Polecane posty

MarekG    0

Witam wszystkich posiadaczy ciągników T 150K. Zastanawiam sie nad kupnem tego potwora, więc zadam pare pytań. Na ilu ha pracujecie takim ciągnikiem, co posiadacie jeszcze za troktory, jakie macie najmniejsze działki, bo jak sądze to ten olbrzym najlepiej sie sprawuje na dużych kawałkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MATIS    0

ja nie mam kirowca a na swoje 60ha mam jeszcze wiekszy ciagnik i jak masz 30ha lub wiecej

to kupuj kirowca bo słyszalem ze sa to w miare dobre ciagniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekG    0
ja nie mam kirowca a na swoje 60ha mam jeszcze wiekszy ciagnik i jak masz 30ha to kupuj kirowca bo słyszalem ze sa to w miare dobre ciagniki

MATIS to jaki masz ten jeszcze większy ciągnik? Ja posiadam 90 ha w 24 kawałkach są pola: 22ha, 15ha, 8ha, 5ha, i tak w dół aż do 0,3ha. Traktory co posiadam: U-1634, U-1012, c-360, c-330 a część maszyny to: pług lemken opal-180 4 skiby, agregat uprawowo siewny 3m, brona tależowa 3m. Tak w sumie to sprzydał by się jeszcze jeden silny ciągnik, ale nie wiem czy przy takim ciągniku nie będzie więcej napraw niż pracy w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

@darolee- tak sie składa że z pod Malborka kupowałem zboże i wiem doskonale jakie tam są ziemie,gospodarz co mi opylał pszenice miał U-1224 i pług Kverneland zagonowy 4x14" orał na 4 terenowej,myślę że to wcale nie jest tak wolno, a spalanie to max 25l na ha. Ja myślę że zamiast zakładać jakieś stare silniki lepiej kupić porządny pług z ażurowymi odkładniami i orać na 4 skiby a nie na 5 to zaoszczędzisz paliwo na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MATIS    0
MATIS to jaki masz ten jeszcze większy ciągnik? Ja posiadam 90 ha w 24 kawałkach są pola: 22ha, 15ha, 8ha, 5ha, i tak w dół aż do 0,3ha. Traktory co posiadam: U-1634, U-1012, c-360, c-330 a część maszyny to: pług lemken opal-180 4 skiby, agregat uprawowo siewny 3m, brona tależowa 3m. Tak w sumie to sprzydał by się jeszcze jeden silny ciągnik, ale nie wiem czy przy takim ciągniku nie będzie więcej napraw niż pracy w polu.

 

 

ja mam massey fergusona 3670 a jak niue masz duzo kasy narazie (czasem tak bywa) to kupuj kirowca nie sa najgorsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

MarekG tylko wiesz kolejny ciągnik(fakt tani), ale znów trzeba mieć co do niego podczepić, a to znów są kolejne wydatki..nieraz nawet droższe niż mała 150 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3
MarekG tylko wiesz kolejny ciągnik(fakt tani), ale znów trzeba mieć co do niego podczepić, a to znów są kolejne wydatki..nieraz nawet droższe niż mała 150 :D

Masz rację za pług we wcale nie rewelacyjnym stanie trzeba dać minimum 6000zł. Brona talerzowa czy gruber to już wogle...


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Kirowiec to fajny i mocny ciągnik u mojego brata ciotecznego w gospodarce maja takiego albo podobnego bo z przodu ma ładowacz i ciągnie pług siedmio skibowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malek2312    2

MarekG to się dobrze składa ja mam na sprzedaż kirowca w super stanie technicznym i jeszcze leprzym wizualnym daj adres meila to ci prześle fotki poza tym ma rozrusznik na 12v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3
Kirowiec to fajny i mocny ciągnik u mojego brata ciotecznego w gospodarce maja takiego albo podobnego bo z przodu ma ładowacz i ciągnie pług siedmio skibowy

W moim temacie o Liazie ST 180 pisałeś, że to liaz nazywany fadroma. Tu jest http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?sho...amp;#entry87209


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Tu macie: Liaz ST180 .. bo siedem skib na małego kirowca to za dużo, a znów na dużego to raczej o jedna za mało.

U nich w gospodarstwie jest właśnie coś takiego tylko ma z przodu ładowarkę(tur) i trochę inna maskę bardziej okrągłą(może nie jest oryginalna) i jest żółty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

jestwm aktualnie w malopolsce okolice Oświemcimia i dziś widzialem jak ZTS16245 ciągnął pług obrotowy 4x45 i z górki to dosyć pomykal ale na rownym a jóż pod górkę to ledwo ledwo ale w tych okolicach są ciężkie i pofalowane pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

kolega ma na sprzedaż Liaza ST180 ale silnik ma już drugi, podobno 240KM.chce 16 tyś i mówi, że pług PHX 6 dorzuci gratis :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Nie wiem jak to się dokładnie nazywa czy to Liaz czy Kirowiec(ale mówią na to fedroma) ale bardzo do niego podobny :D więc napisałem

Taki liaz w wersji ładowarka jest w tej chwili na allegro, ładny optycznie to on nie jest. Większy kirowiec występuje w kilkunastu wersjach jako maszyna budowlana, rolnicza itp o mocy max. do 259KW. Przed chwilą na stronie producenta z Charkowa wyczytałem, że wyprodukowali od początków istnienia ponad 2,5 mln traktorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malek2312    2

posiadam kirowca t150 k mam do niego założony ładowacz ale z tyłu fotel pasażera jest odwrucony wajchy od hydrauliki przedłużone w jeszcze nie dawno robił w polu z tym osprzetem robi się tym dobrze tylko trzeba mieć wprawe na początku jest ciężko. ładowacz bez problemu podnosi 4 t a nawet przednie koła podniesie jak jest coś cięższego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekG    0
MarekG to się dobrze składa ja mam na sprzedaż kirowca w super stanie technicznym i jeszcze leprzym wizualnym daj adres meila to ci prześle fotki poza tym ma rozrusznik na 12v

Oto mój e-mail: pgrmark@o2.pl Pokaż tą bestie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malek2312    2

ten mega ładowacz służy między innymi do

-zwożenia kemieni z pola zdażąją sie take że bez tego to na polu nie mam co szukać

-do obcinania gałęzi i osoba na ładowaczu a druga w kabinie

-do załadunku

-do wsypywania nawozu do rozsiewacza

ogulnie bez niego to jak bez ręki

podnosi na 3,20m

mam do niego łyżke i widły do palet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No no, az duma rozpiera ....chyba jeden z prezniej dzialajacych tematow :D No ale do rzeczy!!!

Chlopy jak byscie gdzies mieli w miare fajne kola do t150 na oku to dajcie znac( darolee@plusnet.pl). Tak sie w tym roku czailem na blizniaki i znalazlem, ale jak je zobaczylem to mi sie odwidzialo .... a jak koles zaspiewal cene to sie zasmialem swym okrutnym hahaha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MWCHUDY    0

A oto stronka producenta obecnych (t-150k tylko lekko zmienione) ciągników tutaj , jak ktoś pogrzebie to znajdzie galerie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MWCHUDY    0

A propo pługów obracalnych słyszałem że Överumy odwracają " do góy" - ja nie posiadam tej marki pługa wię czy to na 100% nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin06
      Witam, myślę nad przyspieszeniem pracy podbieracza tak aby prasa lepiej pobierała materiał. Bo jak do tej pory to materiał stawia się, szczególnie przy dużej ilości słomy. Na forum odszukałem, że pracę można przyspieszyć poprzez zmianę jednego z trybów na mniejszy, ale ta zmiana pozwoli tylko przyspieszyć podbieracz a widły podajnika nadal będą chodzić bez zmian.
       
      Może przerabiał ktoś z was, aby zwiększyć prędkość pracy podbieracza i wideł podajnika lub ma jakieś pomysły.
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-)
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez MlodyRolikOn
      Witam
      Szukam pracy w gospodarstwie rolnym w województwie łódzkim. Od dzieciństwa interesuje sie gospodarstwem lubie taka praca, mam troche ziemi ale nie jest to az tak duzo zeby wyzyc z tego wiec szukam pracy która lubie. Nie nudzi mi sie to. Nie mam zadnych nałogów jestem ambitny, nigdy latwo sie nie poddaje, dbam o kazdy sprzet. Prosze o pisanie pod tematem lub w wiadomosci prywatnej
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie, Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj