym

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Boprin    0

Osobiście wybrałbym coś z: Sano, Alima Bis i Euromilk - czyli polskie maszyny. Opinie także mają dobre. Najlepiej porównaj ceny tych trzech, a nawet umów się na testy.


Jaka ma być pojemność wozu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

To zależy czy na raz będziesz mieszał czy więcej razy.
Aby wymieszać balota sianokiszonki z czymś tam musisz mieć 8m3 i taki jest według mnie najmniejszy i najlepszy chyba że masz wieksze budynki bez ograniczeń wiecej koników u traktora utwardzony teren itd.
Musisz coś więcej napisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Jeden metr sześcienny wozu na 7sztuk dużych [krowa o wadze 500kg] plus metr sześcienny rezerwy- taki jest przelicznik przy planowaniu wozu paszowego. Tabele w dłoń i do roboty.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Osobiście wybrałbym coś z: Sano, Alima Bis i Euromilk - czyli polskie maszyny. Opinie także mają dobre. Najlepiej porównaj ceny tych trzech, a nawet umów się na testy.

 

 

Jaka ma być pojemność wozu?

 

Sano to nie jest polski wóz, jest to niemiecki Siloking(mayer) pod logiem/brandem sano, ogólnie sano(siloking) polecam, po 9 latach codziennego mieszania(czasami dwa razy dziennie, od roku cały czas dwa razy dziennie) nic, kompletnie nic się nie stało(prócz wymiany noży i ciągnika :D)

 

 

Co do Euromilka to cenowo strasznie konkurencyjny a konstrukcja w porządku prócz jednej rzeczy, nie wiem czy to przypadek czy nie ale w mojej okolicy ma je 3 osoby, każdy kupował w innym czasie i u każdego czujniki od wagi po 2-3 latach siadały, na początku zaczynało się od tego że waga skakała w trakcie mieszania po 100-200 kg aż w końcu całkiem głupiały i pokazywały 10t lub 2 tony ma minusie...

 

Co do alimy-bis to się nie wypowiem

 

z Polskich paszowozów dużo osób poleca auto-agro z pod siedlec, cenowo bajka a wykonanie też niezłe

 

Jak z zagranicznych marek to trioliet robi dobre paszowozy, strautmann też ale były wersje(i nadal są) z niską zabudową, potrafią belki wypadać w trakcie cięcia więc trzeba brać coś w  standardowych wymiarach(nie za wysokie i nie za niskie)

 

Oczywiście zagraniczne marki są dużo droższe od polskich a czy warte to ciężko stwierdzić, moim zdaniem jak dla bydła opasowego to nie ma co się pchać w zagraniczne marki i kupić coś tańszego a niewiele gorszego lub na podobnym poziomie.

 

Poziome nie warte swojej, bo chyba słomy na 2 cm nie potrzebujesz ściąć?

Pomijając to że keenan to tylko rozdrabnia dobrze, w mieszaniu to można mu wiele zarzucić

 

 

Co do rozmiaru to zależy ile razy chcesz go mieszać i czy planujesz powiększać hodowlę, jak masz czas lub człowieka do mieszania to można wziąć coś mniejszego, tańszego i mieszać dwa paszowozy(tak robią duże gospodarstwa,zamiast  kupować wóz 40m3 i robić dwa paszowozy to robią takimi 10m3 cały dzień...), wtedy coś około 9-10m3 powinno cię interesować, jak chcesz robić jeden to musisz szykować jakieś 16-18 m3 oraz ciągnik 150-180 km do tego...

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekh    0

Ja nie mam obory przejazdowej tylko boksy najpierw duża ladowarka sobie przywoże pod wiate a potem rozworze mini ładowarka do żłobów, ale mam tak zrobione teraz ze obrządek robie raz dziennie albo dwa razy dziennie to zależy jak jest czas, i jak bym miał paszowóz to bym chciał też tak robić dalej i najlepiej żeby był średni traktor przy nim i myśle ze bede sie rozglądał za używanym bo nowy to kosztuje troche kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EM_euromilk    15

Sano to nie jest polski wóz, jest to niemiecki Siloking(mayer) pod logiem/brandem sano, ogólnie sano(siloking) polecam, po 9 latach codziennego mieszania(czasami dwa razy dziennie, od roku cały czas dwa razy dziennie) nic, kompletnie nic się nie stało(prócz wymiany noży i ciągnika :D)

 

 

Co do Euromilka to cenowo strasznie konkurencyjny a konstrukcja w porządku prócz jednej rzeczy, nie wiem czy to przypadek czy nie ale w mojej okolicy ma je 3 osoby, każdy kupował w innym czasie i u każdego czujniki od wagi po 2-3 latach siadały, na początku zaczynało się od tego że waga skakała w trakcie mieszania po 100-200 kg aż w końcu całkiem głupiały i pokazywały 10t lub 2 tony ma minusie...

 

Co do alimy-bis to się nie wypowiem

 

z Polskich paszowozów dużo osób poleca auto-agro z pod siedlec, cenowo bajka a wykonanie też niezłe

 

Jak z zagranicznych marek to trioliet robi dobre paszowozy, strautmann też ale były wersje(i nadal są) z niską zabudową, potrafią belki wypadać w trakcie cięcia więc trzeba brać coś w  standardowych wymiarach(nie za wysokie i nie za niskie)

 

Oczywiście zagraniczne marki są dużo droższe od polskich a czy warte to ciężko stwierdzić, moim zdaniem jak dla bydła opasowego to nie ma co się pchać w zagraniczne marki i kupić coś tańszego a niewiele gorszego lub na podobnym poziomie.

 

Poziome nie warte swojej, bo chyba słomy na 2 cm nie potrzebujesz ściąć?

Pomijając to że keenan to tylko rozdrabnia dobrze, w mieszaniu to można mu wiele zarzucić

 

 

Co do rozmiaru to zależy ile razy chcesz go mieszać i czy planujesz powiększać hodowlę, jak masz czas lub człowieka do mieszania to można wziąć coś mniejszego, tańszego i mieszać dwa paszowozy(tak robią duże gospodarstwa,zamiast  kupować wóz 40m3 i robić dwa paszowozy to robią takimi 10m3 cały dzień...), wtedy coś około 9-10m3 powinno cię interesować, jak chcesz robić jeden to musisz szykować jakieś 16-18 m3 oraz ciągnik 150-180 km do tego...

Prosimy o kontakt osoby które mają problemy z wagami w naszych maszynach. Dostaliśmy odpowiedź od dostawcy że była wadliwa partia sensorów. Zostaną one wymienione na gwarancji przez nasz serwis fabryczny EM. Kontakt; serwis@euromilk.pl lub 512 053 174

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj