Polecane posty

ZetorPower    0

ej panowie a ma ktos z was do sprzedania moze te blachy boczki na silnik ??? na dwie strony


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiro1977    0

koledzy! może ktoś podpowie skrzynia przy kirku na trzecim półbiegu trochę wyje,a na czwartym już

mocniej co może być tego powodem?.Ciśnienie oleju na wszystkich trzyma równo na zimnym12

a ciepłym 8,na wolnych obrotach spada do 4 atmosfer czy to jest ok?

Będę wdzięczny za podpowiedź jestem świeży w temacie i mało jeszcze wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

hmm moja po remoncie tez wyje az gwizdze moze przyczyna jest niewłasciwy olej ?


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiro1977    0

Wymieniałem olej i wlałem hipol tak mi doradzono. Najwięcej słychać to wycie

pod obciążeniem przy pługu albo na trasie na wyższych obrotach.Być może

one tak mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

nie wiem czy tak maja ja mam swojego poł roku i u mnie tak jest ja tez mam hipol (ale przy niskich tp robi sie gesty i połbiegi nie chca działac podziewa sie cisnienie ) a wczesniej miałem hydrauliczny i tez wyło moze agrolem zalac skrzynie?????


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Pewnie dla tego producent zastosował silnikowy - gęstnienie i sklejanie tarcz. To ma chodzić od pustyni Gobi po Sachalin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Nie wiem jaka to przyczyna, ale faktycznie niby powinno się jeździć na silnikowym. Tak mi powiedział mechanik, który kiedyś pracował w servisie kirowca. Ja jeżdżę w 100% na superolu.

Wycie na pewno nie jest spowodowane niskim stanem oleju, bo jak mi nadpękł przewód, to jeździł, aż zaczęło mu skakać i spadać ciśnienie, a za jakiś czas przestał jechać, bo nie miał oleju, ale wycia żadnego nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

a jaka moze byc przyczyna tego ze nagrzewa mi sie olej w hydraulice? powien nawet ze sie gotuje, rozdzielacz fabryczny regulacje zaworami nic nie daja


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

może masz za z rzadki olej ??


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

od mrozu jest gesty własnie ale jak pochodzi traktor 2 3 godziny to mozna kotlety smazyc na zbiorniku i wtedy jest rzadszy niz woda wiadomo az stopiło mi oringa przy pompie, to co to moze byc ???


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Musi być zdławiony przepływ oleju. Normalnie olej przez układ przechodzi swobodnie i dopiero rozdzielaczem kierujesz olej na urządzenie i obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

a moze pompa byc padnieta? i ten olej sie bełcze w niej i dlatego tak sie grzeje ? czy moze z rozdzielaczem cos ?


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Rozdzielacz i pompę można sprawdzić podłączając bocznikowo manometr w zasilanie rozdzielacza. Normalnie powinno tam być ciśnienie z oporów przepływu, gdy ruszysz dźwignią rozdzielacz powinno wzrosnąc do wartości fabrycznej, czyli ok.150atm. (wartość wzięta z głowy). Chciałbym spytać o czystość filtru hydrauliki, może on jest tego przyczyną. Może też ta pompa ma duże straty i miesi ten olej aż zagotuje. Bez manometru będzie trudno zweryfikować nasz gdybanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Owszem będzie się grzał, jak jest zdławiony powrót. Tylko zastanawia mnie czy sprawdzenie ciśnienia coś da, choć nie zaszkodzi :rolleyes: Dobre czy złe wskazanie manometru nie będzie świadczyć do końca o zdławieniu powrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lorak8751    0

na ramie z lewej strony ciągnika całkiem z przodu w samym kąciku

 

A zdarzają się w innym miejscu?. Bo mam problem z ich odnalezieniem.

Znalazłem jakieś numery na ramie z prawej strony na przedniej i tylnej połówce ramy ale różnią się od siebie i na dodatek nie mają nic wspólnego z numerem w dowodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiro1977    0

A zdarzają się w innym miejscu?. Bo mam problem z ich odnalezieniem.

Znalazłem jakieś numery na ramie z prawej strony na przedniej i tylnej połówce ramy ale różnią się od siebie i na dodatek nie mają nic wspólnego z numerem w dowodzie.

 

to są numery fabryczne części tak mi się wydaje przynajmniej.ja też szukałem i myślałem już że mam lewe numery aż w końcu znalazłem je właśnie z tej lewej strony i były ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lorak8751    0

to są numery fabryczne części tak mi się wydaje przynajmniej.ja też szukałem i myślałem już że mam lewe numery aż w końcu znalazłem je właśnie z tej lewej strony i były ok.

 

 

Dzięki!!

Znalazłem. Tak jak napisł KIRO1977, numery nadwozia są z przodu po lewej stronie w samym rogu. Ograniczone (jak przystało na ruski sprzęt) ślicznymi pięcioramiennymi gwiazdkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do uzytkownikow takiedo ciagnika, czy kiedys robil ktos kapcia? potrzebuje sciagnac opony z felgi i nie znalazlem zakladu ktory by sobie z tym poradzil, nie wiem czy te felgi sa cos nie tak czy to norma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin06
      Witam, myślę nad przyspieszeniem pracy podbieracza tak aby prasa lepiej pobierała materiał. Bo jak do tej pory to materiał stawia się, szczególnie przy dużej ilości słomy. Na forum odszukałem, że pracę można przyspieszyć poprzez zmianę jednego z trybów na mniejszy, ale ta zmiana pozwoli tylko przyspieszyć podbieracz a widły podajnika nadal będą chodzić bez zmian.
       
      Może przerabiał ktoś z was, aby zwiększyć prędkość pracy podbieracza i wideł podajnika lub ma jakieś pomysły.
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-)
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez MlodyRolikOn
      Witam
      Szukam pracy w gospodarstwie rolnym w województwie łódzkim. Od dzieciństwa interesuje sie gospodarstwem lubie taka praca, mam troche ziemi ale nie jest to az tak duzo zeby wyzyc z tego wiec szukam pracy która lubie. Nie nudzi mi sie to. Nie mam zadnych nałogów jestem ambitny, nigdy latwo sie nie poddaje, dbam o kazdy sprzet. Prosze o pisanie pod tematem lub w wiadomosci prywatnej
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie, Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj