Zaloguj się, aby obserwować  
zibi100

c-330 a łyżka z koparki

Polecane posty

zibi100    0

Chciał bym się dowiedzieć czy jest możliwe zamontowanie w c-330 małej łyszki do kopania coś jak w koparce.

A jeśli tak to jaką? Czy moglibyście wrzucić jakomś fotke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi100    0

18ad2106e4hn7.th.jpg

Chodzi mi o coś takiego. Czy jest może jakaś przystawka,ramie z łyszkom. Ewentualnie z czegoś inne dało by się przerobić,

aby to kopało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no to właśnie Karol5211 dobrze ci mówi musisz miec ładowacz a do niego łychę jak on w trolu .Wejdż do ładowaczy i poszukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

zamontować sie da tylko trzeba umieć ciąć i spawać :) problem będzie z obrotem bo przeważnie koparki majo wysięgnik montowany na stałe i obracaj sie całe. takie rozwiązanie jak na fotce widzę 1 raz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crisgood    0

kolego ja widzialem na allegro cos takieo,morze ci pomozehttp://www.allegro.pl/item514387750_koparka_zawieszana_do_ciagnika.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiking5    0

PRZECIEZ U NAS TEZ COS TAKIEGO JEST ŁADOWACZ TROL SIE TO NAZYWA ZA C330 MOZNA SMIAŁO ZAPINAC

POZDROWKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34
Napisano (edytowany)

Do piaskownicy to starczy szpadelek.

 

+10% za głupi post

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciula    0

w c-328 nie ma żadnego wyjścia hydraulicznego heheh :blink: to możecie sobie pokopać ale chyba łopatą szybciej będzie :huh:


Wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645

przecież w C-328 z rozdzielacza pod siedzeniem można wyprowadzić jedno wyjście a pod wajcha jest rurka na wyjście i powrót i można na błotnik założyć przypuśćmy rozdzielacz 4 sekcje i będzie śmigało aż miło :blink:


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjście hydrauliczne mozna zawsze zrobić :blink: A co do koparki to nie lepiej kupic trolla? Tak jak piszą koledzy wyżej :huh: Nim można wszystko naładować piasek obornik... . Ale to twoja decyzja.


-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

za ten ładowacz ,może jeszcze trzeba go ściągnąć to ty kupisz sobie kopareczkę samojezdną u nas w kraju :blink:


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Kup trolla zrób wyjście i bedzie fajna koparka, tylko nie oczekuj od ursusa za dużo bo to mała traktor.:blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

A po co do trolla robić wyjście hydraulczne ? przecież troll ma pompe napędzaną wałkiem :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołanczam się do pytania @Ursus C385 po co? Troll to prawie cyklop tylko ze bez kół :blink:


-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Panowie-ten Troll to chyba wam się na mózg rzucił biggrin.gif (pewnie w myśl zasady że jak jest tego dużo to musi być dobre)-na rynku jest też oprócz Trolla takie coś jak KOPARKO-ładowarka Mikrus-w STANDARDOWYM wyposażeniu ma łyżkę do kopania (i oczywiście ten dodatkowy siłownik też),druga sprawa-jest lżejszy od Trolla o prawie 300 kg a ma te same parametry jeżeli chodzi o udźwig-jeżeli chodzi o kopanie to nawet płakać Trollowi nie da-ramię typu monoblock,standardowa łyżka 40 cm (porządnie uzębiona biggrin.gif )a nie ta łyżeczka do herbaty (28 cm) jak w Trollu-z dwoma ząbkami-właśnie w przypadku tak małego ciągnika jak C-328 myślę że ten sprzęt sprawowałby się lepiej niż Troll... o jakieś 10000 % biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi100    0

Dzięki kolego coś takiego szukałem jak ta KOPARKO-ładowarka Mikrus.

Tylko nie wiem jaki typ wybrać do ciągnika c-328

I na co zwrócić szczególną uwagę.Przeznaczenie głównie do kopania.

 

MIKRUS 102

Maszyna podstawowa przeznaczona do współpracy z ciągnikami rolniczymi o mocy od 20KM z mechanizmem obrotu dwusiłownikowym, kąt obrotu 180°,wysięgnik monoblok, ramię z mechanizmem łyżki, podpory hydraulicznie opuszczane z mechanizmem zmiany rozstawu, rozdzielacz z dwudźwigniowym mechanizmem sterowania podstawowymi ruchami roboczymi. Napęd z hydrauliki ciągnika poprzez szybkozłącza. Siedzisko operatora miękkie, przesuwne.

 

MIKRUS 102H

 

* Wyposażenie jak w Mikrusie 102

* napęd z wałka odbioru mocy poprzez przekładnię zwielokratniającą i własną pompę

* wbudowany zbiornik oleju z podwójnym układem dokładnej filtracji

* wskaźnik poziomu oleju i temperatury.

 

MIKRUS 102S7

 

* Wyposażenie jak w Mikrusie 102

* Rozdzielacz 7- sekcyjny

 

MIKRUS 102HS7

 

* Wyposażenie jak w Mikrusie 102H

* Rozdzielacz 7- sekcyjny

 

MIKRUS 102T

 

* Wyposażenie jak w Mikrusie 102

* Wysuwane hydraulicznie ramię teleskopowe (wysięg większy o 600mm)

* siłownik teleskopu wewnątrz ramienia.

 

MIKRUS 102 TH

 

* Wyposażenie jak w Mikrusie 102H

* Wysuwane hydraulicznie ramię teleskopowe (wysięg większy o 600mm)

* siłownik teleskopu wewnątrz ramienia.

 

MIKRUS 102 TS8

 

* Wyposażenie jak w Mikrusie 102H

* Wysuwane hydraulicznie ramię teleskopowe (wysięg większy o 600mm)

* siłownik teleskopu wewnątrz ramienia.

* Rozdzielacz 8- sekcyjny z dodatkową linią hydrauliczną

 

MIKRUS 102 THS8

 

* Wyposażenie jak w Mikrusie 102H

* Rozdzielacz 8- sekcyjny z dodatkową linią hydrauliczną

 

Wyposażenie dodatkowe:

 

* Łyżka podsiębierna szer.280mm (0,04m3)

* Łyżka podsiębierna szer.400mm (0,06m3)

* Łyżka podsiębierna szer.500mm (0,08m3)

* Łyżka podsiębierna szer.600mm (0,10m3)

* Łyżka melioracyjna skrętna 1000mm

* Łyżka melioracyjna 1000mm

* Łyżka podsiębierna profilowa

* Głowica obrotowa 70Nm(3T) GR 30

* Łupiny do bel foliowanych

* Wieszak głowicy

* Chwytak do drewna 012 (0,12m2)

* Chwytak do drewna 017 (0,17m2)

* Sterowanie z kabiny

 

MIKRUS 102B7

Maszyna podstawowa przeznaczona do współpracy z ciągnikami rolniczymi o mocy od 20KM z mechanizmem obrotu dwusiłownikowym, kąt obrotu 180°, wysięgnik monoblok, ramię z mechanizmem łyżki, podpory hydraulicznie opuszczane z mechanizmem zmiany rozstawu, rozdzielacz z dwudźwigniowym mechanizmem sterowania podstawowymi ruchami roboczymi. Napęd z hydrauliki ciągnika poprzez szybkozłącza. Siedzisko operatora miękkie, przesuwane.

 

Wyposażenie standardowe:

 

* głowica obrotowa 70 Nm (3T) GR30

* chwytak do drewna 012 (poj.0,12m2)

 

[Do góry]

 

MIKRUS 102 HB7

 

* Wyposażenie jak w Mikrusie 102B7

* napęd z wałka odbioru mocy poprzez przekładnię zwielokratniającą i własną pompę

* wbudowany zbiornik oleju z podwójnym układem dokładnej filtracji

* wskaźnik poziomu oleju i temperatury.

 

MIKRUS 102 TB8

 

* Wyposażenie jak w Mikrusie 102B7

* Wysuwane hydraulicznie ramię teleskopowe (wysięg większy o 600mm)

* siłownik teleskopu wewnątrz ramienia.

 

MIKRUS 102 THB8

 

* Wyposażenie jak w Mikrusie 102HB7

* Wysuwane hydraulicznie ramię teleskopowe (wysięg większy o 600mm)

* siłownik teleskopu wewnątrz ramienia.

 

Wyposażenie dodatkowe

 

* Chwytak do drewna 017 (0,17m2)

* Mechanizm chwytaków:

* łupiny do materiałów sypkich (0,14m3)

* łupiny do obornika (0,16m3)

* łupiny do okopowych (0,20m3)

* łupiny do bel foliowanych

* Sterowanie z kabiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To proste-zależy ile masz do wydania-ja miałem mało więc swego czasu kupowałem praktycznie najtańszą wersję-tyle że oczywiście z napędem od WOM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi100    0

Czyli twoim zdaniem z napędem na WOM jest bardziej wydajniejsza i nie męczy ciągnika.

A cz trzeba coś przerabiać z tyłu ciągnika c-328 ,aby to podpiąć?

Jak ci się to sprawuje przy kopaniu i co się najczęściej przy tym psuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem z moim ursusem c330m. mianowicie jakiś czas temu zauważyłem na bloku olej, poszła uszczelka pod głowicą. wymieniłem uszczelkę, po założeniu, dokręceniu kolejnością i odpowiednim momentem uszczelka puszcza w tym samym miejscu. Ciągnik pracował 3 min, woda w oleju, na zaworach. Uszczelka była 1,2 a założyłem miedzianą 2mm. Głowica przepuszcza? Głowicę mam oddać do planowania i sprawdzenia szczelności ale to koszt 500 zł+, dwa tygodnie czekania i nie wiadomo czy to przyczyna. Jak sprawdzić szczelność tulei? ciągnik potrzebny na sobotę a tutaj takie mankamenty, ok, 3500h przebiegu, żadnych zarysowań na bloku, stara uszczelka zeszła praktycznie sama, silnik ogólnie w dobrej kondycji, nie bierze oleju.  jestem praktycznie pewien że to nie wina bloku tylko tulei lub głowicy, jakieś sugestie?
    • Przez Kamil2710
      Witam!
      Otóż mam problem, na zimę wlałem płyn chłodniczy zamiast wody i w zimę było wszystko w porządku, ale na wiosnę przy przy pracy na działce zauważyłem że temperatura urosła. Okazało się ze płyn trafił do oleju. Jak się dowiedzieć którędy? Bo wlałem wodę zimną i nawet kropla nie ubyła, a jak wlałem gorącą i ciągnik był odpalony to coś ale bardzo mało ubyło.
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj