News
tomekh

Jaki poszowóz do gospodarstwa z bydłem opasowym

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Boprin    0

Osobiście wybrałbym coś z: Sano, Alima Bis i Euromilk - czyli polskie maszyny. Opinie także mają dobre. Najlepiej porównaj ceny tych trzech, a nawet umów się na testy.

Jaka ma być pojemność wozu?

Wiadomość z agroFakt.pl

Patryk1222    65

To zależy czy na raz będziesz mieszał czy więcej razy.
Aby wymieszać balota sianokiszonki z czymś tam musisz mieć 8m3 i taki jest według mnie najmniejszy i najlepszy chyba że masz wieksze budynki bez ograniczeń wiecej koników u traktora utwardzony teren itd.
Musisz coś więcej napisać...

agromatik    244

Jeden metr sześcienny wozu na 7sztuk dużych [krowa o wadze 500kg] plus metr sześcienny rezerwy- taki jest przelicznik przy planowaniu wozu paszowego. Tabele w dłoń i do roboty.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

PATr    356

Osobiście wybrałbym coś z: Sano, Alima Bis i Euromilk - czyli polskie maszyny. Opinie także mają dobre. Najlepiej porównaj ceny tych trzech, a nawet umów się na testy.

Jaka ma być pojemność wozu?

Sano to nie jest polski wóz, jest to niemiecki Siloking(mayer) pod logiem/brandem sano, ogólnie sano(siloking) polecam, po 9 latach codziennego mieszania(czasami dwa razy dziennie, od roku cały czas dwa razy dziennie) nic, kompletnie nic się nie stało(prócz wymiany noży i ciągnika :D)

Co do Euromilka to cenowo strasznie konkurencyjny a konstrukcja w porządku prócz jednej rzeczy, nie wiem czy to przypadek czy nie ale w mojej okolicy ma je 3 osoby, każdy kupował w innym czasie i u każdego czujniki od wagi po 2-3 latach siadały, na początku zaczynało się od tego że waga skakała w trakcie mieszania po 100-200 kg aż w końcu całkiem głupiały i pokazywały 10t lub 2 tony ma minusie...

Co do alimy-bis to się nie wypowiem

z Polskich paszowozów dużo osób poleca auto-agro z pod siedlec, cenowo bajka a wykonanie też niezłe

Jak z zagranicznych marek to trioliet robi dobre paszowozy, strautmann też ale były wersje(i nadal są) z niską zabudową, potrafią belki wypadać w trakcie cięcia więc trzeba brać coś w  standardowych wymiarach(nie za wysokie i nie za niskie)

Oczywiście zagraniczne marki są dużo droższe od polskich a czy warte to ciężko stwierdzić, moim zdaniem jak dla bydła opasowego to nie ma co się pchać w zagraniczne marki i kupić coś tańszego a niewiele gorszego lub na podobnym poziomie.

Poziome nie warte swojej, bo chyba słomy na 2 cm nie potrzebujesz ściąć?

Pomijając to że keenan to tylko rozdrabnia dobrze, w mieszaniu to można mu wiele zarzucić

Co do rozmiaru to zależy ile razy chcesz go mieszać i czy planujesz powiększać hodowlę, jak masz czas lub człowieka do mieszania to można wziąć coś mniejszego, tańszego i mieszać dwa paszowozy(tak robią duże gospodarstwa,zamiast  kupować wóz 40m3 i robić dwa paszowozy to robią takimi 10m3 cały dzień...), wtedy coś około 9-10m3 powinno cię interesować, jak chcesz robić jeden to musisz szykować jakieś 16-18 m3 oraz ciągnik 150-180 km do tego...

Edytowano przez PATr

tomekh    0

Ja nie mam obory przejazdowej tylko boksy najpierw duża ladowarka sobie przywoże pod wiate a potem rozworze mini ładowarka do żłobów, ale mam tak zrobione teraz ze obrządek robie raz dziennie albo dwa razy dziennie to zależy jak jest czas, i jak bym miał paszowóz to bym chciał też tak robić dalej i najlepiej żeby był średni traktor przy nim i myśle ze bede sie rozglądał za używanym bo nowy to kosztuje troche kasy.

EM_euromilk    9

Sano to nie jest polski wóz, jest to niemiecki Siloking(mayer) pod logiem/brandem sano, ogólnie sano(siloking) polecam, po 9 latach codziennego mieszania(czasami dwa razy dziennie, od roku cały czas dwa razy dziennie) nic, kompletnie nic się nie stało(prócz wymiany noży i ciągnika :D)

Co do Euromilka to cenowo strasznie konkurencyjny a konstrukcja w porządku prócz jednej rzeczy, nie wiem czy to przypadek czy nie ale w mojej okolicy ma je 3 osoby, każdy kupował w innym czasie i u każdego czujniki od wagi po 2-3 latach siadały, na początku zaczynało się od tego że waga skakała w trakcie mieszania po 100-200 kg aż w końcu całkiem głupiały i pokazywały 10t lub 2 tony ma minusie...

Co do alimy-bis to się nie wypowiem

z Polskich paszowozów dużo osób poleca auto-agro z pod siedlec, cenowo bajka a wykonanie też niezłe

Jak z zagranicznych marek to trioliet robi dobre paszowozy, strautmann też ale były wersje(i nadal są) z niską zabudową, potrafią belki wypadać w trakcie cięcia więc trzeba brać coś w  standardowych wymiarach(nie za wysokie i nie za niskie)

Oczywiście zagraniczne marki są dużo droższe od polskich a czy warte to ciężko stwierdzić, moim zdaniem jak dla bydła opasowego to nie ma co się pchać w zagraniczne marki i kupić coś tańszego a niewiele gorszego lub na podobnym poziomie.

Poziome nie warte swojej, bo chyba słomy na 2 cm nie potrzebujesz ściąć?

Pomijając to że keenan to tylko rozdrabnia dobrze, w mieszaniu to można mu wiele zarzucić

Co do rozmiaru to zależy ile razy chcesz go mieszać i czy planujesz powiększać hodowlę, jak masz czas lub człowieka do mieszania to można wziąć coś mniejszego, tańszego i mieszać dwa paszowozy(tak robią duże gospodarstwa,zamiast  kupować wóz 40m3 i robić dwa paszowozy to robią takimi 10m3 cały dzień...), wtedy coś około 9-10m3 powinno cię interesować, jak chcesz robić jeden to musisz szykować jakieś 16-18 m3 oraz ciągnik 150-180 km do tego...

Prosimy o kontakt osoby które mają problemy z wagami w naszych maszynach. Dostaliśmy odpowiedź od dostawcy że była wadliwa partia sensorów. Zostaną one wymienione na gwarancji przez nasz serwis fabryczny EM. Kontakt; serwis@euromilk.pl lub 512 053 174

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      Temat stworzony w celu odgruzowania tematu "ceny bydła"  
    • Przez tractor560
      Witam Nurtuje mnie pytanie od jakiego wieku dajecie kiszonkę z traw cielętom???? Mam 3 cielaki dwa mają 4 miesiące a jedno ponad 3 Ładne i tłuste te dwa mogą mieć ze 130 kg a mniejsze ponad 100 ( cielaki HO ale wyglądają jak typ mięsny )
    • Przez crashi4
      Witam mam pytanie dotyczące opasów. Mam około 20 sztuk w oborze uwięziowej przerobionej ze starej tuczarni.. Jest koryto około 50 cm wysokie i na tym zamontowany ceownik..do tego są przywiązane byki na łańcuchy..często się wcinają w szyję.. wiecznie smród, kłopoty wyciąganie.. Jakie są na to sposoby. Czy ma to wpływ na wzrost tych zwierząt?? Może mi ktoś poradzić.
    • Przez przemek111447
      mam pare sztuk bydła na dzien dzisiejszy gdyz poprostu nie mam miejsca na rozbudowe obory i nie opłaca mi sie siac qq dla 8 sztuk opasów.Chciałbym zapytac czy qq ma duzy wpływ na opas bydła?Moje dostaja kiszonke z trawy,srut z zyta i owsa i siano i słome.Mało ktory przekracza wage 700kg w 22msc.Mam teraz takie ktore maja po roku i maja po 300kg a widze co u niektirych uzytkowników piekne okazy a u mnie lipa. Koncentrat to sie racej nie opłaca im pchac gdyz rozmawiajac z niektorymi wiem ze maja piekne opasy ktore koncentratu nie widziły na oczy.DOradzcie mi cos.Mam nadzieje ze w niedalekiej przyszlosci rozbuduje obore.Areal jaki posiadam spokojnie pozwoli na utrzymanie 30 sztuk opasów.
    • Przez Bitels96
      Witam , chciałbym się spytać czy ktoś z was sprzedawał bydła dla Michała Rybaka. Jak z kasą , i ogólnie jakie opinie.
      z góry dzięki za odpowiedzi 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.