Polecane posty

wodzu    5

Talerzówka(ciężka) 4-4,5m a agregat podorywkowy 3,7m. Wszystko zależy od zwięzłości gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Racja, wszystko zależy do warunków i ukształtowania terenu.

U nas w kombinacie na przykład ciągali nimi brony talerzowe szerokie na 7 metrów, dokładnie takie jak ta: http://allegro.pl/item705506052_brona_talerzowa.html , ale ona jest dość lekka jak na swoja szerokość bo wazy tylko niecałe 4 tony, i trzeba przyznać, ze a naszych górkach to on miał z nią co robić...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Mam pytanie do posiadaczy T-150K dotyczącą alternatora z wbudowanym regulatorem Instrukcja, którą posiadam dotyczy alternatora bez regulatora. O ile pamiętam, to alternator jest samowzbudny. Pytanie brzmi ile przewodów ma iść do alternatora? W instalacji mam tylko gruby (ładowania), a zacisk z literą "D" jest wolny i co tam trzeba podłączyć, czy ktoś gwizdnął :( mi jeden przewód z instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Alternator ogólnie bajer tylko żeby z dwa razy mocniejszy był, bo co on tam ma z 50A.

 

U mnie też że tak powiem drapali ściernisko takimi bronami talerzowymi co pokazałeś K1ROVEZ, ale dopiero po zmianie na jelczoskie silniki i z 2tonowym dodatkowym dociążeniem tylnej osi robota taką talerzówka wygląda jak powinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Te 50A to natężenie prądu, a 1700W to moc alternatora, tak wiec to są dwie zupełnie rożne sprawy. Moc określają właśnie waty, stare CHTZ-y maja alternator o mocy 1000 W, natomiast te 50 amper to jest chyba największe natężenie spotykane w instalacjach elektrycznych wszystkich tych 'komunistycznych' maszyn, generalnie takie duże jest tylko w obwodzie rozrusznika, nawet przyciski włączające rozrusznik i wyłączniki masy (nawet te 'ruskie') są oznaczane jako 'max 24V, max 50A'.


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragonek    0

Czy ktoś z użytkowników kirowa 150 zna odpowiedz na pytanie-w jakim celu rurka nadmiaru paliwa z 4-tego wtryskiwacza jest doprowadzona do turbiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Też nad tym się zastanawiałem i mam jakąś cichą koncepcję lecz mogę się mylić. Do dyskusji zapraszam moda z bielizną w avatarze :blink: , tak zawzięcie dyskutował w innych tematach. Może nam pomoże rozświetlić tą zagadkę techniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Ja co prawda ostatnio już nie obcowałem z T150, ale z tego co pamiętam to ta rurka przelewu podłączona jest chyba do korpusu sprężarki (chyba, widziałem to nieraz ale teraz to sobie na sto procent nie przypomnę czy na pewno). Jeśli tak to ja bym to tłumaczył w ten sposób, że może paliwo z tej części przelewu jest dostarczane do układu dolotowego już na tym jego odcinku po to aby tam wirnik już co nieco wymieszał.

 

Ale to trochę nie do końca pasuje bo przecież z jednego wtryskiwacza to tam będą raczej niewielkie ilości tego paliwa...

Może miało by chodzić o to, żeby ścianki układu dolotowego pokrywały się tzw. filmem olejowym dla zmniejszenia oporów przepływu?

 

No chyba, że to jest podłączone do korpusu turbiny, to wtedy nie mam pojęcia po co...

Przecież tam nie ma filtra cząstek stałych, który trzeba by wypalać... :blink:


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ten odpływ jest nie z ostatniego wtryskiwacza, lecz z trzech. Na pewno to paliwo działa płucząco na łopatki turbiny, może trochę chłodzi - trzeba byłoby zobaczyć gdzie dokładnie jest ono podawane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Nie wiem jak jest u Ciebie ale w T 150 który ja widziałem była podłączona do turbo rurka z tylko jednego wtryskiwacza, bodajże czwartego tak jak pisał Dragonek.

Zresztą tak jest to też narysowane w instrukcji, więc może masz coś przerobione, albo później zmienili...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :blink: czy może ktoś z was widział T 150 w wersji na gąsiennicach lub może zna zasadę skrętu w owym sprzęcie bo zamiast drążków ma kierownicę interesuje mnie wszystko na jego temat nawet kupno jeżeli by ktoś taki posiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W okolicach Białegostoku stoi taki , nieużywany od kilku lat , z pługiem - chyba do drenacji. Rozwiązaniu skrętu nie przyglądałem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Nie tak dawno 'sprzedawał' się taki na Allegro, w całkiem dobrym stanie za chyba kilkanaście tysięcy, był dość długo, ale już go nie ma od jakiegoś czasu więc może 'poszedł'.

A co do skrętu to nie wiem na ile tam się używa kierownicy, bo tam również są dźwignie, które na dodatek przechodzą przez koło kierownicy dość mocno uniemożliwiając kręcenie nim.

 

PS. Wrzuciłbym zdjęcie, ale nie mogę dodać załącznika, wie ktoś o co chodzi? Czasem wyświetla mi tą opcję a czasem nie i koniec...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam obejżyjcie to ten sprzęt pojawia się w około 3 min filmu

według mnie rolę też odgrywa pneumatyka i chydraulika interesuje mnie ten sprzęt z tego względu iż posiadam dt 75 i używam go głównie do spychania ale ciąganie za te wajchy jest trochę uciążliwe a tu widzę prawie pełen komfort no i ta praca silnika aż miło posłuchać sami oceńcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malek2312    2

jeżeli chodzi Ci o samo spychanie to do tradycyjnego t 150 zamontowaliśmy z przodu tuz od DT nie trzeba wielkiej filozofi do tego mamy łyżkę 2,8m i nie ma z tym żadnych problemów a operuje się łatwo trzeba się tylko przyzwyczaić ze widać tylko rogi łyżki czasem na okazuje się że środkiem pchasz masę ziemi(maska trochę zasłania) ale wszystkiego można się nauczyć a to rozwiazanie z tuzem od DT przydaje się nie tylko do spychania. osobiście widziałem inne rozwiązanie gąsienic do t 150 była wersja gdzie zamiast zwolnic były przykręcane 4 trojkatne gąsienice. w tym przypadku skręt był normalnie kierownica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki "K1rovez" za link do tej strony ten gość umieścił go tak że trudno go znależć ;a tak do sedna mam pytanie do was urzytkowników T-150 jaka jest skrzynia chodzi mi o biegów ile do przodu do tyłu, półbiegów i prędkości na poszczególnych biegach. może ktoś wie jakie jest jednostkowe zużycie paliwa(ile gramów na kilowatogodzinę)ilości olejów itd. a i jeszcz jedno czy układ pneumatyczny służy tylko do hamulców czy coś jeszcze wspomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Z tego co wiem to ma 3 biegi glowne do przodu i 4 polbiegi na kazdy bieg zalaczane bez sprzegla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Tak jak kolega wyżej napisał jest w sumie 12 biegów w trzech zakresach: pierwszy zakres od 3,36 do 6,03 km/h, drugi zakres od 7,45 do 13,36 km/h, trzeci zakres od 16,27 do 30 km/h, wsteczne od 6,13 do 11km/h, przy obrotach nominalnych (2100 rpm). Oczywiście prędkości te odnoszą się do wersji kołowej.

Pożerać ma to cudo jednostkowo 255g/kWh (teoretycznie to trzy gramy mniej niż stary 1604 :unsure:). Pojemności układów są dosyć duże: np. silnik 21l, hydraulika TUZ-u 38l, hydraulika wspomagania chyba tyle samo (mam do niego jeszcze 'ruską' instrukcję, ale wszystkiego tak dokładnie nie kumam), wiem że było do niego gdzie zalać, dużo oleju pochłania też 'transmisja'.

Na 'powietrze' jest też wspomagane sprzęgło, no i oczywiście jest też instalacja hamulcowa dla przyczep, jednoobwodowa.

 

Aha i w tych starszych były też pneumatyczne wycieraczki, ale ja sprawnych nie widziałem, wszyscy co znam to przerabiali to na normalny silniczek elktryczny...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki i już jestem trochę mądrzejszy z tego co widzę to wcale nie jest taki głupi sprzęt.ale znów pytanie jeżeli np. jedziesz na pierwszym biegu i czwartym zakresie i chcesz wrzucić drugi bieg to; wciskasz sprzęgło wkładasz dwójkę ijest na czwartym zakresie czy automatycznie zchodzi do pierwszego. bo wsteczny to jeden bieg x cztery zakresy ?

co do zużycia paliwa to wg.moich wyliczeń to powinien spalać od około 14 do 22,5 litr. max.28litr.

w drodze sprostowania 1604 ma 238g/kwh(turbo)zwykły 245g/kwh.

po zagłębieniu się w temat i przeczytaniu 17 stron postów skojażyłem ze ta transmisja to skrzynia biegów i tam jest mowa o ciśnieniu czyli na jakim to pracuje.podejżewam że jest to bardzo mocna konstrukcja jeżeli zapinają do tego dużo mocniejsze konie Jelcza to jeszcze rozumiem ale rozmawiałem z gościem że jakiś magik zapioł konia od Scani 320KM i ponoć to chodziło czy to jest naprawdę niezniszczalne czy potrafi się posypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin06
      Witam, myślę nad przyspieszeniem pracy podbieracza tak aby prasa lepiej pobierała materiał. Bo jak do tej pory to materiał stawia się, szczególnie przy dużej ilości słomy. Na forum odszukałem, że pracę można przyspieszyć poprzez zmianę jednego z trybów na mniejszy, ale ta zmiana pozwoli tylko przyspieszyć podbieracz a widły podajnika nadal będą chodzić bez zmian.
       
      Może przerabiał ktoś z was, aby zwiększyć prędkość pracy podbieracza i wideł podajnika lub ma jakieś pomysły.
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-)
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez MlodyRolikOn
      Witam
      Szukam pracy w gospodarstwie rolnym w województwie łódzkim. Od dzieciństwa interesuje sie gospodarstwem lubie taka praca, mam troche ziemi ale nie jest to az tak duzo zeby wyzyc z tego wiec szukam pracy która lubie. Nie nudzi mi sie to. Nie mam zadnych nałogów jestem ambitny, nigdy latwo sie nie poddaje, dbam o kazdy sprzet. Prosze o pisanie pod tematem lub w wiadomosci prywatnej
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie, Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj