Polecane posty

K1ROVEZ    1

Dlatego właśnie pytałem 'darolee' czy nie ma problemów z 'transmisją', bo ja bym też się ich spodziewał, tak jak to było z tym LIAZ-em. Swoją drogą to nowe T 150 K oferowane przez 'Ślązaka' mają teraz np. V6-tki JaMZ-a o mocy 210 koni (taki mniej więcej silnik jak w K 700 A, ale V6 a nie V8), a podejrzewam, że i ten jego SW 680 Turbo to ma 220, a nie 240 koni (jeśli jest z Jelcza to pewnie tak ma...), a sporo z nich się pewnie już 'ulotniło' :) ... (no chyba że coś pomieszał na 'zasilaniu').

Tak więc może i skrzynia w T 150 K wytrzyma 200 koni...

 

Ja na przykład myślałem kiedyś, że wolnossący SW 680 o mocy 180 KM mógłby być dobry do T 150 K, gdy miałem jednego na oku, ale zrezygnowałem z zakupu 'tamtego' traktora, wiec pomysł upadł...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Te 240 km z SW 680 to trochę naciągane jest:) katalogowo podawali 240 KM a w wersjach dla jednostek pływających tylko 180. Nie wspominam dobrze tego silnika, w Jelczu palił straszne ilości oleju, turbo gwizdało ale nie dawało ciśnienia itp. Trwałość też była bardzo mała. SW 400 to chyba najlepszy diesel wyprodukowany w Polsce(piękny dźwięk, rozsądne spalanie, duża moc), 680 nie jest już tak udany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

jelcz wolnossacy mial 180 km i tez o nim mylsal kumpel ale ma 2 sw 400 wiec nie bedzie kupowal 3 silnika a jelcz z turbo mial 240 km byly tez 220 konne wersje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Nie wiem jak jest z tym SW 680 Turbo, w Bizonie BS-ie na niego znajomi nie narzekali. Faktycznie SW 400 Turbo to jest dopracowana konstrukcja, u mnie w Rekordzie dostaje nieźle 'w d..ę' lecz wciąż się nieźle trzyma (to 6CT 107 o mocy 137 KM z polskiej sieczkarni polowej).

Jeśli ma już silnik to faktycznie jest łatwiej, ale co z orginalnym SMD 62? Już się do niczego nie nadaje? To przecież też nie jest zły silnik, w różnych wersjach napędzał pół rolnictwa ZSRR...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

wiesz nie wiem w jakim stanie jest ten silnik tylko on lubi sobie lyknoc a sw 400 turbo chyba jest oszczedniejszy ale byl dzis u mnie i muwil ze po niedzieli zacznie przekladac silnik a w zime muwil ze bedzie robil blacharke

ps a czy sie rozni sw 400 turbo od 6tc 107 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

SW 400 to jest silnik bez turbo (np w Bizonie Z0-56), a silnik z turbo jest oznaczony jako typ 6 CT 107.

Nazwa 'SW 400 turbo' to tylko nazewnictwo potoczne.

 

Tak a propos spalania, to jak chce się mieć stado 165 koni, to trzeba się pogodzić z tym, że trzeba je jakoś wykarmić...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

To stadko aż tak żarłoczne nie jest, no chyba że ktoś mu ciśnie a wtedy to już łyka. Sam kiedyś rozważałem zmianę silnika na sw 680, ale w mich warunkach to jest nie opłacalne ze względów ekonomicznych i wolałem zrobić kapitalny remont oryginalnemu silnikowi, tym bardziej ze moje maszyny są w sam raz do jego mocy, a park maszyn kosztuje więcej niż sam ciągnik. Trzeba by się zastanowić czy SW 400 Turbo będzie oszczędniejszy, t-150 trochę waży i żeby mu mocy czasem mnie zabrakło.. ale to tylko spekulacje, kkk2006 jak zmienisz silnik, kilka tygodni popracujesz i podsumujesz co z tego wynikło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

To fakt, radzieckie przegubowce to ciągniki stworzone na duże pola i należy je oceniać według 'dużych' kryteriów (wiadomo, że jak będziesz się kręcił nim na dwóch hektarach to spalanie wyjdzie z......te).

Ja generalnie też jestem za orginalnym silnikiem, bo ta V6-tka jest według mnie całkiem dobra.

kkk2006 były różne wersje tego silnika, te o mocy 170, a nawet 190 KM napędzają np. ciągniki firmy Ślązak (zresztą one sie opierają na T 150 jeśli chodzi o układ jezdny), ale one mają już np. natrysk oleju na denko tłoka i inne tym podobne usprawnienia umożliwiające mu osiąganie wyższych mocy...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

wodzu ja nie przekladam tylko moj kumpel ale jesli zwykly sw400 poradzi bizona to sw400 turbo nie poradzi kirowca a z tym spalanie m to naprawde nie bedzie mniejsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Poradzi sobie, ale nie ma co ukrywać mocy takiej samej na pewno się nie osiągnie i wydajność spadnie. Oszczędniejszy też może być, ale ta oszczędność sama z siebie się nie bierze(w końcu 6ct107 jakimś innowacyjnym silnikiem nie jest). To moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Nie będę wszystkiego cytował wiec tak do ostatnich 2 stron. Nic mi nie siada po wstawieniu jelcza. spalanie na ha porównywalne z oryginalną V-ka oleju mi bierze troszkę z 1/2 l po dziennej pracy. Ale biorąc pod uwagę fakt, że dałem za niego 2,5 tyś. to i tak spoko. Bez obrazy panowie, ale jak silnik zaczyna brać więcej oleju, to trzeba go zrobić. Nie sądzę żeby po remoncie brał jakiś olej. Jak pisałem 3 sezony jeżdżę na jelczu i jestem bardzo zadowolony. A i jeszcze dodam, że pług powinie do niego mieć koło podporowe z tyłu. Byłem w zeszłym roku u rolnika, który ciąga przy kirku pług z kołem podporowym w środku długości i nie bardzo się sprawia bo tył jest niedociążony. mieszkam na żuławach i na super ciężkich ziemiach ideał. Ja tam polecam taką podmiankę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLKOP    2

Uważam żę widoczność jest taka sama jak w 60 gdy przechylimy sie na maxa na bok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

No właśnie, o co chodzi?

I czemu mamy się w ogóle przechylać?


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLKOP    2

chodzi mi o widoczność w kirowcu jest podobnie widać to co jest przed nami jak w 60jak sie przechylimy na bok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Nie no jakoś mam te dwa ciągniki i nigdy mi by do głowy nie przyszło by je porównywać. Przed nami to jeszcze można by się zgodzić, ale z boków i z tyłu to już nie. Styl prowadzenia jest całkiem inny, a w pracy z maszynami to praktycznie 60-owej widoczności nigdzie nie ma. (Oczywiście skupiając się tylko tym argumencie.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

w kirovcu widoczność jest na horyzont, bo to ciągnik z przyszłością ....ok skończmy ten wątek :P jakaś paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Może kogoś to zainteresuje. W bliskiej okolicy jest firma, którą zarządza syndyk. Ta firma handlowała min. częściami do t150k i ma jeszcze kilka kompletów tłoków i tulei w tej samej grupie selekcyjnej B. Ceny są dość niskie, za tłok niespełna 40zł/szt. , za tuleję poniżej 50zł/szt. Oprócz tego jakieś rozdzielacze, zawory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Jak bardzo chcesz to mogę Ci wrzucić zdjęcia stron z katalogu części, ale to nie będzie rok '96, tylko znacznie starszy.

Ale tam akurat się nic chyba przez ten czas nie zmieniło...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monster49    0

witam

Panowie może wiecie kto ma na sprzedaż t-150k w cenie do 10000 w województwie lubelskim a dokładniej na zamojszczyznie?

Będe wdzięczny za wszelkie info, z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Nie wierzę, że nie patrzyłeś na Allegro. Jeżeli tam nie ma to nie wiem. Niedaleko mnie były ostatnio dwa, z tego jeden poniżej dychy (nie wiem czy poszedł, miałem tam być, ale nie mam czasu...), ale to Cię raczej nie zainteresuje ze względu na odległość.


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Na allegro to kierovce można sobie tylko pooglądać. Z reguły tak jest, że w tej cenie co wystawiają, to bym prawie dwa kupił. Tą samą sytuację miałem jak szukałem siewnik poznaniaka 2,7 m ze sprężynowym dociskiem. Na allegro jak ceny zobaczyłem to oniemiałem. Chyba ludzie już wystawiają je jako antyki i dlatego takie ceny. Mam takie siewnik ale na docisk obciążnikami. Nie wiem czy bym za niego 1000 dostał, a tam patrze 2,5- 3 tyś i to w gorszym stanie!! Oglądam sobie czasami na allegro kirki i też ceny kosmiczne, ale jak ktoś ma za dużo kasy to czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin06
      Witam, myślę nad przyspieszeniem pracy podbieracza tak aby prasa lepiej pobierała materiał. Bo jak do tej pory to materiał stawia się, szczególnie przy dużej ilości słomy. Na forum odszukałem, że pracę można przyspieszyć poprzez zmianę jednego z trybów na mniejszy, ale ta zmiana pozwoli tylko przyspieszyć podbieracz a widły podajnika nadal będą chodzić bez zmian.
       
      Może przerabiał ktoś z was, aby zwiększyć prędkość pracy podbieracza i wideł podajnika lub ma jakieś pomysły.
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-)
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez MlodyRolikOn
      Witam
      Szukam pracy w gospodarstwie rolnym w województwie łódzkim. Od dzieciństwa interesuje sie gospodarstwem lubie taka praca, mam troche ziemi ale nie jest to az tak duzo zeby wyzyc z tego wiec szukam pracy która lubie. Nie nudzi mi sie to. Nie mam zadnych nałogów jestem ambitny, nigdy latwo sie nie poddaje, dbam o kazdy sprzet. Prosze o pisanie pod tematem lub w wiadomosci prywatnej
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie, Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj