Polecane posty

darolee    12

Kliknij w to pole, aby otworzyć szybką odpowiedź

 

Ok sorka, że tak zeszło @ZEtorPower, ale roboty,że się nawet do kompa nie chce podejść :blink: WIec z tego co mi mówił gościu, to aby zrobić te sprzęgiełka trzeba wywalić silnik i kabinę :huh: Kurcze oby u mnie to się nie stało. Już dwa lata temu go rozkładałem jak mi poszedł wałek od napędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

Aha dzieki czyli na razie nie bede sie za to zabierał moze w zimie jak nie bede nim odsniezał bo nadal nie wiem co sie dzieje z tym olejem a ten pług o ktorym pisałem podnosi bez problemu dospawałem drugie uchwyty przy pługu do tuza i to ciegło juz nie przeszkadza ale nie daje rady go odwrocic moze pompa słaba juz ? a jakie ona w ogole cisnienie podaje??? wie ktos ?? dodam ze regulacje zaworem nic nie daja


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Rozumiem, że chodzi ci o ciśnienie na układzie zawieszenia?!

Wiecjest tak:

-wydatek 86l/min

-ciśnienie robocze 100 kG/cm2

-ciśnienie krytyczne 130 kG/cm2 (przy zadziałaniu zaworu)

 

ja mam chyba ustawione krytyczna na 160

 

a rozdzielacz masz ok? bo to nie możliwe aby regulacja nic nie dawała. Albo skopany rozdzielacz, albo pompa. Sprawdziłbym rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

tak o układ zawieszenia, przełozyłem przewody na wolna sekcje i na niej jest dobrze cisnienie ok 130 kG/cm2


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monster49    0

Witam

Panowie potrzebuje czterech kół do T-150k mianowicie chodzi o bliżniaki.Jakby ktoś miał jakieś informacje gdzie można kupic takie koła lub gdzie stoi cały traktor na części to piszcie. (woj lubelskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

o te koła zapytaj w gminie lesniowice a dokładniej wioska sie nazywa leszczany nazwisko goscia pieczykolan o ile sie nie myle, oni tam maja kilka kirowcow

 

 

a i pytanie mam jeszcze co do zmiany biegow w tym dziadostwie bo np bieg 2 czyli ten szybszy szereg roboczy czasami mi wejdzie a czasami nie i tak samo ten wolniejszy szereg skrzynia na nich zgrzyta tak ma byc??? bo jak bede sie brał za wymiane połbiegu to moze i tam bym cos wymienił przyokazyjnie


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

ZetorPower jaki wolniejszy i szybszy szereg?? półbiegi masz na myśli? Bo nie rozumiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

nie połbiegi tylko biegi tak mam na tabliczce napisane wiec operuje tymi nazwami bieg ten ktory wrzucasz przesuwajac dzwignie do przodu czyli wg mojego myslenia bieg 2 i z tego co wyczytałem na tym samym wałku jest bieg numer 1 czaisz juz?

 

A tak w ogole juz ja wyjałem i rozebrałem remont wyniesie mnie około 4500zł bo wymiany wymaga wiekszosc łozysk od razu wymienie jak jest juz rozebrana ale czy to sie opłaca? wsadzic 4500 patyka w ta skrzynie? czy lepiej kupic cała uzywana za 3 tys ? jak radzicie narazie czesci nie zamawiałem bo nie wiem co robic


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

własnie o to chodzi nie wiadomo chyba zamowie jutro wszystko i złoze na nowych czesciach aaaa czy ma ktos z was pług do odśnieżania przy t150 taka strzałe? do odsniezania na wprost ??? wodzu ty sie obracach przy kirowcach moze wiesz o jaki mi chodzi


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

no ja tez sobie to wybiłem z głowy młotkiem 5kg i własnie przyszedłem na obiad bo przyszły mi czesci i składam skrzynie wydałem 4300zł ciekawe jak to bedzie latało potem aa darolee masz moze pług do odśniezania ?


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

ZetorPower

wejdź na ten link i napisz do tego gościa na PW, on ma właśnie taki pług przy t-150. Tylko dawno go nie było na YT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

pisałem wodzu kochany ale gosc był na YT w czerwcu ostatnio


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaso100    0

Ma ktoś jakieś dobre sposoby na zdejmowanie koła z kirowca? Jak mi się ostatnio przebiło to z 4 godziny się męczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragonek    0

Ma ktoś jakieś dobre sposoby na zdejmowanie koła z kirowca? Jak mi się ostatnio przebiło to z 4 godziny się męczyłem.

 

Tak-dobry młot dwa łomy-łyżki montówki i z dwóch kolegów to pójdzie sprawniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No z tym to jest czasem problem. Facet co u nas jeździł na kirku kiedyś mi robił koło w zetorze, super sprawnie mu to szło, widać że się znał na robocie B) . A opowiadał, że w kirku jak się kiedyś koło zaparło to wjeżdżali na nie 6-tką i g... to dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Po co wjeżdżali? Żeby 'odkleić' oponę od rantu, dobrze rozumiem?

 

Do doopy pomysł, lepiej jest podłożyć leżące koło pod TUZ ciągnika który ma dwustronne działanie (choćby i głupi MTZ) i docisnąć belką polową przy samej feldze - wtedy nie ma siły żeby stopka nie odeszła, bo nacisk jest taki, że można łatwo pogiąć felgę.

 

Jeszcze nie widziałem, żeby w ten sposób nie udało się oderwać, tylko jeśli opona ma się do czegoś jeszcze potem nadawać, to trzeba to robić "z wyczuciem".

 

A akurat w T150-K są (bywały...) z tym problemy czasami, bo tam często po dopiero kilkunastu, czy wręcz dwudziestu (tak, tak...) latach zdejmowano z felg pierwsze opony, bo one raczej głównie po polach, albo wręcz tylko po pryzmach kiszonki jeździły i opony nie miały za bardzo na czym się zużyć, za to zdążyły na ogół się mocno "zapiec"...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

takim sposobem sciagali u nas w SKR koło od bizona tez sie zapiekło strasznie jeszcze załozyli na ramiona takie bolce zeby nacisk był mniej rozłozony i jedna strona opona zeskoczyła a druga nie i ciagnik sie przewrocił na bok


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Ja naciskałem wygięta trochę belką polową założoną w MTZ-cie i poszło gładko, nigdy mi nawet tyłu nie podniosło. Opona od Bizona jest miękka, nie wiem więc czemu miałaby aż przewrócić traktor, no chyba, że to był T-25 :D

 

A w firmie mieliśmy Steyr-a 8180, tak więc ten to spokojnie "zdejmował" opony nawet od K-701, czy Ł34...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragonek    0

Kto wymieniał tak zwaną< bombę > tz. rurę z tulejami chodzi mi o tą rurę i tuleje skrętu osiowego, u mnie po zakupie nowego zestawu i zamontowaniu pozostał dość duży luz tak ze jak ruszam do przodu lub tyłu to czuję te wahnięcia, kiwania ciągnika do przodu i do tyłu, facet z sklepu powiedział mi ze tak ma być żeby się nie zatarło, czyżby ruska dokładność aż taka ma być tolerancyjna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No ja nie wymieniałem ale z tym co Ci gadał to ściema. Po to są smarowniczki aby się nie zacierało. Podobnie można by rzec o przedniej tulei w "zwykłytch" ciągnikach. Luz ma być, aby się nie zatarło ;) Ja tam bym to reklamował, bo im większy luz tym szybciej się będzie powiększał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

ja wymieniałem tuleje i sworzenie w sierpniu chyba i na nowej tez jest minimalny luzik ale nie az taki ze czuc wachniecia jak u ciebie po prostu po zamontowaniu tulei w kurpusie i dosc energicznymi ruchami ludzkiej siły czuc minimalny a po złozeniu ciagnika w ogole nie czuc


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin06
      Witam, myślę nad przyspieszeniem pracy podbieracza tak aby prasa lepiej pobierała materiał. Bo jak do tej pory to materiał stawia się, szczególnie przy dużej ilości słomy. Na forum odszukałem, że pracę można przyspieszyć poprzez zmianę jednego z trybów na mniejszy, ale ta zmiana pozwoli tylko przyspieszyć podbieracz a widły podajnika nadal będą chodzić bez zmian.
       
      Może przerabiał ktoś z was, aby zwiększyć prędkość pracy podbieracza i wideł podajnika lub ma jakieś pomysły.
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-)
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez MlodyRolikOn
      Witam
      Szukam pracy w gospodarstwie rolnym w województwie łódzkim. Od dzieciństwa interesuje sie gospodarstwem lubie taka praca, mam troche ziemi ale nie jest to az tak duzo zeby wyzyc z tego wiec szukam pracy która lubie. Nie nudzi mi sie to. Nie mam zadnych nałogów jestem ambitny, nigdy latwo sie nie poddaje, dbam o kazdy sprzet. Prosze o pisanie pod tematem lub w wiadomosci prywatnej
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie, Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj